2024 m. vasario 29 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Andrius Repšys: kalėjimų fotografavimas su dronu

2020-05-25
 
Andrius Repšio nuotrauka

Andrius Repšio nuotrauka

Andrius Repšys

 

 

Vykdau unikalų fotografinį projektą. Ėmiausi, ko gero, net ir pasaulyje dar nebandyto kūrybinio projekto. Meninės fotografijų parodos sukūrimui dar niekas įkalinimo įstaigų nefotografavo naudodami drono. Droną ir įkalinimo įstaigą siedavo tik nelegalūs gabenimai. Ši serija buvo nominuota Lietuvos spaudos fotografijos 2020 apdovanojimuose.
Mano manymu šiai dienai tai ypač aktualu, kai visi esame tarsi pandemijos uždaryti savo namų kalėjimuose. Gal ir Jums bus įdomu?
Parodos "4m2 Laisvės" atidarymas gegužės 27 d. trečiadienį 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19). Atidarymas su ribotu skaičiumi žmonių vyks lauke priešais galeriją. Jei turėsite galimybę kviečiu apsilankyti parodoje, suruošėme įdomią ekspoziciją kai kurios nuotraukos 3x5 m dydžio. 
Fotografijų serija buvo sumanyta kaip priešprieša kasdienybei: tai tarsi atitinka skrydį ir simbolizuoja laisvę, nors mūsų visuomenėje kalėjimas atstoja laisvės netekimo vietą. Fotografuojant iš viršaus galima greitai susidaryti neigiamą įspūdį net matant šiuolaikiškai įrengtas sporto aikšteles. Slogią nuotaiką kuria suvokimas, kad bet kokiam žmogui reikia veiklos, net jei tai būtų kasdienis vaikščiojimas nuo sienos prie sienos. Kalinimo įstaigos tarsi skirtos kaip visuomenės apsauga, o kaliniai traktuojami kaip nepritapėliai - matome mažas žmogaus figūras, kurios sudaro tik mažiausią dalį nuotraukoje ir yra pailgų titaniškų šešėlių savininkai - savo sielų, didesnių už juos pačius. Šešėliai parodo jų norą būti laisvais ir parodo jų mintis apie laisvę, kurių negalima įkalinti tarp sienų ar žmonių kūnuose. Taip keliami egzistenciniai ir socialinės atskirties klausimai. Fotografijose esančius kodus ir spaudos žymenis būtų galima iššifruoti skaitant netiesiogiai sukurtas grafines figūras ir formas. Tačiau kyla klausimas: „Ar tikrai mes esame tie už sienų ir laisvi?"
Taipogi tai socialinis projektas, skatinantis visuomenės narius, ypač jaunimą, atkreipti dėmesį, kad nusikaltimai galų gale sulaukia atpildo. Ir vietose kur atliekama bausmė nėra smagus, kriminalinės romantikos užpildytas, laiko praleidimas.
Daugiau informacijos: 
Andrius Repšys, 
tel.: +37061403123, 
el. paštas andrius@foto123.lt
www.foto123.lt
http://www.likelithuania.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-05-25 16:34
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media