2023 m. birželio 6 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Vilniaus ir Berlyno nuotraukos – Europos fotografijos festivalyje Berlyne

2014-10-19
 
 

Dr. Gabrielė Žaidytė

LR kultūros atašė Vokietijoje

Šią savaitę Berlyne prasideda šeštasis Europos fotografijos mėnuo. Mėnesiui Berlynas pavirs fotografijos entuziastų meka: skirtingose miesto vietose bus surengta 130 parodų, 250 renginių, juose dalyvaus 500 fotografų. Tai pats didžiausias fotografijos festivalis Vokietijoje.

Pirmą kartą dalyvauti festivalyje buvo atrinkti ir lietuvių fotomenininkai Renatas Neverbickas ir Ramūnas Danisevičius su paroda "Vilnius-Berlynas. Susitikimai", atidaroma spalio 21 dieną Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje patalpose. Vilniuje ir Berlyne gyvenančių fotografų nuotraukose užfiksuoti netradiciniai abiejų miestų veidai. R.Neverbickas savo nuotraukose pateikia nespalvotą, paslaptingą, iš pirmo žvilgsnio turistui nematomą Berlyną ir jo gyventojus. R.Danisevičiaus Pinhole technika atliktose nuotraukose Vilnius sunkiai atpažįstamas ir labiau primena pasakų knygos iliustracijas. Lietuvoje puikiai žinomi fotomenininkai, anksčiau buvę kolegos, po dvejų metų išsiskyrimo dabar susitinka parodų salėje, kur kiekvienas pristato po 11 savo mylimų miestų nuotraukų.

Pasak parodos kuratorės Linos Neverbickienės, paroda sudaryta netikėtumo principu. "Vilnius dažniausiai rodomas pasauliui kaip egzotiškasis Europos pakraštys su sovietinio paveldo likučiais ar audringą istoriją atspindinčiais veidais. Šį kartą norėjome į Vilnių pažvelgti šviesiai, linksmai ir nebanaliai, tai radome R.Danisevičiaus senąja fotografine technika atliktose nuotraukose. R.Neverbicko nuotraukose nerasime nei Branderburgo vartų, nei televizijos bokšto, nei žymiosios Berlyno sienos, o tik multikultūrinę miesto gyventojų įvairovę, kurią jis dažnai atskleidžia naudodamas fotografinio paradokso metodą.  

"Džiaugiamės, galėdami pristatyti du lietuvių menininkus su savitais ir labai skirtingais darbais tarptautinei auditorijai ir tikimės nemažo lankytojų susidomėjimo", - sakė Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje Gabrielė Žaidytė. Pasak jos, Lietuva pirmą kartą dalyvauja tokio masto fotografijos festivalyje Berlyne.

Parodą "Vilnius-Berlynas. Susitikimai", kurią padėjo surengti Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje ir Lietuvos kultūros ministerija, padedant Lietuvos spaudos fotografų klubui ir remiant "Air Lituanica" skrydžių bendrovei, bus galima aplankyti Lietuvos ambasadoje Berlyne (Charite g. 9) iki lapkričio 12 dienos.  Kitų metų pradžioje paroda keliaus į Vilnių.

Daugiau informacijos apie parodą ir festivalį:

http://www.mdf-berlin.de/en/exhibitions/exhibition/vilnius-berlin/

Apie autorius:

Ramūnas Danisevičius gimė 1973 11 25 Biržuose. Vilniaus aukštesniojoje technologijos mokykloje studijavo fotografiją. Nuo 2001 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Lietuvos spaudos fotografijų klubo narys. Dirbo įvairiuose šalies dienraščiuose, šiuo metu - "Lietuvos ryto" fotografas. Yra surengęs ne vieną personalinę parodą, dalyvavo daugelyje jungtinių parodų.

Renatas Neverbickas gimė 1967 07 02 Vilniuje, baigė Vilniaus universitete žurnalistiką. Lietuvos spaudos fotografijų klubo narys. Dirbo keliuose didžiausiuose Lietuvos leidiniuose fotografu ir fotoredaktoriumi, bendradarbiavo su tarptautinėmis naujienų agentūromis, dalyvavo jungtinėse parodose. Šiuo metu gyvena Berlyne, kur dirba mados fotografu.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-10-27 19:22
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media