2023 m. rugsejo 27 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Valstybinis kino finansavimas: paskirstyta daugiau nei milijonas litų

2014-03-01
 
 

Lietuvos kino centras 2014 m. filmų gamybos darbams skyrė 1 329 000 litų finansavimą.

Dokumentinių filmų gamybai šiemet skirtas 809 000 litų finansavimas. Iš jų 320 000 litų skirta trims tęstinės pilnametražių dokumentinių filmų gamybos projektams, o 489 000 litų skirta 4 ilgametražių ir 2 trumpametražių dokumentinių filmų gamybos darbams. Šių metų konkursui iš viso buvo gautos 32 paraiškos dokumentinių filmų gamybai remti.

Animacinių filmų gamybai šiemet skirtas 420 000 litų finansavimas: tokia suma paskirstyta 5 trumpo metro animaciniams filmams gaminti. Šiemet valstybės paramos iš viso siekė 12 animacinių filmų gamintojų.

„Praėjusių metų konkurso rezultatai sukėlė diskusiją dėl teikiamų projektų  ir jų vertinimo. Reikšmingai pagerėjusi animacinių ir dokumentinių filmų projektų kokybė yra viena labiausiai džiuginančių šių metų valstybinio finansavimo konkurso tendencijų", - sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas. Anot R. Kvietkausko, šiemet dokumentikos projektai išsiskyrė įdomiomis ir įvairiomis temomis, animacijos projektai parodė, kad ateina stipri jaunųjų kūrėjų karta.

Lietuvos kino centro direktoriaus sprendimu valstybinis finansavimas skirtas dar vienam vaidybiniam ilgametražiui filmui. 100 000 litų suma paremta režisieriaus Mariaus Markevičiaus filmo „Tarp pilkų debesų" gamyba bei  rekomenduota skirti dar 1 400 000 litų finansavimą kitais metais.

 „Filmas statomas pagal romaną, išverstą į daugiau nei 30 kalbų, pasirinkta istoriškai ir kultūriškai aktuali tema, filmo prodiuseris yra dirbęs su ne vienu sėkmingu projektu", - sako R. Kvietkauskas.

Kino tarybos ekspertai pateikė kritinių pastabų šiam filmo projektui ir rekomendavo atidėti filmo gamybą.  „Kaip tik dėl šių pastabų buvo nuspręsta šiemet skirti tik mažą dalį finansavimo, nestabdant viso filmo kūrimo proceso. Kūrėjai gaus ekspertų išvadas ir tik kokybiškai atlikus šiame etape numatytus darbus, projekto vykdytojais galės pretenduot į likusią finansavimo dalį ateinančiais metais. Ambicingi planai sudaro prielaidas tikėtis, kad skaudi lietuvių istorijos patirtis bus papasakota plačiam žiūrovų ratui Lietuvoje ir užsienyje", - sako R. Kvietkauskas

Kitą savaitę bus skelbiami parengiamųjų darbų kino projektų finansavimo rezultatai - su jų paskelbimu baigsis šių metų kino finansavimo konkursas. Paraiškų teikėjams bus išsiųstos raštiškos išvados apie kiekvieną projektą.

Lietuvos kino centro informacija

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-03-05 09:23
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media