2023 m. rugsejo 27 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: LRT laidų vedėjai pirmieji išbandė šių metų „Maltiečių sriubos“ receptą

2013-11-21
 
LRT nuotrauka

LRT nuotrauka

 

Virginija Bunevičiūtė

LRT atstovė ryšiams su visuomene

 

Šį trečiadienį pagal specialų receptą LRT klube Edita Mildažytė, Eglė Daugėlaitė, Lolita Bytautaitė, Loreta Sungailienė, Stanislovas Kavaliauskas, Arnas Mazėtis, Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė virė sriubą, į kurią pateko ne tik tradiciniai ingredientai - daržovės, mėsa ir prieskoniai - bet ir Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT)  jau 8-ą kartą rengiamos akcijos „Maltiečių sriuba" puoselėjamos vertybės: meilė, supratingumas, pagalba kitiems, šiluma bei dėmesys savo artimiesiems.

Sriubos skonį pirmieji įvertino LRT darbuotojai, noriai pildę maltiečių aukų dėžutę.

Pagal žinomų žmonių išbandytą receptą sriubos bus verdamos visų „Maltiečių sriubos" akcijos renginių metu, kurie vyks daugiau nei 20-yje Lietuvos miestų. „Mūsų akcija ir jos metu vykdomi geri darbai labai pakeitė senų, vienišų ar tiesiog užmirštų žmonių gyvenimą. Jie nuoširdžiai globojami maltiečių savanorių, todėl nebesijaučia tokie vieniši ir gauna visą reikiamą pagalbą, - sako MOPT prezidentas Romas Abunevičius. - Kiekvienais metais įtraukiame vis daugiau žmonių, norinčių padėti - taip skatiname žmonių sąmoningumą, užuojautą ir norą padėti silpnesniesiems. Kaip sakoma, gerų darbų niekada nebūna per daug, o juos įgyvendinti galime tik visi kartu."

Pasak MOPT generalinio sekretoriaus Eitvydo Bingelio, „Maltiečių sriuba" - puikus pavyzdys kaip veikdami išvien galime nuveikti daugiau. Praėjusiais metais gerų žmonių dėka buvo išdalinta daugiau kaip 50 tūkst. porcijų sriubos skurstantiems ir vienišiems senoliams, o maltiečių nuvažiuoti atstumai siekia apie 40 tūkst. km, - tai prilygsta kelionei aplink Žemės rutulį. „Visa tai nebūtų įvykę be žmonių aukų ir pagalbos. Tikiu, kad ateityje visuomenė dar aktyviau prisidės prie akcijos ir savo apsilankymais bei rūpesčiu galėsime nudžiuginti daugiau senelių", - sako E. Bingelis. Šiuo metu MOPT kasdien karštą maistą pristato beveik 300-ams senolių, o nuolat globoja ir lanko - 1 tūkst.

Labdaros akcijos „Maltiečių sriuba 2013" naujiena - „Gerosios žvaigždės" miesto titulas, kuris šiemet  garbingai atiteko Klaipėdai. Gruodį uostamiestyje  ne vienas renginys bus skiriamas maltiečių akcijai. „Kaip ir kiekvienais metais, ruošdamiesi kalėdiniams renginiams, norėjome padaryti kažką labai gero. Ieškodami idėjų, prisiminėme, kaip žiemą Teatro aikštėje maltiečių bendruomenė visus vaišino sriuba, ir, turbūt, geros mintys susitiko kažkur danguje, todėl  prasidėjo mūsų graži draugystė", - sako VšĮ „Klaipėdos šventės" kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė. Kitais metais ši „Gerumo žvaigždės" estafetė bus perduota ir kitiems Lietuvos miestams.

„Maltiečių sriubos" kulminacija - jau greitai įvyksiantis „Maltiečių sriubos" koncertas-telemaratonas, kurį gruodžio 4 d. tiesiogiai transliuos LRT. Šiais metais koncertas išsiskirs vedėjų gausa - jų išvysime net 13, be to, tai bus įvairiausių kartų atstovai: nuo vyriausio TV laidų vedėjo Algimanto Čekuolio, Zitos Kelmickaitės, iki Jurgitos Jurkutės, Marijaus Žiedo, Beatos Tiškevič, Andriaus Rožicko bei kitų. Telemaratone pasirodys ir visas pulkas Lietuvos žvaigždžių: scenos grandas Stasys Povilaitis, Liudas Mikalauskas, Evelina Sašenko, Inga Valinskienė, grupės „Pop ladies", „Šarkos", Nerijaus Juškos baleto mokyklos auklėtiniai ir daugelis kitų. Koncerto metu surinktos lėšos padės praskaidrinti šimtų senelių, kuriuos lanko maltiečiai savanoriai, kasdienybę.

Visi, norintys palaikyti akciją „Maltiečių sriuba", tai gali padaryti skambindami trumpaisiais numeriais: 1416 - auka 2 Lt, 1417 - auka 5 Lt, 1418 - auka 10 Lt. Daugiau informacijos apie akciją: www.maltieciusriuba.lt

 

Apie Maltos ordiną ir Maltos ordino pagalbos tarnybą

 

Maltos ordinas (MO) yra seniausia humanitarinės pagalbos organizacija pasaulyje, įkurta daugiau kaip prieš 900 m. Jeruzalėje. Šiuo metu MO vykdo pagalbos projektus 120- yje pasaulio šalių. Daugiau kaip 80 tūkst. MO savanorių visame pasaulyje teikia pagalbą 5 mln. skurstančių bei ligonių, o taip pat - nukentėjusių nuo karo, gamtos katastrofų, stichinių nelaimių.

Maltos ordino pagalbos tarnyba MOPT yra Maltos ordino socialinės pagalbos organizacija, įkurta 1991 m., dabar vienijanti daugiau kaip 700 savanorių. Pagrindiniai Lietuvoje vykdomi projektai yra: „Maistas ant ratų" - karštos sriubos išvežiojimas į namus sunkiai sergantiems senukams 15 -oje miestų, „Socialinė priežiūra namuose" projektas 4-iuose miestuose, taip pat - socialiniai vaikų dienos centrai 8-iuose miestuose, veikia jaunųjų maltiečių organizacija.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:

RsV agentūra AD VERUM

Tel. +370 5 2336561

El. paštas: adverum@adverum.lt

www.adverum.lt

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013-11-21 10:02
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media