2021 m. gegužes 8 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Monika Garbačiauskaitė Budrienė: Konstitucinis Teismas nusprendė, kad šiuo metu galiojantis LRT finansavimo modelis neprieštarauja Konstitucijai!

2020-11-07
 
Monika Garbačiauskaitė Budrienė

Monika Garbačiauskaitė Budrienė

Monika Garbačiauskaitė Budrienė
 
Neslėpsiu, šiandien (lapkričio 3 d. - red.) LRT, o taip pat ir Lietuvos visuomenei, džiugi diena - Konstitucinis Teismas nusprendė, kad šiuo metu galiojantis LRT finansavimo modelis neprieštarauja Konstitucijai!
Anot Konstitucinio Teismo, LRT biudžeto automatinis apskaičiavimas pagal surenkamas pajamas iš gyventojų pajamų mokesčių ir akcizų užtikrina, kad nacionalinis visuomeninis transliuotojas nepatirtų politinio spaudimo dėl jo veiklos. Tokiu teisiniu reguliavimu yra sudaromos prielaidos apsaugoti institucinį ir redakcinį nacionalinio visuomeninio transliuotojo nepriklausomumą, pasakė KT.
„Nustatant būtent tokį LRT finansavimo modelį atsižvelgiama į konstitucinį nacionalinio visuomeninio transliuotojo statusą, įskaitant jo nepriklausomumą nuo politinės valdžios ir visuomenės interesą būti objektyviai informuotai", - sakė KT pirmininkas Dainius Žalimas.
Žodžiai „politinis spaudimas" KT pirmininko argumentuose skambėjo net keletą kartų ir tai rodo, kad KT atidžiai įvertino, kaip Lietuvos visuomenei svarbu turėti nepriklausomą visuomeninį transliuotoją, kurio dėl neįtinkančio turinio, akis badančių tyrimų ar kitų redakcinių sprendimų negalėtų spausti jokie politikai. Stiprus visuomeninis transliuotojas neša vertę visuomenei, jis stiprina demokratiją. Ypač nestabilioje, fragmentuotoje, manipuliuojamoje informacinėje erdvėje, tada, kai pasaulį ištinka tokios perturbacijos kaip Covid.
Priminsiu, kad kreipimasis į KT dėl LRT finansavimo buvo didžiulio ir visą kadenciją besitęsusio „valstiečių" spaudimo prieš LRT dalis. Jie net neslėpė, kaip laukia LRT nepalankaus sprendimo, kad JIE galėtų spręsti, kiek lėšų skirti LRT. Ir, kaip turbūt visi suprantate, tada LRT būtų apkartę visi kritiški reportažai, debatų laidos, o ypač žurnalistiniai tyrimai.
Dar priminsiu, kad KT yra išaiškinęs, kad „valstiečių" įsteigta komisija LRT veiklai tirti taip pat buvo pripažinta antikonstitucine.
Na, bet tai jau istorija.
Savo ruožtu galiu pažadėti, kad LRT komanda visada stovės žodžio laisvės ir demokratijos sargyboje ir stengsis kuo geriau vykdyti savo misiją ir atliepti visuomenės lūkesčius. Valio!
 
Iš Facebook 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-12-01 12:22
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Gediminas

2020-11-07 11:52

Puiku. Vėl nuvalė nosį Karbauskiui

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media