2024 m. vasario 21 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2024-02-20„LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJĄ“ GALĖSITE ĮSIGYTI IR KNYGŲ MUGĖJE (1)

Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) ir Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) leidinį LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJA (redagavo, maketavo ir parengė spaudai leidybos įmonė „Kriventa“; A4 formatas, apimtis 432 p., tiražas 500 egz.) bus galima įsigyti vasario 22–25 d. kasmetėje Knygų mugėje „Litexpo“ rūmuose („Versmės“ leidyklos stendas 5.B07a (5 salėje)).

2024-01-25Dėmesio LŽS ir NŽKA nariams: prašome sumokėti 2024 metų nario mokestį

Gerbiamiems LŽS ir NŽKA nariams primename, kad LŽS ir NŽKA nario mokesčis už 2024 metus reikia sumokėti iki kovo 31 dienos.

2024-01-24Jau galima įsigyti LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJĄ! (13)

Gerbiamieji kolegos, norime Jums pranešti džiugią žinią - dienos šviesą išvydo ilgai lauktas Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos leidinys LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJA. ŠIUO METU JĄ GALITE ĮSIGYTI LEIDYBOS ĮMONĖJE „KRIVENTA“ V. Pietario g. 5-3, LT-03122 Vilnius, Tel. +370616979 arba +37068247899
archyvas (943)  
 

2024-02-15Kviečiame į Vilniaus knygų mugės spaudos konferenciją

2024 m. vasario 19 d., 13.00 val. maloniai Jus kviečiame į išskirtinę Vilniaus knygų mugės spaudos konferenciją. Joje sužinosite ir pamatysite, kaip gimsta šių metų didžiausia Baltijos šalyse literatūros ir muzikos šventė, kurios laukia dešimtys tūkstančių lankytojų. Kur? Laisvės pr. 5, 04132 Vilnius, LITEXPO, 5 salė, Rašytojų kampas
archyvas (2912)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-06Iššūkis komunikaciniam nuosmukiui ir ištiestos rankos nuovargiui  (2)

Pamatykime atotrūkį, atsiradusį tarp redakcijų ir darbininko, triūsiančio prie rankraščių daug dešimtmečių. Ir tik prieš pora metų, demaskavus tikrovę, susirūpinta, jog taip gyventi kaip iki šiol, nebepadoru, nes daugel plunksnos brolių ir sesių kenčia nuoskaudas dėl keistos žaismės su rankraščiais ir su autoriniais honorarais.

2024-01-25Seimo Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis: „Valstybės institucijos turi prisiimti atsakomybę, kad etninių žemių kultūrinė veikla ir periodikos leidyba būtų veiksmingai remiamos“

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis sausio 24 d. Seime surengė pasitarimą dėl Seinų lietuvių bendruomenės keliamų klausimų, su kuriais į Komitetą kreipėsi Lenkijos lietuvių žurnalo „Aušras“ vyr. redaktorė Irena Gasperavičiūtė.

2024-01-24UNESCO: lietuvių kalba pasaulyje gražiausia. Ar mes tai įsisąmoninome? (3)

Laikraštyje (Lietuvos aidas, 1999 03 06) perskaičiau, kad pasaulyje gražiausia kalba yra lietuvių. Tokia ją paskelbė UNESCO 1992 metais sudaryta komisija. Tačiau nustebino ne tiek šis sprendimas, kiek aplinkybė, kad pro akis man galėjo prasprūsti toksai pasitikėjimą keliantis įvertinimas. Visą gyvenimą domėjausi mūsų kalba, džiaugiausi jos gražumu, o štai ėmiau ir kvailiausiai pražiopsojau. Galbūt, sakau, spauda arba nutylėjo, arba žinią pateikė neefektingai. Bet, šiaip ar taip, bent kalbininkai turėjo trimituote trimituoti.
archyvas (600)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-12Su Pasauline radijo diena, mieli kolegos! (1)

Pasaulinė radijo diena minima vasario 13-ąją. Tad jau rytoj ryte visi visi įsijungę savo mėgstamą radijo stotį automobilyje, telefone, namuose ar biure palaikykime savo dėmesiu pačią demokratiškiausią žiniasklaidos priemonę. Nes tik čia žmonės gali ne tik patys kalbėti, bet ir privalo klausytis kitų.

