2022 m. rugpjucio 17 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Bibliotekos fonduose pasislėpę senieji Šakių rajono laikraščiai vėl prieinami

2021-05-10
 
Bibliotekos darbuotojos Rasita Macijauskaitė (kairėje) ir Lina Eringienė iš bibliotekoje turimų archyvų surengė senų rajono laikraščių parodą. D. Pavalkio nuotr.

Bibliotekos darbuotojos Rasita Macijauskaitė (kairėje) ir Lina Eringienė iš bibliotekoje turimų archyvų surengė senų rajono laikraščių parodą. D. Pavalkio nuotr.

Raminta Majauskaitė,
„Draugas"
Gegužės 7-ąją Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti Šakių viešojoje bibliotekoje buvo surengta paroda „Rajono laikraščiai 1970-1992 m. Šakių viešojoje bibliotekoje".
„Ši paroda skirta lietuvių kalbos dienoms. Anksčiau vykdavo masiniai renginiai, o šiemet nusprendėme atkreipti dėmesį į šią dieną kitaip. Bibliotekoje surengta ne tik ši, bet ir autografuotų leidinių paroda, virtualios veiklos - raidžių mankšta, zanavykiškų žodžių mugė. Pamanėme, jog rajono leidinių paroda labai pritiktų tokiai progai. Siekiame parodyti, ką mes turime sukaupę, kuo seniau žmonės gyveno, kuo kvėpavo. Specialiai leidinius palikome senuose segtuvuose, kad išliktų jų autentiškumas, dvasia", - apie parodą pasakoja Šakių viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Eringienė.
Parodoje buvo galima pavartyti laikraščio „Draugas" numerius nuo 1970-ųjų, pirmuosius laikraščio „Valsčius" išleistus numerius, be to, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio organizacijų Šakiuose leistus laikraščius „Žiburys" bei „Zanavykas", kurie, kaip sako Šakių bibliotekos darbuotojai, yra be galo svarbūs mūsų kraštui.
„Kartais žmonės galbūt nedrįsta pasiklausti, nežino ir net nepagalvoja, kad mes renkame, segame, saugome leidinius, kad juos visada galima pavartyti, paskaityti", - spėlioja L. Eringienė.
„Visus šiuos laikraščius, kurie dabar eksponuojami parodoje, turėjome savo archyvuose. Žinoma, labai norėtume turėti ir kitus, senesnius leidinius, nes besiruošiant parodai radome visokiausių įdomių, pamirštų dalykų. Vartant senus leidinius jaučiasi tas laikmetis, daug straipsnių iš kaimo vietovių, apie paprastų profesijų žmones, pavyzdžiui, apie kombainistą, traktoristą ar sanitares, dabar to tarsi jau ir nebėra. Būtų labai įdomu rasti pirmąjį kunigo Prano Račiūno 1975 m. Paluobiuose atgaivintą „Aušros" numerį. Bandžiau susisiekti su tais, kurie galbūt turi šį leidinį, tačiau niekaip nepavyko nieko išsiaiškinti", - apgailestauja pašnekovė.
Anot L. Eringienės, žmonėms būtų naudinga susipažinti su krašto istorija, tuometiniu gyvenimu, kalba, pavartyti seną rajoninę spaudą ir suprasti pagrindinius skirtumus tarp praeities ir dabarties.
Rajono laikraščių paroda buvo eksponuojama Šakių viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje, esančioje antrajame aukšte.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-06-01 15:17
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media