2024 m. gruodžio 30 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: TV3 kelionių šou „Metam monetą“

2024-05-23
 
Šią vasarą aktoriai, geri draugai Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas vėl keliauja po pasaulį ir dalinasi savo nuotykiais jau trečiajį sezoną pradėjusiame TV3 kelionių šou „Metam monetą". Neseniai jie apsilankė įspūdingoje ir savo gilia istorija žavinčioje Rumunijoje bei jos sostinėje - Bukarešte.
Rumunijos sostinė Bukareštas - miestas, kuris savo unikalia architektūra, turtinga istorija ir pulsuojančia kultūra patraukia daugybę lankytojų iš viso pasaulio. Dėl savo elegantiškų pastatų bei plačių bulvarų Bukareštas dažnai yra vadinamas „mažuoju Paryžiumi".
Mieste - daugybė lankytinų vietų ir įvairių veiklų - nuo įspūdingų istorinės svarbos pastatų, tokių kaip Parlamento rūmai, iki šiuolaikinių meno galerijų, restoranų ir prabangiausių viešbučių.
Kaip ir preitame „Metam monetą" sezone, taip ir naujame, kiekvieną kartą atvykę į naują šalį, laidos herojai L. Pobedonoscevas ir A. Bružas meta monetą, kuri nulemia, kas turės galimybę mėgautis prabanga, o kas svetur turės išsisukti su itin ribotu biudžetu - 100 eurų.
Premjerinėje naujojo sezono laidoje monetos metimas nulėmė, kad aktoriui L. Pobedonoscevui atiteko varguolio dalia ir Bukareštą jis turėjo pažinti tik su 100 eurų kišenėje. Leo Rumunijos sostinėje turėjo sugalvoti strategiją, kaip su tokiu mažu biudžetu atrasti Bukareštą, pasimėgauti jo vietiniais patiekalais, rasti vietą nakvynei ir, žinoma, patirti įsimintiniausių ir geriausių nuotykių bei pramogų, neišleidžiant daug pinigų.
Tuo tarpu improvizacijų meistras A. Bružas, turėdamas belimitę MyTU kortelę, visą savaitgalį mėgavosi ne tik gurmaniškais Bukarešto patiekalais geriausiai vertinamuose restoranuose ar poilsiu 5 žvaigždučių viešbučio „The Marmorosch" prezidentiniuose apartamentuose, kuriuose yra gyvenęs pats Robbie Williamsas ir kitos garsenybės, bet ir veido bei viso kūno masažais, bei įspūdingomis pramogomis, tokiomis kaip privati skraidymo pamoka lėktuvu!
Taigi, kokias galimybes Rumunija suteikia tiems, kurie svajoja apie išskirtinę prabangą, ir ką veikti žmonėms, kurie keliauja taupiai? Kokios vietos sužavėjo Bružą ir Leo Bukarešte bei ką verta pamatyti šiame mieste?
1. Unirii aikštė. Turėdamas tik 100 eurų MyTU kortelėje, L. Pobedonoscevas nusprendė pirmiausia aplankyti įspūdingąją Unirii aikštę. Ši aikštė - viena iš didžiausių ir labiausiai žinomų Bukarešto aikščių. Jos pavadinimas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Vienybės aikštė". Ši aikštė yra viena iš svarbiausių Bukarešto susibūrimo ir turistų lankomų vietų. „Čia žmonės ilsisi, piknikauja, čia net fontanai šoka!", - sakė Leo.
2. Parlamento rūmai - vienas didžiausių ir bangiausių pastatų pasaulyje bei yra iškiliausias komunistinio režimo statinys šalyje, kuris vertinamais dvejopai - kai kurie rumunai juo žavisi, kiti vadina šalies gėda ir diktatoriaus Nicolae Ceaușescu paminklu. Tai antras didžiausias administracinis pastatas visame pasaulyje po JAV Pentagono. Jo aukštis - 84 metai, o vidinė erdvė - 2,55 milijono kubinių metrų. Paskaičiuota, jog tai yra sunkiausias pastatas pasaulyje, sveriantis maždaug 4 098 500 tonų.
Parlamentas yra populiarus turistų lankymo objektas, lankytojai gali apžiūrėti pastato išorę ir kiemą nemokamai, tačiau norint įeiti į Parlamento rūmų vidų reikia susimokėti.
3. „The Marmorosch" viešbutis - Bukarešto senamiesčio pažiba, kurio pastato istorija siekia net šimtmetį. Kaip ir pridera turtuoliui, Bružas pasirinko apsistoti būtent šiame viešbutyje, kuris yra įsikūręs buvusio banko patalpose, turi gilią ir įdomią istoriją, o savo interjeru priverčia aikčioti net visko mačiusius. Viešbutyje yra įvairių, itin elegantiškai įrengtų kambarių ir liukso apartamentų. Kiekvienoje viešbučio kertelėje darniai vienijasi moderni prabanga ir istoriniai elementai. Šiame viešbutyje galima ne tik apsistoti, bet ir pasimėgauti kitomis pramogomis, nes „The Marmorosch" turi savo SPA centrą, restoraną „Blank Restaurant" bei išskirtinių kokteilių barą „The Vault", įsikūrusį buvusiame banko seife. „Jūs tik pažvelkite, koks servizas, koks ritualas, koks komfortas! O dieve, kaip čia viskas nuostabu", - džiaugėsi Bružas.
