2022 m. gegužes 23 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas :: Kolegos Kazio Kęstučio Šiaulyčio kūrybos paroda Druskininkuose

2019-12-16
 
Kolegos Kazio Kęstučio Šiaulyčio portretas. Dailininkas Albertas Vaidila

Kolegos Kazio Kęstučio Šiaulyčio portretas. Dailininkas Albertas Vaidila

Albertas Vaidila,
LŽS narys, menotyrininkas
Druskininkuose „Menų kalvės" salone atidaryta kolegos Kazio Kęstučio akvarelių, praturtintų pluoštu škicų, paroda „Druskininkų impresijos. Ratnyčios tėkmė". Darbai atlikti per pastaruosius penkerius metus. Šia proga pateikiau šio miesto parodos organizatoriams glaustą kūrybos aprašymą - pristatymą, su kuriuo buvo supažindinti gausiai į parodos atidarymą susirinkę kolegos dailininkai, savivaldybės atstovai, kiti dailės mėgėjai. Manau, kad tai gera proga pateikti keletą parodos autoriaus kūrybos štrichų ir kolegų žurnalistų auditorijai, juolab, kad ir dabar kolega Kęstutis yra darbštus LŽS Senjorų klubo narys, aktyviai dalyvauja  visoje LŽS veikloje.
Kazys Kęstutis Šiaulytis (g. 1953 05 15 Skaudvilėje, Tauragės raj.) - Lietuvos žurnalistų ir Lietuvos dailininkų sąjungų narys. Vis tik bene geriausiai žinomas kaip dailininkas karikatūristas, daug metų sėkmingai dirbęs populiaraus satyrinio žurnalo ‚,Šuota" dailininku, redaktoriaus pavaduotoju, aktyviai bendradarbiavęs kituose žurnaluose ir laikraščiuose. Iš tikrųjų Kazys Kęstutis Šiaulytis Lietuvos dailės padangėje - ryški kūrybinė asmenybė besireiškianti įvairiose meno srityse (akvarelės, iliustracijos, spaudos dizainas, meninė fotografija, humorografija, škicai, karikatūros ir kt.). Dalyvavo daugelyje šalies, taip pat tarptautinių grafikos ir karikatūrų parodų, pelnė prestižinių apdovanojimų. 
Kūrybinių darbų gausoje Kazio Kęstučio Šiaulyčio akvarelei tenka ypatinga vieta. Manau, kad dailininkas akvarelę pamėgo pirmiausia todėl, kad jos išskirtinis bruožas - skaidrumas, spalvos ir grafiniai efektai ar jų darna padeda dailininkui geriau atskleisti savo meninę prigimtį, poetinį gamtos suvokimą, pajusti jos metafizinio skambėjimo niuansus. Kitas, sakyčiau, šiaulytiškas akvarelių ypatumas - autoriaus pastangos susieti ją su krašto istorija, žurnalistine publicistine bei literatūrine kūryba. Pavyzdžiui, autorių išgarsinęs akvarelių ciklas „Dailininko pasivaikščiojimai po Vilnių", ne tik spalvingai iliustruoja dažną „Lietuvos aido" laikraščio numerį gausiais sostinės gamtos ir žmonių sukurtais grožio paminklais, nes greta paveikslų pridedamas ir tekstas - publicistinis esė, kuriuo įvairiapusiškai nušviečiama pasirinkto objekto istorija, unikalumas, estetinis patrauklumas. Beje, ne tik minėtas ciklas, bet ir kiti Aukštaitijos, Žemaitijos krašto peizažai spaudoje taip pat yra lydimi tekstų. Ne išimtis ir ciklas „Druskininkų impresijos. Ratnyčios tėkmė". Spaudoje šie kūriniai į skaitytoją - žiūrovą vėlgi prabyla ne tik vaizdo, bet ir rašto ženklais, praplėsdami kraštovaizdžio suvokimo ribas retrospektyvinėje erdvėje. Tiesa, šįkart druskininkiečiai ir miesto svečiai turi galimybę susipažinti su darbų originalais ir įvertinti darbus remiantis savo patirtimi.
Druskininkų mieste surengtos parodos darbai skiriasi nuo kitų Kazio Kęstučio akvarelės parodų? Į šį klausimą atsako pats dailininkas, parodos pavadinime nurodydamas, kad šios akvarelės Druskininkų impresijos. Tuo pabrėžiama, kad jose daugiau subjektyvumo, emocinio užtaiso, o tuo pačiu ir šviesaus jausmo nuostabiam Druskininkų kraštui.
Rubrika Žurnalistų kūryba yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-01-04 13:40
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Albertas

2019-12-29 16:45

Džiugu, kad patiko

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Kęstas

2019-12-16 20:19

Ačiū, Albertai. Šalia malonaus teksto išvydau ir naują savo portretą. Kiekvieną kartą nustebina tavo kūrybinė energija.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media