2024 m. liepos 25 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Mindaugo Gabrėno fotografijų paroda „Back to the City“

2015-07-04
 

 

2015 m. liepos 8 d. (trečiadienį) 17.30 val. „Vilniaus" fotografijos galerijoje kviečiame į Mindaugo Gabrėno fotografijų parodos „Back to the City" atidarymą.

Kelis pastaruosius metus Niujorke praleidusio fotomenininko parodoje - 30 darbų arba 15 juodai baltų, juosta sukurtų foto diptikų. Parodoje meistriškai sujungti savita, melancholiška estetika persmelkti gamtos ir miesto peizažų žanrai.

Visos nuotraukos darytos Jungtinėse Valstijose. Pirmoji diptiko pusė Niujorke, antroji -  ne mieste.  „Nemiestas" - tai ir šalia Niujorko plytinčios dykvietės, ir Arizonos, Jutos, Kalifornijos, Oregono ar Nevados laukiniai peizažai.

„Visada mačiau gijas jungiančias vieną didžiausių pasaulio megapolių ir laukinę gamtą.  Formos, erdvės ir linijos vienodos tiek Manhattano viduryje, tiek Laukiniuose vakaruose. Bandžiau išgryninti jas ir sugretinti. Kiekvieną iš diptikų sieja tam tikras raktas, jį atradus nuotraukos tarsi tampa viena kitos tęsiniu. Nesvarbu, kad vienoje jų - Empire State Building pastatas, o kitoje - Didysis kanjonas", - sako M. Gabrėnas.

Be vizualinės jungties, ryški ir egzistencinė. „Ar esi labiau vienišas kalnų trobelėje, kur per šimtą mylių nėra žmonių, ar daugiau kaip 8 milijonus gyventojų turinčiame mieste, kur vargiai pereisi 42-ąją gatvę į ką nors neatsitrenkęs? Aš nesistengiu dėlioti pliusų ar minusų, aš tik bandau pabrėžti laukinės gamtos ir civilizacijos bendrumą. Jei sėdi vienas kalnuose ir nori pakalbėti su kuo nors - ieškai interneto. O juk tą patį daro žmonės stovėdami viduryje Times skvero. Skirtumas ne toks jau didelis", - sako menininkas.

„Back to the City" - trečioji M. Gabrėno personalinė fotografijų paroda (prieš tai buvusios „Dreamscapes" (2012 m.) ir „Fantasma" (2010 m.)). Lietuvio darbai niekada nebuvo geografiškai apriboti. Jo nuotraukos eksponuojamos JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Vokietijos galerijose, darbai publikuojami fotografijai skirtuose leidiniuose. Praėjusiais metais M. Gabrėno kūryba buvo pristatyta Madride vykusiame tarptautiniame fotografijos ir vizualiųjų menų festivalyje PHotoEspaña. Šiuo metu naujausius Mindaugo Gabrėno darbus galima apžiūrėti „Robin Rice" galerijoje Niujorke.

www.gabrenas.com

Paroda veiks iki 2015 m. liepos 31 d.

Vilniaus fotografijos galerija

Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius

Tel: +370 5 2611702

Darbo laikas: II-V 12-18 val., VI  12-16 val.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-07-04 19:44
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media