4. Pavasario rūmai. Primaverii rūmai, dar vadinami „Pavasario rūmais", ketvirtį amžiaus buvo privati Nicolae ir Elena Ceauşescu bei jų vaikų Nicu, Zoia ir Valentin rezidencija. Lankytojai čia gali pamatyti, kaip Ceauşescu gyveno ne tik kaip tarptautiniu mastu žinomas valstybės vadovas, bet ir kaip paprastas žmogus. O gyveno jis išties prabangiai - diktatoriaus namuose yra 80 kambarių, išklijuotų šilko tapetais ir puoštų rankų darbo kilimais, žymiausių menininkų paveikslais, medžio raižiniais. Rūmuose įrengta namų kino salė, didelis SPA, didžiulė drabužinė ir daug kitų žadą atimančių erdvių. Čia apsilankę susipažįsta su Ceauşescu pomėgiais, kasdienybe ir supranta kokioje prabangoje jis gyveno, kai tuo tarpu Rumunijos gyventojai skurdo.
5. Brano pilis yra tik viena iš kelių vietų, susijusių su Drakulos legenda, įskaitant Poenari ir Huniadų pilis, kurioje gyveno airių romanisto Bremo Stokerio kūrinio „Drakula" pagrindinis veikėjas. Vis dėlto nėra jokių įrodymų, kad B. Stokeris būtų ką nors žinojęs apie šitą pilį, šiek tiek susijusią su Valakijos princu Vladu Drakula, kuris, kaip spėjama, įkvėpė rašytoją sukurti garsųjį personažą. Trylikto amžiaus pilis matė visko. Iš pradžių ji buvo medinė, vėliau nugriauta ir atstatyta. 1920 m. pilis tapo Rumunijos Karalystės karališkąja rezidencija. Ji buvo mėgstamiausia Karalienės Marijos vieta, todėl čia dabar eksponuojami būtent jos surinkta baldų ir meno kūrinių kolekcija. Dvidešimto amžiaus viduryje ją užėmė komunistai, o karališkoji šeima iškeldinta. Vis dėlto turistus ji traukia dėl Drakulos legendos,. „Šitais laiptais vaiksčiojo pats Drakula, ar jūs galite įsivaizduoti? Kažkokios jėgos čia mane labai keistai veikia", - sakė Bružas.
6. Stavropolio cerkvė. Norėdamas kuo geriau pažinti Rumunijos kultūrą, istorinius objektus ir labiau pasigilinti į vietinių tikėjimą, Leo nusprendė apsilankyti ir Stavropolio cerkvėje. Ši cerkvė - viena iš garsiausių ir gražiausių bažnyčių Bukarešto mieste, turinti didelę istorinę ir kultūrinę reikšmę. Bažnyčia buvo pastatyta 1724-1730 m., o jos pavadinimas „Stavropoleos" yra kilęs iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „Kryžiaus kūnas". Viena iš ryškiausių bažnyčios savybių yra vidaus freskos ir tapybos darbai. Lankytojai gali apsilankyti bažnyčios viduje, pamatyti freskas, susipažinti su vienuolyno gyvenimu arba tiesiog pasivaikščioti po nepaprastai jaukų kiemą ir pasimėgauti jo grožiu.
7. Herastrau parkas, išsidėstęs 187 hektarų plote aplink Herastrau ežerą, yra vienas iš Bukarešto karūnos brangakmenių, o tai paaiškina, kodėl pusė miesto žmonių čia nusprendžia praleisti vasaros sekmadienio popietes. Vis dėlto, nebijokite, nes Herastrau yra toks didelis, kad visada rasite, kur prisėsti ir smagiai praleisti laiką. „Čia yra gausu prabangių restoranų, kavinių - smagiai praleisti laiką čia gali kiekvienas", - vaikščiodamas po parką pasakojo turtuolis.
8. Knygynas „Carturesti Carusel" - išskirtinė knygyno ir meno galerijos vieta Bukarešte. Tai yra vienas iš labiausiai žinomų ir įdomiausių knygynų mieste, garsėjantis savo unikaliu dizainu ir atmosfera. Pastatas, kuriame įsikūręs „Carturesti Carusel", buvo įkurtas XIX amžiuje ir anksčiau tarnavo kaip bankas. Vėliau jis buvo atnaujintas ir paverstas knygynu bei meno galerija. „Woow, jūs tik pažvelkit koks knygynas! Ar esate matę gražesnį? Na, bent jau aš, tai tikrai ne. O kokie laiptai, o lubos, neįtikėtina. Čia būdamas ir apie knygas pamiršti", - žavėjosi Audrius.
