2024 m. liepos 25 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Klaipėdoje - paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2015“

2015-07-09
 
 

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Galerijoje 13L veikia paroda "Lietuvos spaudos fotografija 2015".

Jau keturioliktą kartą Lietuvoje rengiamo nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija" paroda antrą kartą atkeliaus į Klaipėdą. Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2015" - tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos. Kasmet gegužės mėnesį sostinėje savo kelionę po šalį pradedanti konkursinė paroda apsilankys Klaipėdoje: nuo liepos 10 iki rugsėjo 10 dienos ją galėsite aplankyti Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Galerijoje 13L.

Šiemet konkurse dalyvavo 148 fotografai, kurie pateikė daugiau nei 5000 nuotraukų. Autoriai nuotraukas konkursui teikė pagal šias temas: „Naujienos", „Gyvenimas", „Portretas", „Europos metai", „Kultūra", „Diplomatija", „Pramogos", „Kariuomenė", „Sportas", „Gamta ir jos apsauga", „Spindesys" ir „Fotopasakojimas/Reportažas". Jau septintąjį kartą buvo įteiktas Kolegų prizas - kas jo vertas, nusprendžia patys konkurso dalyviai, rinkdami iš visų į metraštį ir parodą patekusių fotografijų.

Konkursines fotografijas, kaip ir kasmet, vertino ne tik Lietuvos, bet ir užsienio ekspertai. Vertinimo komisijoje trys fotografai: Aleksandr Glyadyelov (Ukraina), Mindaugas Kulbis (Lietuva), Andrei Liankevich (Baltarusija). Kartu konkursines fotografijas vertino menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, taip pat komunikacijos ir ryšių su visuomene specialistas, žurnalistas, redaktorius Ričardas Jarmalavičius.

Parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2015" išvysite ir šių Klaipėdos fotografų kūrybą: Vytauto Liaudanskio bei ne vieną Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės fotografiją. Viktorija šių metų konkurse tapo temos „Pramogos" nugalėtoja ir buvo apdovanota jau ne pirmuoju „Auksiniu kadru".

Pirmą kartą spaudos fotografijos konkursas Lietuvoje surengtas 2002 m. Tuomet jame dalyvavo 70 autorių, konkursui pristačiusių daugiau nei 1500 nuotraukų. Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija" rengia Lietuvos spaudos fotografų klubas, vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. Kalbėdami apie konkurso tikslą, jo organizatoriai norėtų manyti, kad fotografų sukurti darbai išlieka svarbūs įprasminant mūsų šalies vizualiąją istoriją.

Kontaktinis asmuo

Kornelija Jankauskienė

Kultūrinės veiklos vadybininkė

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

8 46 412529

kornelija@klavb.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-07-10 10:27
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media