2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas :: Naujas projektas - Nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija

2011-05-18
 
Genovaitė Burneikienė

Vytas Urbonas
Vytautas Žeimantas

 

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija nutarė išleisti „Nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".


Jau sudaryta Redakcinė kolegija. Į ją įeina: Dainius Radzevičius (pirmininkas), Aurelija Arlauskienė, Edmundas Juškys, Povilas Sigitas Krivickas, Vidas Mačiulis, Žygintas Pečiulis, Domijonas Šniukas ir Aldona Žemaitytė. Paskirti ir trys redaktoriai - sudarytojai: Genovaitė Burneikienė, Vytas Urbonas ir Vytautas Žeimantas.


LŽS būstinėje įvyko pirmasis „Nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidėjų posėdis, kuriame buvo aptarti Enciklopedijos sudarymo ir leidimo klausimai.


Buvo pabrėžta, kad tokia Enciklopedija yra būtina, nes per pastaruosius kelis dešimtmečius ne tik Lietuva, bet ir jos žiniasklaida neatpažįstamai pasikeitė. Žiniasklaida tapo necenzūruojama, įvairesnė, išsiplėtė jos galimybės, įtaka visuomenėje.


Nors Nepriklausoma Lietuva buvo atkurta 1990 m. kovo 11 dieną, tačiau pirmieji nauji jos, jau necenzūruojami periodiniai leidiniai pasirodė kartu su Atgimimo idėjomis, dar 1988 m., o pirmoji nepriklausoma radijo stotis prabilo 1989 m. Todėl šioje Enciklopedijoje numatoma aprašyti laikraščius, savaitraščius ir žurnalus, ėjusius Lietuvoje nuo 1988 m. ir visus dabar leidžiamus, tarp jų ir įsteigtus anksčiau, taip pat užsienio lietuvių periodinius leidinius. Be to, bus aprašyti žurnalistai ir spaudos darbuotojai, elektroniniai (internetiniai) leidiniai, radijo stotys, televizijos, prodiuseriai ir prodiuserinės kompanijos, žurnalistų organizacijos, žurnalistų rengimo įstaigos, dirbusios ar dirbančios nuo 1988 m. iki šiol.


Neįtraukti bus tik tie laikraščiai, kurių išleista iki 10 numerių, ir žurnalai, kurių išėjo mažiau kaip 5 numeriai, taip pat neperiodiniai leidiniai. Nenumatoma įtraukti ir mokslinių tęstinių leidinių, mokslo darbų, straipsnių rinkinių, biuletenių bei įvairių informacinių leidinių.


Suprantama, kolegoms bus įdomu sužinoti, kokie žmonės bus Enciklopedijoje aprašomi atskirais straipsniais. Atrankos kriterijai jau aiškūs. Į Enciklopediją numatoma įtraukti periodinių ir internetinių leidinių vyriausiuosius (arba atsakingus) redaktorius, radijo ir televizijos bei įvairių žurnalistinių institucijų ir jų tarnybų vadovus, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narius, Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos bei tarybos narius, žurnalistikos premijų laureatus, kūrybinių konkursų nugalėtojus, apdovanotuosius valstybės ir LŽS medaliais. Taip pat numatyta įtraukti LŽS skyrių bei klubų, laikraščių, žurnalų bei internetinių leidinių redakcijų, televizijos ir radijo stočių pasiūlytus žurnalistus, laidų redaktorius bei komentatorius, dėstytojus, žiniasklaidos tyrinėtojus, kitus žiniasklaidos darbuotojus ir žurnalistus, žiniasklaidoje išdirbusius ne mažiau kaip 10 metų, išleidusius bent vieną knygą, filmą arba surengusius personalinę fotografijų ar spaudos grafikos parodą.


Dabar jau pradėtas sudarinėti Enciklopedijos vardynas. Genovaitė Burneikienė renka informaciją apie laikraščius, Vytas Urbonas - apie žurnalus ir kitas žiniasklaidos priemones, Vytautas Žeimantas - apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus.


Enciklopedijos leidėjai supranta, kad be visuotinės kolegų talkos bus sunku parengti išsamią, visą šį audringą laikotarpį apimančią Enciklopediją. Todėl dabar ruošiama Asmens, pretenduojančio patekti į NLŽE, anketa. Ji netrukus bus paskelbta LŽS internetinėje svetainėje, elektroniniu būdu išplatinta žurnalistų visuomenėje. Reikės pasirūpinti ir portretinėmis nuotraukomis.


Enciklopedijos leidėjai turi dar vieną prašymą: nepamirškime kartu su mumis dirbusių ir Anapilin išėjusių kolegų. Mums būtų didelė parama, jeigu už mirusiuosius anketas užpildytų jų kolegos, bendradarbiai. Tik šiuo atveju teks anketą papildyti mirties data ir vieta.


Mes pradedame rimtą ir visiems reikalingą darbą. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga pabaiga.

 

Kontaktams:

Genovaitė Burneikienė:
Telef. (85) 245 0150 arba 8 678 06729
El. paštas genov9@gmail.com
Adresas: L.Asanavičiūtės g. 16 -14, LT-04303, Vilnius

 

Vytas Urbonas:
Tel. 8 610 60715
El. paštas: v.j.urbonas@gmail.com
Adresas: Žemaitės g. 7 - 47, LT-03119, Vilnius

 

Vytautas Žeimantas:
Tel. (85) 271 0943 arba 8 652 10 638
El. paštas: vzeimantas@gmail.com
Adresas: Debesijos g. 5 -18, LT -10314, Vilnius

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011-05-18 11:59
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Saule

2013-08-23 11:59

Žinynas ir enciklopedija internete.
http://www.enciklopedija.lt/

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Artūras Pakėnas

2012-06-29 09:00

Laba diena gerbiamieji,
kaip vystosi šis projektas ?
kada pasirodys anketa ?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media