2022 m. spalio 5 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Uždaros teritorijos: Φ langas. Fotografijų paroda

2019-08-06
 
2019 m. rugpjūčio 7 dieną, trečiadienį, 17:30 valandą kviečiame į parodos „Uždaros teritorijos: Φ langas" atidarymą.
Tai šį pavasarį (gegužės 13-19 d.) Kuršių nerijoje vykusios fotografų kūrybinio vystymo plenero „Uždaros teritorijos" parodos „Uždaros teritorijos: Φ langas" pristatymas Vilniuje, baro „Peronas" lauko terasoje. Paroda bus eksponuojama iki rugsėjo 7 dienos.
Nerijos laboratorija
-----------
„Fotografavimo veiksmas yra vienas iš šiuolaikinio žmogaus grįžimo į gamtą būdų. Šiandien mums natūralu fotografuoti. Tačiau tai, kas natūralu, gali tapti ne taip sąmoninga, išnykti besikeičiančių vaizdų sraute. Šioje fotografijų parodoje galite pamatyti sąmoningą autorių grįžimo į gamtą veiksmą, tarsi terapinį pasivaikščiojimą po nepaprastai gražią Lietuvos neriją" - teigia menotyrininkė Sandra Umbrasienė.
Parodos autoriai ir plenero dalyviai Laima Beržinytė-Gulbinienė, Lina Juškauskaitė, Evgenia Levin, Simonas Baronas, Ramūnas Danisevičius, Jonas Staselis, Rimantas Steponavičius ir Domantas Umbrasas kūrybine judėjimo ir ritmo seka „123" žingsniavo per sąmoningus patyrimus, erdvės pajautas. Svarbiausias plenero tikslas: kūrybinio laiko ir erdvės modeliavimas, kurį simboliškai „apglėbia" lango motyvas. 
Tema „Langas" dedikuota fotografui Michailui Raškovskiui (1959-2009). Michailas kūrė ir užsienyje ir Vilniuje bei Kuršių nerijoje.
Plenero fasilitatorė Gerda Šeirė, vedusi įpročių ir pokyčių dizaino dirbtuves, lavino kūrėjų erdvės patyrimą, sąmoningumą. Dirbtuvėse plenero dalyviai laisvų asociacijų būdu tyrinėjo „uždarą" Kuršių nerijos teritoriją. Tai padėjo autoriams sukoncentruoti dėmesį į aplinkoje tarpstančias inspiracijas, lokalias aktualijas, aplinkos ryšį su savo vidiniame pasaulyje gyvenančiomis vertybėmis. Tyrinėdami Kuršių nerijos gamtą autoriai realizavo ir tobulino kūrybos procesų bei dėsnių pažinimo funkcijas.
Taip pat viena iš svarbiausių plenero kūrybingumo treniruočių buvo gamtojauta. Plenero idėjinė pusiausvyra išsidėstė tarp dviejų kūrybinių jėgų - gamtos ir žmogaus. Didžioji menininkė yra gamta, suteikianti žmonėms harmoniją ir padedanti atrasti pusiausvyrą. 
Saugioje ir „uždaroje" Kuršių nerijos teritorijoje ištikusi ramybė padėjo suprasti ką labiausiai trokšta išsaugoti autoriai. Atlikę kūrybinį fotografavimo veiksmą, autoriai atkreipė dėmesį į skirtingus kultūrinius, istorinius, ekologinius, fotografinius kontekstus. 
Rugsėjį planuojami susitikimai su parodos autoriais, pokalbiai apie fotografiją, gamtą ir bendruomeniškumą, gamtojautą ir kūrybinį darbą. Detalesnė informacija apie susitikimus bus paskelbta parodos atidarymo metu. 
----------- 
Plenero dalyviai: Laima Beržinytė-Gulbinienė, Lina Juškauskaitė, Evgenia Levin, Simonas Baronas, Ramūnas Danisevičius, Jonas Staselis, Rimantas Steponavičius, Domantas Umbrasas.
Fasilitatorė: Gerda Šeirė.
Menotyrininkė: Sandra Umbrasienė
 
 Daugiau informacijos:

Jonas Staselis
Nerijos laboratorija
Lietuvos spaudos fotografų klubas
Mob. 8 699 21807
jonas.staselis@gmail.com

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-08-10 11:18
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media