2024 m. balandžio 23 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Prospekto galerijoje Mindaugo Kavaliausko personalinė paroda „A-taškas“

2022-12-18
 
Mindaugas Kavaliauskas_is ciklo A-taskas

Mindaugas Kavaliauskas_is ciklo A-taskas

Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) gruodžio 21 - sausio 28 d. veiks Mindaugo Kavaliausko personalinė fotografijų paroda „A-taškas".
Parodos pristatymas ir susitikimas su autoriumi vyks gruodžio 21 d. (trečiadienį) 17.00-19.00 val.
2015 m. pradėtas ciklas „A Taškas" yra antroji Mindaugo Kavaliausko „travel'AIR" projekto, tyrinėjančio žmogiškąjį civilinės aviacijos veidą, dalis.
Žavėtis aviacija pradėta tada, kai į orą pakilo pirmosios skraidymo mašinos. Daugelis vaikų, gimusių XX a. II pusėje, dar prisimena, kai savaitgaliais tėvai juos veždavosi į oro uosto apylinkes stebėti lėktuvų. Šiandien lėktuvų stebėjimas yra kur kas kompleksiškesnis reiškinys, kurį lydi daugybė „kur?", „kodėl?", „kada?", „kas?", „kaip?" ir „oho".
Kai kuriuose „A-taškų" oro uostuose įrengtos specialios lėktuvų stebėjimo zonos, pastatytos platformos. Šiose vietose aviacijos entuziastams leidžiama priartėti prie lėktuvų, kad jie galėtų pamatyti kabinose sėdinčius pilotus, išgirsti reaktyvinių variklių ūžesį.
Į „A taškus" lankytojai ateina fotografuoti, žymėtis lėktuvų registracijos numerių. Čia jaudinantis aviacijos vaizdas ir garsai dera su sportine veikla, užkandžiavimu, vaikų edukacija, romantiškais susitikimais ar netgi terapija. Vieni žmonės į šias vietas atvyksta atsisveikinti su artimaisiais ir stebėti, kaip jų lėktuvai pakyla, o kitiems lėktuvų judėjimas - tai būdas įveikti namų ilgesį. Prisiekusiam skrydžių stebėtojui apsilankymas kiekvieno pakeleivingo oro uosto „A taške" gali prilygti piligrimystei.
Ciklo „A-taškas" fotografijos buvo kuriamos Oklando (Naujoji Zelandija), Singapūro, Šv. Martyno salos, Stambulo, Vilniaus, Rygos, Varšuvos, Berlyno, Kopenhagos, Frankfurto, Londono, Paryžiaus, Tulūzos, Barselonos, Lisabonos, Ciuricho, Atlantos, Hjustono, Los Andželo, San Francisko, Sietlo, Vašingtono ir kitų miestų oro uostuose ar aplink juos.
Mindaugas Kavaliauskas (g. 1974 Kaune) yra lietuvių fotografas, kuratorius ir kultūros vadybininkas, gyvenantis Kaune. Nuo 1993 m. jis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 1989-1992 m. mokėsi Kauno fotomeno mokykloje. Kauno Vytauto Didžiojo
universitete įgijo meno istorijos bakalauro (1996) ir magistro (2000) laipsnius. 1997-1998 m. mokėsi Nacionalinėje fotografijos mokykloje Arlyje, Prancūzijoje; 1998 m. - ENSB-A Paryžiuje. 2000-2001 m. mokslo metus jis praleido Lozanos universitete, Šveicarijoje, tuo pačiu metu stažavosi „Musée de l'Elysée". Susidomėjimas dokumentine fotografija Kavaliauską paskatino kurti pirmąjį didelės apimties kūrinį „Kražių portretas"
(2001-2003), kuris buvo plačiai eksponuojamas Europoje ir už jos ribų. Pradėjęs organizuoti festivalį KAUNAS PHOTO (2004), fotografas asmeninei kūrybai nebeturėjo laiko. Tačiau, dažnai skraidydamas į parodas, festivalius ir portfolio peržiūras ir iš jų Europoje ir už jos ribų, atrado, kad fotoaparatu galima atvaizduoti žmogaus santykį su
aviacija oro uostuose, lėktuvuose. Taip gimė idėja projekto „travel'AIR", kurio fotografijas vėliau publikavo „The New York Times" (JAV), „Die Zeit" (Vokietija), „Il
Post" (Italija) ir daugelis kitų naujienų ar fotografijos portalų, leidinių. „travel'AIR" serijos fotografijas rodė Eurocontrol (Belgija, 2013), Prospekto fotografijos galerija (Vilnius, 2014), Auklando fotografijos festivalis (Naujoji Zelandija, 2015), KievFotoCom (Ukraina, 2016), Fotonoviembre (Tenerifė, Ispanija, 2017), Nuit de la Photo (Šveicarija, 2019), InterPhoto (Lenkija, 2019), Photaumnales (Prancūzija, 2020), Kauno fotografijos
galerija (2021), KKKC (Klaipėda, 2022).
2013 m. buvo išleista knyga „travel‘AIR" apie keliautojus lėktuvu. 2023 m. su Lietuvos kultūros tarybos finansavimu planuojama išleisti „A-SPOT" dalies knyga.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Prospekto galerijos darbo laikas:
II-V 12.00-18.00
VI 12.00-16.00

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-01-08 10:04
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media