2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: Rūtą Mikelkevičiūtę sugraudino dvylikametės pažadas nusikirpti plaukus už aukas vėžiu sergantiems vaikams

2014-02-17
 
Rūta Mikelkevičiūtė

Rūta Mikelkevičiūtė

 

Gediminas Malaškevičius

LNK atstovas spaudai

 

Įkurti su onkologinėmis ligomis kovojantiems Lietuvos vaikams „Sergančio vaiko šeimos namučius" (Šeimos Namučiai) - tokį tikslą užsibrėžė paramos ir labdaros fondas „Mamų unija". Šio fondo steigėjos - fotomenininkė Eglė Mėlinauskienė ir žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė - jau žengė svarius žingsnius, kad siekis būtų pradėtas įgyvendinti. Ypač didelio palaikymo Šeimos Namučių kūrimui, sulaukta iš lietuvių, gyvenančių užsienyje. Jau kovo 15 dieną Čikagoje vyks bendras labdaros renginys „Vilties aitvarai". O dvylikametė Milda, gyvenanti Didžiojoje Britanijoje ir netekusi vėžiu sirgusio broliuko, palaikydama Šeimos Namučių idėją, nusikirps... plaukus.

„Neįtikėtina, kokia stipri jėga gali būti susitelkimas ir vienybė, vardan bendro kilnaus tikslo. JAV lietuvių organizuojamo labdaros vakaro idėja kilo spontaniškai, tačiau išaugo į didelį ir reikšmingą įvykį. Į renginį yra pakviesta 500 svečių, sudaryta 5 valandų programa, vyks aukcionas. Esu be galo dėkinga už tų žmonių atsidavimą ir siekį telkti lėšas Šeimos Namučių statybai. Be abejonės, negaliu nesijaudinti kalbėdama ir apie dvylikametę Mildą, kuri sugraudino savo užsidegimu nusikirpti plaukus... Tai ir skaudi, ir įkvepianti istorija", - sakė Rūta Mikelkevičiūtė.

Kartu su kolege Giedre Talmantiene iš „Nuo... Iki..." laidos, Rūta Mikelkevičiūtė kovą vyksiantį labdaros renginį Čikagoje filmuos ir pristatys Lietuvai. Rūtai Mikelkevičiūtei patikėtas ir labdaros vakaro vedėjos vaidmuo.

Viena „Mamų unijos" steigėjų Rūta Mikelkevičiūtė pasakojo, kad susirgus vaikui onkologine liga - šeimos gyvenimas pasikeičia iš esmės. Sergančiųjų kasdienybė - persmelkta rūpesčio, nerimo, skausmo. Susirgus vaikui - suserga ir visa šeima. Būtent tai ir paskatino Šeimos Namučių kūrimą - kad suburti šeimą ir ją išlaikyti drauge, susidūrus su sunkia vaiko liga. Nes buvimas su artimaisias namų aplinkoje tikrai padeda sveikti.

„Kad šeimai vaiko onkologinė liga yra didžiulė sielvarto kupina drama, parodo devynerių Mildos iš Didžiosios Britanijos istorija. Mergaitė yra netekusi kovą su vėžiu pralaimėjusio broliuko. Todėl jos tikslas - palaikyti Šeimos namučių idėją - nusikerpant plaukus, rodo ne tik pasiaukojimą dėl broliuko atminimo, bet ir vaiko jautrumą, jo supratimą, kaip yra svarbu suremti pečius, norint nors truputį palengvinti ligos prispaustos šeimos dalią", - sako R. Mikelkevičiūtė.

„Aš tai darau, nes mano brolis neišgyveno, bet jo svajonės liko, aš jas išpildysiu. Jis norėjo padėti kitiems. Man labiausiai sekdavosi prajuokinti Linuką... Lig šiol girdžiu jo juoką. Žinau, kad šie namučiai tiek vaikams, tiek jų šeimos nariams suteiks bent laikiną palengvėjimą. Būdami „Click House" (Londone esančiuose namuose) jausdavomės tarsi namuose. Po gydymų su Linuku ten žaisdavom, miegodavom. Tai būdavo mūsų laikini namai", - sakė Milda.

Mergaitės mama Neringa, ilgai galvojusi apie dukters pasiryžimą, nusprendė, kad reikia leisti jai tai padaryti. „Manau, kad galbūt kaip tik to mums ir reikia. Gedėjimas yra komplikuotas dalykas. Ji, kaip ir mes visi, giliai širdelėj jaučia, kad nepadarėm visko, kad išgelbėtume brolį. Jaučia, kad jis buvo stipresnis už mus visus. Šiuo poelgiu ji nori vėl prajuokinti broliuką, nori parodyti, kad yra pasiruošusi pradėti naują etapą. Ji tvirtai apsisprendė. Bet, be abejo, atidžiai stebėsiu ją ir kiekvienam žingsny būsiu šalia", - sako Mildos mama Neringa.

Kas yra „Onkologine liga sergančio vaiko šeimos namučiai"?

Šeimos Namučiai įsikurs maždaug 2 km spinduliu nuo Vaikų ligoninės onkohematologijos skyriaus Vilniuje (Santariškėse). Juose bus 8 kambariai, iš kurių vienas bus skirtas paliatyviai slaugai (kai medicina sergančiam vaikui padėti jau bejėgė). Kiekviena apsistojusi šeima turės po atskirą kambarį su visa būtiniausia įranga. Pastatas bus vieno aukšto, kad sunkiau judantys vaikai galėtų laisvai judėti patalpose, išeitų į lauką. Iš kiekvieno kambario numatomos terasos, pasibuvimui gryname ore. Kieme numatoma vaikų žaidimų aikštelė, sodas.

Šeimos Namučiai kuriami tam, kad visa onkologinio ligoniuko šeima galėtų būti kartu: apsistotų juose tyrimų ar ligoniuko lankymo metu, kad prie ligonio nuolat esantis šeimos narys galėtų pailsėti, pakeisti ligoninės palatą į namų aplinką. Taip pat juose bus įsteigtas Vaikų onkologijos informacinis centras, suteiksiantis bet kokią informaciją apie ligą, gydymąsi, pagalbą, reabilitaciją. Šeimos Namučiuose bus suteikiama nuolatinė onkopsichologų, pediatrų, skausmo specialistų, dvasininkų pagalba. Vyks įvairios meno, muzikos, judesio ir kt. terapijos. Projektas planuojamas užbaigti 2018 m. Visa informacija ir galimybė paaukoti Šeimos namučiams - www.seimosnamuciai.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-02-17 10:52
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media