9. Viešbutis „Moxy". Nors Leo Bukarešte ir buvo varguolis, jis nenorėjo apsistoti bet kur, todėl pasirinko ir Lietuvoje puikiai žinomą, itin šiuolaikišką ir stilingą viešbutį „Moxy". Šis viešbutis yra orientuotas į 2-3 naktims apsistojančius svečius - tiek keliaujančius laisvalaikiu, tiek jaunus verslininkus. Visame pasaulyje „Moxy" viešbučiai išsiskiria savo energinga aplinka, stiliumi ir komfortu. Viešbutyje yra visą parą veikiantis kokteilių baras ir išsinešimui skirto paruošto maisto parduotuvėlė. Visą parą čia veikia ir viduje esantis sporto klubas, nes šiuolaikiškiems svečiams to reikia - jų gyvenimas bėga greitai ir nenuspėjamai, tačiau neabejotinai šauniai.
10. Triumfo arka - dar vadinama „Arco di Trionfo" - vienas iš žymiausių simbolių Bukarešte. Arka buvo pastatyta po Pirmojo pasaulinio karo, kaip atminimas žuvusiems Rumunijos kareiviams, kurie kovojo už šalį. Arkos dizainas yra išskirtinis ir susideda iš skulptūrų ir dekoracijų. Trijų arkos skyrių viršuje yra trys bronziniai kariai, kurie simbolizuoja trijų Rumunijos regionų vienybę - Transilvanijos, Bessarabijos ir Bačkios.
11. Bučedžio kalnai. Turtuolio gyvenimą Bukarešte gyvenęs Bružas ne tik mėgavosi prabangiausiomis pramogomis, bet ir pažino Rumunijos gamtos grožį ir išskirtinumą. O niekur kitur pasaulyje gamtos grožis nėra toks paslaptingas ir intriguojantis, kaip užkilus į Bučedžio kalnų viršukalnes. Kalnų gyventojai pasakoja legendas apie šį kalną nuo neatmenamų laikų. Daugelis tiki, kad kalnuose tvyro tokia stipri energetika, kad čia atvykę žmonės stebuklingai pasveiksta nuo sunkiausių ligų ir jų kūno funkcijos atsistato. Tai vyksta ne tik dėl įspūdingų vaizdų, bet ir gaivaus kalnų oro. Deja, tik šįkart Bružui nepavyko išvysti to tikrojo grožio, nes oro sąlygos buvo visiškai ne jo pusėje... „Labai smagiai leidžiu laiką ir nemažai keliavau, kad čia atvykčiau. Jaučiu ypatingą energiją nors ir nieko nematau. Orelis - joptararai...", - per pūgą kalbėjo Bružas.
12. Obor turgus - vienas iš didžiausių ir žymiausių turgų Bukarešte. Šis turgus yra labai svarbus miesto gyventojams ir turistams dėl savo gausybės prekių ir autentiškos vietinės atmosferos. Obor turgus yra labai populiarus tarp vietinių gyventojų dėl įvairaus prekių pasirinkimo ir geros kokybės produktų. Čia galima rasti gausybę šviežių vaisių ir daržovių, sūrių, mėsos, duonos, užkandžių ir daugybę kitų produktų. Varguolis iš ten parsivežė ir tikro Rumuniško medaus.
13. Privati skraidymo pamoka aerodrome „Aeroclubul Romaniei". Būdamas turtuolis Bružas Bukarešte nevengė išbandyti įdomiausių, ekstremaliausių ir įsimintiniausių pramogų. Viena jų - skrydis lėktuvu, kurį valdė pats Audrius. „Truputėlį būsiu prisišnekėjęs... Man niekas nesakė, kad aš pats turėsiu lėktuvą vairuot, pakilt, nuskrist, nusileist... Nusileist net? Ajajajaj. Kaip matot, man puikiai sekasi. O kokie vaizdai, jūs tik pažiūrėkit", - iš nuostabos aikčiojo A. Bružas. Privati skraidymo pamoka su instruktoriumi jam atsiėjo 280 eurų.
Kelionių šou „Metam monetą" žiūrovus kviečia pasinerti į neįtikėtiną nuotykį, kuriame Leo ir Bružas įrodo, jog kelionės yra nuostabi patirtis esant bet kokioms galimybėms. Visai nesvarbu, ar gali keliauti visai savęs nevaržydamas, ar, priešingai, turi labai ribotą biudžetą - patirti ir atrasti gali kiekvienas.
Kuris kelionėje bus savęs nevaržantis turtuolis, o kuris turės keliauti smarkiai susiveržęs diržus - paaiškės kiekvienoje kelionėje, kai vedėjai atvykę į naują šalį mes monetą.
Kelionių šou „Metam monetą" yra kuriamas pagal pasaulyje puikiai žinomą, ukrainiečių sukurtą kelionių laidos formatą „Oryol i Reshka".
Kelionių šou „Metam monetą" - sekmadieniais, 19.30 val. tik per TV3!
Daugiau informacijos:
Linkėdama gražios dienos,
Vaida Poderytė-Bernatavičė
TV TOPAS
vaidapoderyte@gmail.com , vaida@tvtopas.lt
+370 698 54276

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-05-23 12:48
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media