2023 m. birželio 6 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Tarptautiniame spaudos fotografų festivalyje apdovanoti geriausieji

2014-10-26
 
 

Vilniaus universiteto „Teatro salėje" vykusiuose jau 8-uosiuose tarptautiniuose spaudos fotografų apdovanojimuose „Vilniaus fotografijos ratas", kompetetinga vertinimo komisija apdovanojo du geriausių darbų autorius. Pagrindinėje konkurso programoje „Gyvenimo ratas" apdovanojimą pelnė Arash Khamooshi iš Irano, pristatęs fotografijų seriją „Pasakojimas apie paskutinę akimirką suteiktą malonę", jam atiteko ir pagrindinis rėmėjų prizas - fotoaparatas „Nikon D4S", objektyvas ir blykstė. Jaunųjų fotografų konkurse „Namų darbai" už nuotraukų seriją „Nataša mato" apdovanojimas atiteko Nastasiai Khrolovich iš Baltarusijos. Ji taip pat gavo ir rėmėjų prizą - fotoaparatą „Nikon COOLPIX A".

Likus vos kelioms dienoms iki festivalio dar nebuvo aišku, ar jo nugalėtojas - Arash - gaus vizą ir galės atvykti į Lietuvą. Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis dalijosi lūkesčiais, kad išgirsti fotoreportažo pasakojimą iš paties autoriaus lūpų - būtų itin reikšminga, ir džiaugsmais, kai paaiškėjo, kad Arash Khamooshi, visgi, atvyksta.

„Pasakojimas apie paskutinę akimirką suteiktą malonę" yra nuotraukų serija, perteikianti šeimos tragediją, netikėtai sulaukusią laimingos pabaigos. Turgaus prekeiviai paskleidė žinią apie kilusias muštynes, kurių metu buvo nužudytas septyniolikmetis. Kaltu pripažintas bendraamžis Balalas, pagal Irane galiojančius įstatymus, netrukus turėjo sulaukti bausmės - viešos egzekucijos. Išgelbėti jauną vaikiną galėjo tik aukos šeima, suteikdama jam malonę. Prieš egzekuciją aukos šeima nesutiko suteikti malonės, tad Balalui, surakintomis rankomis ir užrištomis akimis, buvo užnerta kilpa. Likus minutei iki mirties bausmės įvykdymo įvyko stebuklas: aukos motina pasigailėjo vaikino ir suteikė jam galimybę likti gyvam. Būtent šias akimirkas ir užfiksavo 31-erių metų diplomuoto fotografo Arash fotoaparatas.

Konkurso „Namų darbai" nugalėtoją rinko Danijos žurnalistikos ir medijos mokyklos fotožurnalistikos mokyklos vadovas ir dėstytojas Sorenas Pagteris. „Tema ir nuotraukų stiprumas pasakojime dar nėra viskas: svarbu ir tinkamai nuotraukas surikiuoti, sukurti kontekstą. Pasakojimas išsiskyrė iš kitų ir dėl autoriaus sugebėjimo sukurti pasakojimo kaitą ir tėkmę savo vaizdo istorijoje", - kalbėjo Sorenas Pagteris.

Pagrindinio konkurso „Gyvenimo ratas" nugalėtoją rinko garsi ir kompetetinga komisija: tarptautinių ryšių direktorė Europos spaudos fotografijos agentūroje EPA - Maria Mann, fotožurnalistas Alberto Di Lolli, žurnalo „Rusijos reporteris" vyriausiasis fotoredaktorius Andrejus Polikanovas, itin spaudos fotografijai nusipelnęs Jens-Kristian Sogaard, laisvai samdomas fotožurnalistas Giorgos Moutafis ir Jonas Staselis.

Vilniečiai ir miesto svečiai dar keletą savaičių turės galimybę iš arčiau susipažinti su visomis nuotraukomis, kurios iškabintos senamiesčio ir miesto centro languose (vitrinose). Organizatoriai išleido ir žurnalą „Fotografijos ratas", leidžiantį ilgiau panagrinėti per nuotraukų serijas pristatomas socialines problemas.

Apie „Vilniaus fotografijos ratą"

Tarptautiniu festivaliu „Vilniaus fotografijos ratas" norime atskleisti, jog fotografijos pasakojimai gali gyventi ir vieni, be juos palydinčių išsamių tekstų, bei būti daug svaresni, jausmingesni ir tikrąjį gyvenimą perteikiantys geriau nei išsakytas žodis. Spaudos fotografija - tai vaizdu perteiktas pasaulis ir išskirtinė galimybė atsidurti bet kuriame krašte bei pajausti ten esantį gyvenimą tikromis, neperrašytomis emocijomis.

Fotografijų eksponavimas netikėtose erdvėse pasirinktas neatsitiktinai. Sūlome stabtelti ir iš naujo pažvelgti į kasdienį gyvenimą bei mus supančios aplinkos pasiketimus.

 

Daugiau informacijos:

Jonas Staselis

Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas

+370 699 21 807; +37062066595

j.staselis@gmail.com

 

Rita Piliponytė

Publicum

Tel. +370 615 56860

r.piliponyte@publicum.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-10-26 09:30
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media