Archyvas :: Diskusija radijo eteryje: ką atskleidžia interneto komentarai?
Ar nuomonės, tegu ir kieno nors įsitikinumu - klaidingos, pareiškimas nusipelno autoriaus moralinio persekiojimo, kritikos ad homini, kai kritikuojami ne straipsnyje pateikti teiginiai, su kuriais komentatorius nesutinka, bet puolamas pats autorius, siekiant jį sukompromituoti ir pašalinti iš diskusijų lauko, kaip tariamai morališkai "nepatikimą"? Kitaip tariant: esi "neteisus", nes "tavo nosis kreiva". Ką vyraujančių komentarų tonas ir pobūdis kalba apie pačią visuomenę? Ar esama priemonių, kuriomis viešojo dialogo kultūrą galima būtų pakylėti į aukštesnį lygį? Ar to siekiama, ar bandoma tai daryti?
Apie tai - antradienį 10.05 val. "Žinių radijo" pokalbių ir ginčų laidoje "Žiniasklaidos anatomija". Kartojimas - 19.10 val.
Laidoje dalyvauja istorikas, knygos apie interneto komentarus „Lietuvio autoportretas: intelektualinė provokacija" autorius Aurimas Švedas, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriaus pavaduotoja, interneto komentarų tyrinėtoja docentė Inga Vinogradnaitė, portalo „Delfi" komunikacijos vadovė Aistė Žilinskienė ir prokuratūros atsovas, Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Rimvydas Valentukevičius.
„Žiniasklaidos anatomija" yra bendras "Žinių radijo" ir Lietuvos žurnalistų sąjungos projektas.
Komentarai (0)