2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Laikraštis „Gelgaudukas“ apie gelgaudiškius žurnalistų dainų knygoje

2022-05-05
 
Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija šį pavasarį išleido žurnalistų dainų knygą „Ačiū tau, Žeme". Ji unikali dar tuo, kad kiekvieną dainą palydi Lietuvos kompozitorių sukurtų melodijų natos, tad šias dainas bus nesudėtinga atlikėjams įtraukti į savo repertuarus. Knygą sudarė ir redagavo žinomas žurnalistas Vytautas Žeimantas, viršelio dailininkas - Albertas Vaidila, ją išleido leidykla „Trys žvaigždutės" (vadovas Jeronimas Laucius). Į šį leidinį sudėtos 23 žurnalistų dainos iš visos Lietuvos. Knyga skirta Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungos 100-mečiui.
Greta kitų „Ačiū tau, žeme" knyga taip pat supažindina su gelgaudiškiečių Antano Andrijono ir Gedimino Griškevičiaus (1948-2020) sukurtomis dainomis. Gediminas su broliu Kęstučiu mūsų panemunių miestelyje apsigyveno apie 1960-uosius, kai jų mama pradėjo dirbti Gelgaudiškio ambulatorijos dantų gydytoja. Vaikai lankė miestelio vid. mokyklą. Gediminas turėjo ryškų poetinį talentą, vėlesniais metais jo kūrybą spausdino daugelis Lietuvos spaudos leidinių. Knygoje „Ačiū tau, žeme" išspausdintos G. Griškevičiaus dainos „Du balti langeliai", „Rudenėlis", „Tiesos, kurių mažas nesupratau", „Laivo laukimas". Gedimino brolis Kęstutis, baigęs žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, dirbo Šakių rajono laikraščio „Draugas" korespondentu.
Poeto A. Andrijono lyrinės dainos į leidinį „Ačiū tau, žeme" atkeliavo iš anksčiau išleistų jo eilėraščių rinkinių „Gelgaudiškio dvaro papėdėj" (1997), „Atveriu langą į Nemuną" (2001), „Sidabrinių klevų skambesy" (2011). Penkiose knygoje paskelbtose dainose jautriai atsispindi jo išgyventi metai Gelgaudiškyje prie Nemuno - „Antaninių bijūnai", „Bus atlaidai", „Gegužiuos gegužė", „Šakių daina", „Tėviškės ruduo". Muziką šioms dainoms sukūrė iš Švenčionių krašto kilęs kompozitorius Valentinas Bagdonas (1929-2009).
Knygos „Ačiū tau, žeme" sutiktuvėse kalbėjęs jos sudarytojas ir redaktorius V. Žeimantas pasidžiaugė: „Tarp mūsų žurnalistų buvo ir yra tikrų dainų grandų, turiu omeny Lietuvos žurnalistų sąjungos Senjorų klubo narius Vytautą Barauską ir Juozą Elekšį, kurie sukūrė per kelis šimtus dainų. Garsaus dainininko Alekso Lemano repertuare yra daug dainų, kurioms tekstus sukūrė kolega Antanas Andrijonas, dabar gyųvenantis Gelgaudiškyje. Ipolitas Skridla, bendraudamas su kompozitoriumi Tadu Šumsku, sukūrė net du himnus - sodininkų ir bankininkų. Savo laiku labai populiarią kolegos Leono Stepanausko dainą „Žvaigždutė" dainavo garsioji Beatričė Grincevičiūtė..."
Gelgauduko inf.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-05-05 10:51
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media