2022 m. liepos 1 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Lenkijos fotografijos ir dizaino paroda „Materia Prima“: Šiuolaikinio lenkų dizaino ir kraštovaizdžio dermė. Paroda MATERIA PRIMA

2013-11-15
 
 

Božena Tautkienė

 

Lapkričio 15 d. 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose atidaroma Lenkijos fotografijos ir dizaino paroda „Materia Prima".

Vaikystės peizažai. Gamta, supanti aplinka nuolat veikia mūsų jausmus. Kūrėjui tai tampa pirmine materija, iš kurios jis kuria savo pasaulį. Paprastos žaliavos: medis, akmuo, smėlis, molis. Nepakartojami spalvų, faktūrų ir medžiagų, būdingų tam tikro regiono peizažui, deriniai.

Parodoje „Materia Prima" šie ryšiai atskleidžiami per kasdienio naudojimo daiktus. Kartais tai matoma gana aiškiai. Į trinkas supjautuose rąstuose, žiestuose dubenyse galima įžvelgti į daiktus perkeltas medžiagas ir tradicijas. Į nėrinių raštus, ornamentus, dryžuotų, įvairiai dirbamų laukų peizažus reikia įsižiūrėti atidžiau. Iš oro darytos fotografijos, kurios demonstruojamos kartu su objektais, tas sąsajas, citatas ir skolinius padaro akivaizdžiais. Drauge eksponuojami daiktai ir nuotraukos paaiškina vieni kitus. Objektai padeda geriau suprasti nuotraukas, nuotraukos - matyti daiktus kitaip. Paroda „Materia Prima" nėra nei dizaino, nei taikomojo meno, nei fotografijų paroda. Ji pasakoja apie gamtos ir meno simbiozę, parodo ribas tarp kūrimo ir fiksavimo, kūrybos ir dokumentacijos.

Parodoje dalyvauja 15 dizainerių ir vienas fotografas, daugelio apdovanojimų laureatas, Kacper Kowalski. Parodoje eksponuojamos nuotraukos darytos 50 km spinduliu aplink Gdynę, miestą, kuriame gyvena jų autorius. Abstrakčiuose kadruose jo užfiksuoti peizažai nelabai skiriasi nuo Lietuvos vaizdų, todėl turėtų atrodyti artimi šios parodos lankytojams.

Parodos organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Fotografas Kacper Kowalski: už fotografijas iš paukščio skrydžio pelnė daugelį premijų ir apdovanojimų, tarp kurių - World Press Photo Award, Nikon 75th Anniversary Award, Grand Press Photo, National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Award (IPA), Sony World Photography Award, Picture of the Year International (POYi) ir Leica Oskar Barnack Award.

www.kacperkowalski.pl

 

Parodos kuratorė: Agnieszka Jacobson-Cielecka

Poznanės School of Form programų direktorė (www.sof.edu.pl).

Łódź Design Festival meno direktorė (2008-2012), šiuo metu Festivalio programos tarybos narė (www.lodzdesign.com).

Daugelio parodų kuratorė,  tarp jų: „Unpolished" (kartu su Pawełu Grobelny; www.unpolished.pl), „Polska Folk", "Materia Prima",  „Common Roots: Design Map of Central Europe", parengtos Holono dizaino muziejui Izraelyje (www.dmh.org.il).

Dizaino kritikė, žurnalistė ir publicistė. Dizaino konkursų vertinimo komisijų narė.

Lenkiškos žurnalo „Elle Decoration" versijos įkūrėja ir pirmoji vyriausioji redaktorė (2000-2007).

www.agnieszka-jacobson.pl

 

Paroda veiks iki gruodžio 8 d.

 

Kontaktams: tel. (85) 2649332

vilnius.sekretoriatas@instytutpolski.org

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-11-15 09:35
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media