2024-01-30"Reporteriai be sienų": pasiūlymas dėl žurnalistikos standarto

„Reporteriai be sienų“, kartu su Europos Komisijos pritarimu bei ISO tarptautiniu standartu parengė naują žiniasklaidos standartą medijų organizacijoms. Šis standartas, dar vadinamas „Žurnalistikos pasitikėjimo iniciatyva“ (angl. Journalism Trust Initiative“) yra įtrauktas į Europos Komisijos aktą prieš dezinformaciją.
archyvas (161)  
 

2024-02-18Šiandien LRT kalba ir gieda apie Lietuvą lietuviškai...

Taip pavadino filosofas Krescencijus Stoškus savo nedidelį komentarą, paskelbtą Facebook‘e. Krescencijus Stoškus rašė: „Būtų nuostabu, jeigu visi imtume iš žiniasklaidos reikalauti, kad ji pradėtų taisyti šiurkščiausius lietuvių kalbos pažeidimus. Pirmiausia ji privalėtų apsivalyti nuo tipinių rusų ir anglų kalbų kalkių. Komentaras buvo trumpas, tačiau susilaukė didelio atgarsio. Sureagavo daug žmonių. Pasistengsiu perduoti tą dvasią neredaguodamas pasisakiusiųjų mintis.
archyvas (120)  
 

2024-02-20Vilniaus knygų mugė – čia susitinka skirtingi visuomenės sluoksniai, saugoma literatūrinė atmintis

Pasak Vilniaus knygų mugės organizatorių, renginys, kuris prasidėjo nuo to, kad buvo tiesiog vieta knygoms parduoti, dabar yra tapęs plataus masto kultūros švente, kurioje dalyvauja tiek Lietuvos, tiek užsienio autoriai, muzikantai ir kiti menininkai. Anot jų, šių metų mugės programoje ypatingas dėmesys skiriamas aktualijoms – diskutuojama apie karą Ukrainoje, knygų ateitį ir dirbtinio intelekto įtaką literatūrai bei kitus svarbius aspektus.

2024-02-05Kanadoje stabdomi „Tėviškės žiburiai“

KLKKD valdyba, įvertinusi „Tėviškės žiburių“ leidybos finansines galimybes šiandien ir ateityje, taip pat ir draugijos veiklos perspektyvas, susirinkimo dalyviams pasiūlė toliau vykdyti draugijos jau pernai aptartą sprendimą – savanoriškai nutraukti draugijos “Žiburiai“ veiklą ir tuo pačiu sustabdyti „Tėviškės žiburių“ leidybą nuo 2024 metų birželio 30 dienos.

2024-02-02Atnaujintos rekomendacijos žiniasklaidai apie informavimą savižudybių prevencijos tema

Higienos institutas pristatė atnaujintas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) žiniasklaidos atstovams skirtas rekomendacijas savižudybių prevencijos tema lietuvių kalba. 2023 m. išverstos į lietuvių kalbą atnaujintos rekomendacijos „Savižudybių prevencija: leidinys žiniasklaidos specialistams“ – ketvirtasis leidimas, sukurtas nuolat bendradarbiaujant PSO ir Tarptautinei savižudybių prevencijos asociacijai (IASP). Leidinį sudaro informacija, pagrįsta naujausiais tyrimais, klinikinėmis ir akademinėmis žiniomis, bei savižudybes išgyvenusių ir patyrusių žmonių indėlis.
archyvas (680)Naujienų prenumerata 
 

2024-02-20Vilniaus geležinkelio stotyje paroda „Ukraina: žurnalistai kovos zonoje“

