2023 m. gruodžio 11 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Dalios Mikonytės paroda Vilniaus fotografijos galerijoje

2023-04-16
 
Balandžio 21 d. (penktadienį) Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius) atidaroma Dalios Mikonytės personalinė paroda „Migle". Paroda veiks iki gegužės 20 d.
Parodos atidarymas 17.30 val., poparodinis Gregor Dys (Berlynas) modulinių sintezatorių garso performansas - 18.30 val.
Su parodos subjektu Migle mane sieja 20 metų draugystė, turinti literatūrinę apraišką - ranka rašomus laiškus. Aš peržiūriu ir sisteminu šiuos laiškus, analizuoju ir komponuoju juos su fotografine medžiaga. Kurdama kartu su Migle, materializuoju mūsų santykį per vizualines ir tekstines išraiškas. Tikiu, kad jausmai ir įspūdžiai kuria struktūras, o tekstai ir fotografija gali jas inventorizuoti.
Tai labai asmeniškas ir jausmingas projektas, artikuliuojantis psichologines būsenas ir kūniškus išgyvenimus, traumines patirtis. Jis taip pat apima nemažą kultūrinės ir socialinės kaitos laikotarpį (2000-2022 metai) dviejų šalių (Lietuvos ir Švedijos) kontekste. Parodoje subtiliai plėtoju ne tik artimos draugystės, bet ir suartėjimo, bei nutolimo, atminties, tapatumo, emigracijos, nepritapimo svetimoje kultūroje, namų ir saugumo ilgesio temas.
Pasitelkiant fotografinę juostą ir fotogramos techniką, sukurtas analoginės fotografijos ciklas - fotografuota dviguba ekspozicija, taip persidengiant skirtingiems mano ir Miglės laikams ir miestams (Panevėžys, Vilnius ir Stockholm). Panevėžys čia pats svarbiausias - tai mūsų draugystės pradžios miestas, pirmieji laiškai parašyti būtent čia. Analoginio kontaktinio atspaudo kūrimas artimas laiško rašymui ranka - tiek fotografinis, tiek popieriaus paviršius paliečiamas tiesiogiai - tai tikslus, betarpiškas realybės užfiksavimas; savos, paliečiamos, esančios arčiau kūno gyvenimo nuotrupos.
Bendraautorė - Miglė Paulauskaitė
Video bendraautoris - Adomas Žudys
Garso takelio autorius - Gregor Dys
Parodos remėjos Lietuvos kultūros taryba ir LATGA.
Vilniaus fotografijos galerijos garbo laikas:
II-V 12.00-18.00; VI 12.00-16.00
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-04-16 08:55
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media