2024 m. gegužes 29 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas :: Neįmanoma praleisti: susitikimas su Lietuvos spaudos fotografų ir fotomenininkų ambasadoriumi

2010-03-18
 
Garik Avanesian nuotrauka

Garik Avanesian nuotrauka

Simonas Ropė

 

Kovo 19 d. 17 val. Prospekto galerijoje  atidaroma Garik Avanesian (Armėnija) fotografijų paroda "Armėnai". Pažintis su Garik Avanesian gali būti įvairi: jis ne tik fotomenininkas, bet ir žurnalo leidėjas bei mūsų šalies fotokūrėjų – pripažintų fotomeninkų irspaudos fotografų –  ambasadorius.
 

Fotografuoti Garik Avanesian (g. 1959 m.) pradėjo 1987 metais. Pirmosios jo nuotraukos - Kalnų Karabacho (tėvų gimtinės) valstiečių portretai. Po metų prasidėjus žemės drebėjimams Leninakane ir armėnų genocidui Sumgajite, Garikas palieka Azerbaidžaną ir po kelerių metų jo gyvenamąja vieta tampa fotogeniškasis Prahos miestas.

 

Menininkas aktyviai įsijungia į Čekijos fotografinį gyvenimą, sėkmingai dalyvauja įvairiuose fotokonkursuose ir salonuose, o 2006 m. pradeda leisti mėnesinį žurnalą PhotoART.

 

Tais pačiais metais išvyksta į Armėniją ir Kalnų Karabachą, norėdamas sukurti fotografijų ciklą "Kalnų Karabachas po 20 metų". Po kelių apsilankymų šiuose kraštuose fotografas ima suvokti, jog jo idėja yra kone neįgyvendinama, kadangi nuotraukose tas dvidešimties metų skirtumas nėra juntamas. Taip atsirado paroda "Armėnai", kuri kiekvienais metais papildoma naujais darbais.

 

Savo ekspedicijas į Armėniją fotografas vadina "kelionėmis į fotografijos rojų". Ir tai visai suprantama - kur dar pasaulyje galima fotografuoti be išimties visur ir visus... Paroda "Armėnai" sėkmingai rodyta Buenos Aires ir Slovakijos Levice.

 

Būtina pažymėti ir tai, jog Garik Avanesian savo leidžiamame žurnale PhotoArt  nuo 2006 metų yra pristatęs nemažai Lietuvos fotomenininkų darbų. Žurnale publikuotos A. Sutkaus, A. Macijausko, M.. Šilekaitės-Čičirkienės, R. Požerskio, A. Aleksandravičiaus, R. Baranausko, N. Šau ir V. Bubelytės portfolio.

 

Keliuose žurnalo numeriuose atspausdinti R. Danisevičiaus, R. Parafinavičiaus, V. Kopūsto  ir V. Tamoliūno darbai. Taipogi G. Avanesian leidžia kasmetinį fotografijos albumą The Best Photographers, kuriame yra plačiai pristatęs A. Macijausko, V. Butyrino, M. Požerskytės, R. Požerskio, A. Sutkaus ir V. Šontos kūrybą.

 

Paroda veiks iki kovo 30 d.
 
Galerija dirba III-V 12-18 val., VI 12-16 val.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-03-25 12:10
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media