2023 m. gruodžio 7 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Savireguliacija žiniasklaidoje: susirinko skėtinės Visuomenės informavimo etikos asociacijos nariai

2023-06-07
 
Susirinko skėtinės Visuomenės informavimo etikos asociacijos nariai

Susirinko skėtinės Visuomenės informavimo etikos asociacijos nariai

Bręsta rimti pokyčiai! Jau liepą darbą pradės atsinaujinusi Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK), kuri yra svarbiausias žiniasklaidos savireguliacijos institutas, nagrinėjant žiniasklaidos etikos klausimus.
Asociacija LATGA patalpose susirinkę skėtinės Visuomenės informavimo etikos asociacijos (VIEA) nariai, tarp kurių yra ir Interneto Žiniasklaidos Asociacija, patvirtino naujus asociacijos įstatus, atnaujintus pagal neseniai Lietuvos Respublikos Seimas priimtus ir Prezidento Gitanas Nausėda pasirašytus Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus.
Liko tik nedidelis formalumas - notariškai patvirtinti įstatus, tad dokumentai jau pakeliui pas notarą.
Taigi asociacijos jau kviečiamos apsispręsti, ką deleguos į naująją VIEK, kurioje laukiami ne tik visi VIEA nariai, bet 1 LRT bei 3 Medijų tarybos, veikiančios prie Kultūros ministerija, atstovai.
Nauja ir tai, kad VIEK nariai dirbs kadencijomis, ko iki šiol nebuvo - komisijos nariai skiriami trejų metų kadencijai ir jais gali būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės.
Beje, šiandien VIEA asociacijos narių gretas papildė ir Lietuvos žiniasklaidos tautinių bendrijų kalbomis asociacija, kuriai vadovauja Ernest Alesin. Sveikinimai!
IŽA pirmininkės Lina Bušinskaitė teigimu, džiugu tai, kad žiniasklaidos bendruomenė nusiteikusi vieningai ir nieko nelaukdama derina reikiamus formalumus, būtinus naujos VIEK sudėties startui.
„Taigi jau dabar žiniasklaidos ir žurnalistų asociacijos kviečiamos apsispręsti, kokius atstovus deleguos į naująją VIEK, kurioje labai laukiami visuomeninio transliuotojo - LRT - ir Medijų tarybos atstovai. Labai svarbu ir tai, kad nuo šiol įvedamos kadencijos, kas užtikrins rotaciją ir periodinį šios svarbios komisijos atsinaujinimą. Svarbiausia tai, kad būtų užtikrinta nepertraukiama veikla", - sako Lina Bušinskaitė.
Lietuvos žurnalistų sąjunga pirmininkas Dainius Radzevičius tvirtina, kad profesionalumas žurnalistikoje ir žiniasklaidoje pirmiausia reiškia nuoširdų norą dirbti etiškai.
„Būtent todėl LŽS ne tik rekomendavo, bet ir džiaugiasi, kad prie mūsų bendros savireguliacijos sistemos prisijungė kolegos iš asociacijos, kuri vienija tautinių bendrijų kalbomis dirbančią žiniasklaidą", - sako Dainius Radzevičius.
Be to, žiniasklaidos ir žurnalistų organizacijos kviečia politikus Seime nebeteikti naujų bei netikėtų iniciatyvų dėl žiniasklaidos etikos klausimus spendžiančius komisijos pertvarkos, ypač nesitariant su žiniasklaidos bendruomene dėl jos savireguliacijos.
Vaiva Radikaitė, Gabrielė Andrašiūnienė, Kęstutis Bulka
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-06-07 11:29
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media