Vilniaus geležinkelio stotyje vasario 24 d. 12 val. Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Baltarusijos žurnalistų asociacija atidarys parodą, skirtą Ukrainos žiniasklaidos darbuotojams, veikiantiems karo sąlygomis. Paroda „Ukraina: žurnalistai karo zonoje“ pasakos apie reporterių darbą per jau antrus metus besitęsiantį Rusijos puolimą Ukrainoje. Taip pat tai bus duoklė rašantiems apie karą kolegoms, paaukojusiems už tai savo gyvybę

2024-02-18Vasario 16-ąją - ant Kačėniškės piliakalnio! (5)

Lietuvos valstybės atkūrimo šventę - Vasario 16-ąją Gerimanto Statinio vadovaujamo LŽS kelionių žurnalistų klubo nariai sutiko žygiuodami prie Kačėniškės piliakalnio!

2024-02-13LŽS Senjorų klubo narių susirinkimas - vasario 21 d.

LŽS Senjorų klubo narių susirinkimas įvyks š. m. vasario 21 d. /trečiadienį/ 14 val. Žurnalistų namuose (Jogailos g. Nr.11, trečias aukštas, Vilnius). Susitiksime su kandidatu į Lietuvos prezidentus, daktaru, Seimo nariu Aurelijum Veryga.

2024-02-01NŽKA metinė konferencija įvyks balandžio 18 d.

Sausio 31 d., Žurnalistų namuose įvyko Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) Valdybos posėdis. Nutarta NŽKA metinę konferenciją organizuoti 2024 m. balandžio 18 d.
archyvas (401)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-14Sveikiname profesorę Neringą Klumbytę! (8)

Britų „Slavonic and East European Studies“ asociacija, viena didžiausių ir gerbiamiausių šios srities organizacijų, ką tik pranešė, kad naujausia Neringos Klumbytės knyga „Autoritarinis juokas. Politinis humoras ir sovietinė distopija Lietuvoje“, kurioje analizuojamos žurnalo „Šluota“ įkūrimo, cenzūros, satyrinio teisingumo ir meninio pasipriešinimo režimui temos“, gavo metų Moterų forumo knygos premiją.

2024-01-30Popiežius katalikų medijų prašė nenusileisti dominuojančiai logikai

Technologinės naujovės keičia medijų panoramą, komunikavimo ir informacijos kūrimo ir naudojimo būdus. O dabar ir dirbtinis intelektas radikaliai keičia ne tik komunikavimą ir informavimą, bet ir tam tikrus pilietinio sugyvenimo pagrindus. Tačiau kai kurie principai, tarsi orientuojančios žvaigždės, padeda nenukrypti nuo teisingo kelio, pažymėjo popiežius Italijos katalikų televizijos ir radijo vadovams ir darbuotojams audiencijoje pirmadienį, sausio 29 d.
archyvas (120)  
 

2024-02-10Visuomenės informavimo etikos komisija ragina politikus, valdančius žiniasklaidos priemones, nenaudoti jų politinėse kovose su oponentais

Visuomenės informavimo etikos komisija pastaruoju metu nagrinėjo kelis skundus dėl konfliktinių situacijų, susijusių su Radviliškio žiniasklaida. Laikraščio ,,Radviliškio kraštas“ leidėjas ir, VIRSIS duomenimis, atsakingas už turinį asmuo kartu yra Radviliškio savivaldybės tarybos narys.

2024-02-01Fondo taryba pritarė Finansuojamų projektų teikimo taisyklėms, planuojamų skelbti kultūrinės ir regioninės žiniasklaidos konkursų sąlygoms

Medijų rėmimo fondo taryba sausio 15 d. pritarė finansuojamų projektų teikimo taisyklėms, o sausio 29 d. ir prioritetinių paramos sričių – kultūrinės ir regioninės žiniasklaidos – konkursų sąlygoms. Dokumentus su atitinkamomis institucijomis toliau derins ir galiausiai tvirtins Kultūros ministerija.
archyvas (1144)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-05Partizanei Dianai Glemžaitei atminti - dokumentinis filmas „Kai baltas Vytis pakils“

Filmas skirtas poetės partizanės D. Glemžaitės 100-osioms gimimo metinėms. Filmo scenarijaus autorė ir režisierė LŽS Kauno skyriaus narė Danguolė Bunikienė.

