2024 m. birželio 22 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LŽS Etikos komisijos KREIPIMASIS į žurnalistus, viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus: DĖL NETIKSLIOS, DAŽNAI MELAGINGOS INFORMACIJOS SKLEIDIMO

2022-02-28
 

 

LŽS Etikos komisijos KREIPIMASIS į žurnalistus, viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus
DĖL NETIKSLIOS, DAŽNAI MELAGINGOS INFORMACIJOS SKLEIDIMO

   

Viešoje interneto grupėje „Žurnalistų namai" diskutuojama dėl dienraštyje „Respublika" vasario 25 dieną pateiktos informacijos apie „V. Putino karinę operaciją", kur sakoma, kad „Rusija užima miestus vieną po kito". Kitoje tvirtinama, kad „Rusija praneša: Zelenskis skubiai paliko Kijevą". Kitas dienraštis „Lietuvos rytas" paskelbė užsienio žiniasklaidos žinutę, kad esą Zelenskis yra „seksualiausias vyras". Tokios ir panašios žiniasklaidoje pateiktos informacijos skaitytojui kelia nepamatuotą nerimą, iškreipia karui apibūdinti vartojamą retoriką, platina agresoriui naudingas žinias, nukreipia dėmesį nuo tikrosios padėties Ukrainoje ir pasaulyje.
Todėl LŽS Etikos komisija kreipiasi į žurnalistus, viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus, ragindama informaciją apie įvykius iš karo zonos skleisti ypač atsakingai, suvokti atsakomybę už kiekvieną pavartotą žodį ar teiginį, atrenkant šaltinius ir skleidžiamų žinių paskirtį. Gerbdami žmonių teisę gauti teisingą objektyvią informaciją, turime skelbti tikslias, neiškreiptas žinias ir jomis nemanipuliuoti.

 

Etikos komisijos pirmininkė
V.Motiejūnienė
Sekretorius
Č.Iškauskas
Nariai:
J.Staselis
J.Šležienė
A.Žutautienė
K.Meškys
A.Adomaitienė

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-02-28 16:17
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media