2024 m. birželio 15 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: LRT PLIUS startas – geriausias per visą kanalo istoriją: žiūrimumas išaugo 1,5 karto

2018-11-20
 
Spalį naujuoju pavadinimu startavęs televizijos kanalas LRT PLIUS savo žiūrovų skaičių paaugino beveik 1,5 karto. LRT antrojo televizijos kanalo auditorija išaugo nuo 1,1 proc. visos TV auditorijos rugsėjo pabaigoje iki 1,7 proc. lapkričio viduryje. Tai geriausias startas per visą antrojo kanalo, transliuojančio nuo 2003-ųjų, istoriją. Šie auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar TNS" duomenys pristatyti antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje.
„Akivaizdu, kad kanalo pavadinimo keitimas iš LRT KULTŪRA į LRT PLIUS, dėl kurio kilo nemažai diskusijų, pasiteisino. Pakeitimas atkreipė visuomenės dėmesį į kanalą, padėjo sudominti ir pritraukti auditoriją. Žiūrovai įvertino yra ne tik naujas, bet ir senąsias laidas, kurių anksčiau galbūt neturėjo progos įvertinti", - džiaugiasi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Ji pastebi, kad visose Europos transliuotojų sąjungai (EBU) priklausančiose šalyse kultūrai skirtų kanalų žiūrimumas retai kada perkopia 2 proc. visos TV auditorijos.
LRT tarybos posėdyje taip pat buvo pristatytas šiuo metu rengiamo LRT žurnalistų etikos kodekso projektas. Jį pristatęs LRT radijo žurnalistas Edvardas Kubilius pabrėžė, kad rengiamas kodeksas veiks kaip Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso papildinys ir padės siekti aukščiausių žurnalistikos standartų. Gruodį kodekso projektas bus pristatytas LRT žurnalistų diskusijai ir pastaboms.
LRT taip pat artimiausiu metu ketina įdiegti Turinio vertinimo sistemą. Anot ją inicijavusio LRT generalinės direktorės pavaduotojo Gyčio Oganausko, LRT kuriamo turinio vertinimą ateityje atliktų iš LRT darbuotojų sudaryta Turinio vertinimo grupė bei išorės ekspertai. Bus vertinamos LRT televizijos ir radijo programos, portalo LRT.LT rubrikos. Reguliarus profesionalus turinio vertinimas bus atliekamas trimis lygmenimis: nuolatinių Turinio vertinimo grupės narių, atskirus projektus vertinti pasitelkiamų LRT darbuotojų ir išorės ekspertų. LRT turinio vertinimo grupė kartą per mėnesį įvertins 3 televizijos laidas, vieną radijo laidą ir vieną interneto portalo rubriką. Kartą per metus bus vertinama LRT filmų ir serialų įsigijimo politika. Į Turinio vertinimo grupės rekomendacijas priimdama sprendimus ateityje atsižvelgs LRT programų įsigijimo komisija.

Virginija Bunevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
S. Konarskio g. 49,
LT-03123 Vilnius
Tel. +3705 236 3240
Mob. +370 686 91963
Faks. +370 5 2363208
lrt@lrt.lt 
www.lrt.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-11-20 20:11
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media