2024-01-18„Sluoksniai“ – Sauliaus Paukščio jubiliejinė paroda „Prospekto“ galerijoje

Sausio 24 d. (trečiadienį) 17.30 val. „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma personalinė Sauliaus Paukščio fotografijų ir fotoobjektų paroda „Sluoksniai“. Paroda skirta autoriaus 60-mečiui ir 40 metų veiklos fotografijos meno lauke pažymėti. Paroda veiks iki vasario 24 d.
archyvas (517)  
 

2024-02-01Režisierius Dominykas Kubilius: gyvenime reikia matyti visas spalvas ir mes būtume melagiai, jei to neparodytume

Jau netrukus Lietuvos televizijos žiūrovus pasieks neeilinis režisieriaus ir prodiuserio Dominyko Kubiliaus darbas – unikaliam donorystės ir transplantacijos procesui skirtas realybės dokumentikos keturių filmų ciklas „Prisikėlimas“. Ta proga skelbiame Jurgos STAUČIENĖS pokalbį su Dominyku KUBILIUMI.
archyvas (736)  
 

2024-02-12 Dėl Pasaulinės radijo dienos minėjimo

Gerbiama Radijo bendruomene, šių metų vasario 13 - ąją jau tryliktą kartą visame pasaulyje bus minima Pasaulinė radijo diena.
archyvas (276)  
 

2024-02-15Išrinkti 2024 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija 2024 m. vasario 13 d. posėdyje apsvarstė pateiktus kandidatus ir slaptu balsavimu išrinko 2024 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus.

2024-02-07Vasario 16-ajai skirtas renginys „Tu esi ta bekraštė mėlynė Ir širdy išnešiota tėvynė“

2024 m. vasario 15 d., ketvirtadienį, 15 val. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) didžioji konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) įvyks Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtas renginys „Tu esi ta bekraštė mėlynė Ir širdy išnešiota tėvynė“
archyvas (1064)Naujienų prenumerata 
 

2024-02-19Mirė žurnalistas, redaktorius, rašytojas Algimantas Kaminskas (9)

Panevėžyje vasario 17 dieną po ilgos ir sunkios ligos, baigdamas aštuoniasdešimtuosius metus, mirė žurnalistas, redaktorius, poetas, prozininkas Algimantas Kaminskas.
archyvas (381)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Tęsiama „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" premunerata (5)

Vyksta „LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJOS" prenumerata, kurią organizuoja leidybos įmonė KRIVENTA. Direktorius Kazimieras Matačiūnas. Prenumeratos kaina 79 Eur. su PVM. P R E N U M E R U O K I T E!
archyvas (3)  
 

2024-02-12Iš dar neparašytos knygos: apie laikraštį ir laikmetį

Į daug žiniasklaidos klausimų pristatomoje knygoje intriguojančiu (čia jau žurnalistinis privalumas) pavadinimu „Iš dar neparašytos knygos: apie laikraštį ir laikmetį“ ir bando atsakyti žurnalistas, eruditas Vladas Vertelis, žurnalistikos virtuvėje besisukantis jau per 30 metų.

2024-02-02Tokia kolegos dalia – vis rašyti...

Neseniai žurnalistui, rašytojui, LŽS ir NŽKA nariui Jonui Laurinavičiui sukako 85-eri. Palydėdamas savo jubiliejinius metus, jis nudžiugino mus nauja knyga „Tokia dalia“. Tai žurnalisto pasakojimai, kuriuos jis įvardijo neišgalvotomis istorijomis. Paklausiau knygos autoriaus, kodėl jis ėmėsi tokio neįprasto žanro, kaip tą žanrą pavadinti?

