2023 m. birželio 6 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Vytauto V. Stanionio meno albumo sėkmė Paryžiaus fotografijos mugėje

2014-11-18
 
 

Vida Gražienė

LR kultūros atašė Prancūzijoje

 

Š. m. lapkritį Paryžiuje vykstančios Fotografijos meno mugės metu pirmą kartą buvo pristatyti Lietuvos fotomenininkų leidiniai ir įvairūs fotografijos katalogai. Lietuvos fotografijos pristatymą organizavo ir atstovavo  fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas, fotografas Gintaras Česonis.

„Polycopies"  organizuojamoje fotografijos knygų mugėje, skirtoje mažiems leidėjams,  susirenka fotografijos gurmanai iš viso pasaulio. Šįmet mugėje pristatyti Kauno fotografijos galerijos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos išleisti įvairūs Lietuvos menininkų  fotografijos meno leidiniai. Išskirtinio mugės lankytojų dėmesio susilaukė  parodoje eksponuojami Algirdo Šeškaus, Vito Luckaus, Ugniaus Gelgudos, Antano Sutkaus, Romualdo Rakausko, Rimaldo Vikšraičio ir kt. kūriniai.

Mugės metu taip pat Paryžiaus „Photo/Aperture" fondas organizavo tarptautinį fotografinių knygų konkursą. Lietuvos autoriaus Vytauto V. Stanionio albumas „Nuotraukos dokumentams" buvo atrinktas į dešimtuką iš daugiau  nei 800 pretendentų. Knygos buvo eksponuojamos „Grand Palais Paris Photo" metu. Lapkričio 14 d. Paryžiaus Grand Palais paskelbti  „Paris Photo/ Aperture" fondo  fotografinių knygų konkurso laureatai.

Lietuvos fotomenininko Vytauto V. Stanionio knyga „Nuotraukos dokumentams" buvo apdovanota tarptautinio konkurso „Fotografijos metų knyga 2014" specialiuoju prizu.  Vytauto V. Stanionio albumą kūrusi komanda: dizaineris Tomas Mrazauskas, leidėjas Gintaras Česonis (Kauno fotografijos galerija), nuotraukų redaktorius Raimundas Austinskas bei gamybos vadovai Regimantas Trinkūnas ir Mindaugas Šveikauskas (spaustuvė „Kopa", Kaunas).

Šią fotografijų seriją Vytautas V. Stanionis sukūrė 1987 m. naudodamas paso nuotraukų ruošinius, kuriuos atrado savo tėvo Vytauto Stanionio archyve. Nuotraukos darytos 1946 m. sovietų valdžios užsakymu. Dėl medžiagų stygiaus vienoje fotografijoje atsidūrę du nepažįstamieji vėliau buvo išskirti kadruojant, užribyje paliekant biurokratiniam aparatui nereikalingas, tačiau dabar tokias įdomias, detales ir taip gaunant paprasčiausias nuotraukas dokumentams. Kaip pastebi menotyrininkė Ieva Meilutė-Svinkūnienė, serijos autorystė „iki šiol tebemigruoja tarp Vytauto Stanionio, dviautorystės ir Vytauto V. Stanionio". Imdamasis tėvo archyvo eksploatacijos Vytautas V. Stanionis savotiškai sukuria „Nuotraukas dokumentams" kaip reiškinį, aktualų iki šiol.

Lapkričio 15 d. vienoje svarbiausių Paryžiaus fotografijos meno galerijų „Le Bal"  įvyko susitikimas su Vytautu V. Stanioniu ir albumo "Nuotraukos dokumentams" pasirašymas.

Lietuvos fotografų dalyvavimas Paryžiaus fotomugėje buvo organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos ambasada Paryžiuje. Projekto įgyvendinimą koordinavo  Lietuvos tarptautinių kultūros programų centras.

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-11-18 11:34
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media