2024 m. liepos 25 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Valstybinėje ligonių kasoje atidaryta fotografijų paroda „Iš meilės tėčiui“

2014-04-04
 
 

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pradėta eksponuoti keliaujanti fotografijų paroda „Iš  meilės tėčiui", kurios tikslas - paskatinti vyrus nemokamai išsitirti dėl prostatos vėžio bei dar kartą priminti tėvams, seneliams, kokie jie reikalingi savo vaikams, savo šeimai ir kaip svarbu, kad jie kuo ilgiau būtų sveiki, o susirgę gautų reikiamą gydymą ir kuo greičiau pasveiktų. Tokiu  būdu, pasitelkus meną, vyrai skatinami labiau rūpintis savo sveikata.

 Nuotraukų autoriai fotomenininkai Antanas Sutkus, Tomas Kauneckas, Saulius   Paukštys, Greta Skaraitienė, Arūnas Mėčius, Agnė Šileikytė, Dalia Bielskytė, Giedrė Šapokaitė - Vanagienė, Martynas Ambrazas. Visi fotografai parodai darbus kūrė nemokamai. Nuotraukose lenktynininkas Benediktas Vanagas, krepšininkas Arvydas Macijauskas, aktorius Jokūbas Bareikis, aktoriai Gediminas ir Ainis Storpirščiai, rašytojas Mykolas Sluckis  ir kt.

 VLK direktorius Algis Sasnauskas, atidarydamas parodą džiaugėsi, kad ji atkeliavo į jo vadovaujamą instituciją, kuri koordinuoja Lietuvoje vykdomų prevencinių programų įgyvendinimą. Susirinkusiems svečiams jis akcentavo, kaip svarbu yra tai, kad šios programos padeda diagnozuoti klastingą ligą - vėžį - ankstyvojoje stadijoje ir išgelbėti daugybę gyvybių.

 Ši paroda nepalieka abejingų, verčia susimąstyti, ar per darbus, rūpesčius, nepritrūkstama laiko pabūti su artimaisiais, ar laiku juos paraginame pasitikrinti sveikatą. „Kadaise nuo šios ligos mirė mano tėvas, o ir aš pats išgyvenau šią ligą",- teigė parodos iniciatorius Gediminas Žižys, Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas. „Moterys, priminkite savo vyrams, broliams, tėvams apie galimybę nemokamai pasitikrinti, nesivaržyti, kad artimas žmogus kuo ilgiau būtų šalia, kad susirgęs gautų tinkamą gydymą ir pasveiktų",- parodos atidaryme kvietė G. Žižys.

 „Vyrai mūsų šalyje gali pasinaudoti trimis prevencinėmis programomis. Pati vyriškiausia programa skirta kovai su prostatos vėžiu. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims nemokamai atliekami specialūs tyrimai, kurie padeda dar ankstyvojoje stadijoje nustatyti vėžį, kai jį pagydyti yra kur kas daugiau galimybių, nei nustačius vėlyvojoje stadijoje. Be to, profilaktiniai tikrinimai būtini, nes pacientai ankstyvoje šių ligų fazėje ilgai nejaučia jokių jų simptomų", - tvirtino Viačeslavas Zaksas, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius, aktyviai prisidėjęs kuriant Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programą.

 Ši programa mūsų šalyje pradėta vykdyti nuo 2006-ųjų. Ji skirta vyrų nuo 50 iki 75 metų ir vyrų nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, susirgimų prevencijai. Dažniausiai juo suserga minėto amžiaus vyrai, todėl ši programa pirmiausia skirta jiems. Pagal šią programą žmogus nemokamai gali pasitikrinti vieną kartą per dvejus metus. Pernai dėl šios ligos pasitikrino daugiau kaip 107 tūkst. mūsų šalies vyrų.

 Norintiesiems pasitikrinti atliekamas kraujo tyrimas, kuris parodo prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei nustatytas PSA kiekis viršys normą, šeimos gydytojas pacientą siųs konsultuotis pas urologą ir atlikti prostatos biopsiją. Padidėjęs PSA kiekis leidžia tik iš anksto nuspėti prostatos vėžį, o prostatos biopsija yra vienintelis būdas objektyviai patvirtinti prostatos vėžio diagnozę. Urologo konsultacijas ir priešinės liaukos biopsijos paslaugą teikia asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios ambulatorines urologijos paslaugas.

 Fotografijų paroda „Iš  meilės tėčiui" VLK veiks iki gegužės pabaigos, o vėliau bus perkelta į Seimą.

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Kontaktinis asmuo

Lina Bušinskaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,

El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-04-04 07:30
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media