2022 m. gruodžio 10 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Fotomenininko Raimondo Puišio fotografijų paroda "Aukštumos žemumos"

2014-04-24
 
 

Gabrielė Kuizinaitė

Menotyrininkė 

Kauno miesto savivaldybėje nuo balandžio 24 d. pradėjo veikti   fotomenininko Raimondo Puišio personalinė fotografijų paroda "Aukštumos žemumos".

Raimondo Puišio asmenybę yra sudėtinga pristatyti trumpai. Tai keliautojas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Rusijos geografijos draugijos narys. Raimondas Puišys gimė 1963 m. Jurbarke, augo Alytuje, baigė studijas tuometiniame Lietuvos Žemės ūkio universitete. Fotografuoti menininkas pradėjo keliaudamas. R. Puišys - konkurso "Gamta - mūsų namai" laureatas, Lietuvos ir Rusijos fotografijos konkursų prizininkas, pelnęs apdovanojimus už fotografijas, eksponuotas parodose Sankt Peterburge ir Tokijuje. Meilė gamtai ir žmonėms, siekis ateičiai išsaugoti nykstančių paminklų atminimą fotomenininką skatina fiksuoti gamtos kaitą, žmogaus būsenas, jo aplinką. Autoriaus fotografijose per asmeninį emociškai prisodrintą santykį pateikia įvairius mūsų dvasinio ir socialinio gyvenimo aspektus, akcentuoja kultūrinio paveldo svarbą. R. Puišio kūryboje itin svarbi kelionių ir ekspedicijų į kalnus tema. Ciklo "Aukštumos žemumos" fotografijose autorius susitelkia ties gamtos stichijos, kalnų dididingumo ir harmonijos su aplinka įamžinimu. Taip pat autorius reportažiškai fiksuoja alpinistų, keliautojų kasdienybę, dvasinės ištvermės pastangas kopiant į kalnus, nuolatinę išlikomo dramą ir akistatą su pavojais. Abi šios fotografijų serijos temos papildo viena kitą,  jose ryškėja atida kalnų gamtovaizdžiui, kuris dažnai yra simbolinamas, taip pat ir žmonėms. R. Puišio fotografijas  ženklina noras įamžinti kalnų didybę ir alpinistų kovos, būtinybės pasiekti tikslą įprasminimas. Serija  "Aukštumos žemumos" yra publikuota to paties  pavadinimo R. Puišio albume, išleistame 2012 metais. Šio albumo antrąją dalį sudaro Sankt Peterburgo vaizdai. Autorius neturi siekio dokumentiškai fiksuoti istorinio miesto vietas. Jo dėmesys sutelktas liuterinų kapinių, atskirų paminklų įamžinimui. Taip pat jis fotografuoja miesto gyventojų kasdienybę, tiksliau, neparadinę, reklamose nematomą miesto pusę.

Kiekviena Raimondo Puišio fotografija yra unikali savo pasakojimu apie kalnus, apie kalnų didybę, grožį ir paslaptingumą, nuotraukose gausu įvairių simbolių ir metaforų. Su menine įtaiga sukurti vaizdai įtraukia žiūrovą į kitokį, nepatirtą pasaulį, viliojantį savo egzotika ir  unikalumu. 

       

                 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-04-24 08:09
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media