2024-01-23„Palaimink save“: knyga, palaiminta leidėjo ir autoriaus draugyste

Vieno tokio pokalbio metu abiem ir gimė idėja išleisti bendrą knygą – kartu su Jeronimo Lauciaus energetinėmis novelėmis parodyti ir Vytauto Kuprio, nuėjusio 94 metų gyvenimo pažinimo kelią, leidybinį bagažą, kad skaitytojai pajustų dviejų žmonių kūrybinio bendravimo prasmingumą, ilgaamžio žmogaus galimybes, jo energiją. Taip ir gimė nauja dviejų autorių knyga „Palaimink save“, kuri buvo išleista šių metų sausio mėnesį.
archyvas (705)  
 

2024-02-19Vytautas Leščinskas: ILGA DIENA (1)

„Aprašiau keistoką nakties nuotykį - lovoje ir už jos ribų“, - sako kolega Vytautas Leščinskas.
archyvas (491)  
 

2024-01-29Seminaras-diskusija MITAI, SAPNAI – TAI ŠIFRUOTOS LIKIMO DOVANOS

Vasario 13 d. (UŽGAVĖNĖS) 17 val. Lietuvos „Žinijos“ draugijoje (Vilnius, Kalvarijų g. 2) įvyks POZITYVISTŲ ir SENJORŲ KLUBŲ seminaras-diskusija MITAI, SAPNAI – TAI ŠIFRUOTOS LIKIMO DOVANOS. Kviečiame visus.
archyvas (487)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-14Įvyko Lietuvos sporto žurnalistų federacijos eilinis visuotinis susirinkimas

Vasario 10-ąją Vilniuje, SEB arenos konferencijų salėje, surengtas Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) eilinis visuotinis susirinkimas. Jame organizacijos prezidentas Tautvydas Vencevičius pateikė 2023 m. metinės veiklos bei metinę finansinę ataskaitas, pristatė 2024 m. veiklos programą ir planuojamą biudžetą.

2024-02-12Ramūnas Grumbinas: Tarptautinę radijo dieną prisimenu žmogų...

Tarptautinę radijo dieną prisimenu žmogų, kuris pirmas mane atvedė į tiesioginį radijo eterį. Sigitas Beleckas. Kuklus, darbštus, teisingas. Tuometinės LTV sporto redakcijos žurnalistas man naujokėliui 1997 m. rudenį pasakė „kam tau tie įrašai, einam 10 min sporto žinių gyvai paskaityti“.
archyvas (332)Naujienų prenumerata 
 

2024-02-19„Pažintis“ su okupantų „dronu“ šalia fronto linijos nebuvo maloni

„Neberodyk to savo paso ir varyk greičiau iš čia, atitempei kartu su savimi droną, tad melskis, kad jisai mūsų visų neištaškytų; dink iš čia, bet neskubėk, neparodyk, kad panikuoji“ - tokius žodžius kartu su keiksmažodžiais pro sukąstus dantis iškošė „blokposte“ prie įvažiavimo į Hoptivką budėjęs kareivis.

2024-02-02Argentinos “Nemunas” šokių kolektyvas koncertavo Argentinos XX kolektyvų mugėje

Argentinos Berisso lietuvių draugijos “Nemunas” tautinių šokių kolektyvas “Nemunas” pradėjo 2024 metų pasirodymų sezoną pasirodymais Argentinos pajūryje.
archyvas (321)Naujienų prenumerataRSS
 

2024-02-11Algirdas Kavaliauskas: Čia mano stiprybės šaltinis

Keliaudami, vaikščiodami po Lietuvą mes galime jausti, kaip kiekvienas daigelis formuoja lietuvišką viltį, grumstelis ar rasos lašelis seka lietuviškas legendas, o vešlioje medžių lapijoje sklando protėvių dvasios. Čia mano stiprybės šaltinis.

2024-02-02Jonas Laurinavičius: GEDULINIS JUOKAS

Šį kartą kolega Jonas Laurinavičius atsiuntė vaizdelį iš vaikystės - Gedulinį juoką.
archyvas (185)  
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media