2023 m. kovo 20 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Vilniaus fotografijos galerija: Virginijaus Kinčinaičio personalinė paroda „Museion“

2022-12-18
 
Virginijaus Kinčinaičio nuotrauka

Virginijaus Kinčinaičio nuotrauka

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius) iki sausio 21 d. veiks Virginijaus Kinčinaičio mobiliografijos paroda „Museion".
„2022 metais lankydamas Madrido, Londono, Kembridžo, Paryžiaus, Vienos, Romos, Florencijos, Hamburgo, Bremeno ir kt. muziejus ir meno centrus, sukūriau apibendrintą kultūrinio turizmo paveikslą", - sako Virginijus Kinčinaitis.
Muziejinių erdvių scenografija, lankytojų būsenos, kūrinių ikonografijos ir žiūrovų pozų sąveikos šiame cikle išryškina retai matomus, savipakankamus muziejinių erdvių gyvavimo aspektus, kurie per skubėjimą ir vartotojišką optiką yra nebepastebimi. Šiuolaikinėje vartotojiškoje ir keliaujančioje visuomenėje ryškėja nauji muziejinių erdvių, lankytojų įpročių, kūrinių eksponavimo bruožai. Masinė auditorija hedonistinius įpročius perkelia į muziejų erdves, o meno centrai ir muziejai rengia masiniam vartojimui pritaikytas efektingas parodų ekspozicijas.
Ši kaita svarbi Museion'o cikle, kuriame siekiama meniškai perteikti aktualius kultūrinio turizmo ir vartojimo aspektus. Objektyve atsiduria muziejinės erdvės, žiūrovų ir kūrinių sąveikos drama. Aukštosios kultūros terpėje atsiranda popkultūros elementai, šedevrų aurą keičia masinės kultūros fetišai, muziejinę kontempliaciją išstumia turistinis nuobodulys ir selfiai. Todėl neatitiktinai cikle Museion gretinami provincialių muziejų, masinių atrakcionų ir prestižinių parodų vaizdai, ieškoma netikėtų sąveikų tarp pramoginių reginių ir šiuolaikinio meno eksponatų."
Virginijus Kinčinaitis (g.1965 ) - menotyrininkas, kuratorius, fotografas. 1999 m. baigė Vilniaus dailės akademiją. Aktyviai dalyvauja visuomeninėje ir menotyrinėje veikloje. Inicijavo ir įgyvendino dešimtis tarptautinių, respublikinių ir Šiaulių miesto kūrybinių-meninių projektų, dalyvavo daugiau nei trisdešimtyje tarptautinių ir respublikinių meninių projektų, parodų ir meninių akcijų. Paskelbė kelis šimtus teorinių, kultūrologinių ir kritinių straipsnių. Išleido tris monografijas: „Interpretacijos: postmodernizmas, vizualinė kultūra, dailė"; „Vizualinės kultūros kon/tekstai"; „Fotoregos pratimai". Sudarė keletą leidinių. 2016 m. suteikta LR Vyriausybės kultūros ir meno premija. Instagraminių Virginijaus Kinčinaičio fotografijų yra MO muziejaus kolekcijoje, privačiuose rinkiniuose.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Vilniaus fotografijos galerijos darbo laikas:
II-V 12.00-18.00
VI 12.00-16.00
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-12-18 12:47
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media