2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LŽS: “Sprendimas dėl žurnalistų etikos inspektoriaus sugriauna šios institucijos esmę”

2009-07-16
 
Stasio Paškevičiaus nuotraukoje: (iš kairės) LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius, pirmininko pavaduotoja Erika Straigytė, LŽS administracijos vadovė Eglė Nenortaitė

Stasio Paškevičiaus nuotraukoje: (iš kairės) LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius, pirmininko pavaduotoja Erika Straigytė, LŽS administracijos vadovė Eglė Nenortaitė

Liepos 15 d. Seime buvo pritarta įstatymų pakeitimui, kad Žurnalistų etikos inspektoriumi gali būti tik teisininkas. Žurnalistų bendruomenė jau anksčiau buvo kritikavusi kai kurių politikų mėginimus iš esmės pakeisti žurnalistų etikos inspektoriaus skyrimo procedūrą.

 

Pagal Visuomenės informavimo įstatymą inspektorių Seimo tvirtinimui teikia Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK). Po to, kai iš pareigų nusprendė pasitraukti antrąją kadenciją įpusėjęs žurnalistų etikos inspektorius Romas Gudaitis, LŽLEK į šias pareigas pasiūlė vaikų psichiatrą Liną Slušnį.

 

Kitas kandidatas – teisinį išsilavinimą turintis ir iki šiol R.Gudaičio patarėju dirbęs Deividas Velkas – surinko mažiau balsų. Beje, ieškant tinkamo kandidato šioms pareigoms kai kurios organizacijos bandė įkalbėti kandidatuoti žinomus žurnalistus Audronę Nugaraitę, Rytį Juozapavičių, Romą Sakadolskį.

 

Tačiau žurnalistų etikos inspektoriaus tvirtinimo procedūra įstrigo Seime. Dar daugiau – kai kuriems parlamentarams neįtiko ne tik LŽLEK siūlomas kandidatas L.Slušnys, bet ir kilo noras pakeisti Visuomenės informavimo įstatyme įteisintą inspektoriaus skyrimo tvarką.

 

Liepos 15 d. Seimas pritarė konservatorių frakcijos seniūno Jurgio Razmos pasiūlymams, tad nuo šiol šias pareigas galės užimti tik teisinį išsilavinimą turintis asmuo, ir jo kandidatūrą Seimui teiks ne visuomeninės organizacijos, o Seimo komitetas.

 

“Dar nebaigęs džiaugtis dėl naujojo Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamą poveikį turinčios informacijos įstatymo ir naujų suvaržymų, Seimas vakar nusprendė, kad žiniasklaidą prižiūrėti ir bausti turėtų ir naujos „kokybės“ Žurnalistų etikos inspektorius. Juo galės būti tik teisininkas. Nekalbama apie jokias esmines tos tarnybos permainas, o siūloma tik susirasti teisininką, kuris ir turėtų „išspręsti“visas žiniasklaidos problemas. Toks sprendimas dėl Žurnalistų etikos inspektoriaus  sugriauna šios institucijos esmę ir jos priedermę – būti ombudsmenu,”- įsitikinęs Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

 

Žurnalistų sąjunga laikosi pozicijos, kad būtina skubiai reaguoti ir kartu su kitomis organizacijomis kreiptis į Prezidentę su prašymu vetuoti šį pakeitimą.

 

Diskusija tema Žiniasklaidą prižiūrės ir baus politikų paskirtas teisininkas“- http://dainius.org/?p=1126 .

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:53
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media