2025 m. sausio 22 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: TV8: Stanislavas Stavickis-Stano apie pasikeitusį požiūrį į gyvenimą

2020-04-13
 
Stanislavas Stavickis-Stano ir profesorius Robertas J. Thomas

Stanislavas Stavickis-Stano ir profesorius Robertas J. Thomas

Šiuo metu kaip niekad esame susirūpinę savo imunine sistema, nes nuo jos priklauso, ar mūsų organizmą įveiks ligų sukėlėjai, ar mes būsime jiems atsparūs. Imuninei sistemai kenkia ir nuolatinis stresas, ir rūkymas, ir įvairūs aplinkos veiksniai, bet ją reikšmingai stiprina augaluose ir daržovės randami polifenoliai, kurių naudą išbandė ir atlikėjas, dainų autorius bei muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.
Banandžio 12 dienos TV8 laidoje „Sveikatos medis" didelis dėmesys buvo skiriamas imunitetui, nes imlumas infekcijoms yra tiesiogiai susijęs su imunine sistema. Pasak Kembridžo universiteto profesoriaus, onkologo Roberto J. Thomo, žmogaus imuninės sistemos tikslas - nuolat saugoti mūsų ląsteles ir organus. Pavyzdžiui, kovojant su vėžiu, imunitetui tenka labai svarbi užduotis nužudyti tūkstančius ankstyvųjų vėžinių ląstelių, kurios kiekvieną dieną susidaro mūsų kūne.
Visą tai profesorius aprašė savo naujausioje knygoje „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti", kuri neseniai išversta ir į lietuvių kalbą ir jau pasiekiama Lietuvos auditorijai. Beveik 500 puslapių knygoje pateikiama daugiau nei per 30 metų sukaupta profesoriaus onkologinių ligų gydymo patirtis. Knygoje R. Thomas dalijasi naudingais, tyrimais patikrintais praktiniais patarimais, kaip kovoti su šia liga ir kaip jos išvengti.
„Ši knyga - tarsi sveikos gyvensenos, paremtos moksliniais įrodymais, vadovas, kuris, neabejotinai, bus naudingas tiek medicinos specialistams, tiek sergantiems onkologine liga, tiek visiems, kurie nori išlikti sveiki. Patarimų, kaip įveikti vėžį, pilnas internetas, bet dauguma jų yra tik gandai, nepagrįsti jokiais moksliniais įrodymais. O tiesa tokia, kad net 50 proc. vėžio atvejų būtų galima išvengti pakeitus vien gyvenimo būdą. Geriausia tai, kad atsisakius tam tikrų blogų įpročių užkertamas kelias ne tik onkologiniams susirgimams, bet ir begalei kitų negalavimų", - teigia prof. R. Thomas.
Su profesoriumi garbės susipažinti turėjo ir atlikėjas, dainų autorius bei muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano. Su klastinga onkoline liga kovojantis vyras neslepia, kad vėžys apvertė jo gyvenimą aukštyn kojom ir privertė pakeisti mąstymą apie daugelį dalykų, į kuriuos iki tol nekreipė dėmesio.
„Svarbiausias dalykas, kurį pakeičiau, tai yra fizinis aktyvumas. Aš pradėjau sportuoti, negaliu ilgiau negu valandą sėdėti, būtinai turiu atsistoti ir pajudėti. Mes, gyvendami nuo durų iki mašinos, nuo mašinos iki durų, ir visą dieną sėdėdami prie kompiuterių, net nesusimąstome, kokią siaubingą žalą darome sau ir kas vyksta su mūsų visu organizmais nuo tokio gyvenimo ritmo. Manau, jog dažnas vyras iki 60-ies metų galvoja, kad jisai yra nemirtingas, kad nieko jam neatsitiks. Tačiau visko nutinka. Aš irgi ramiai gyvenau iki 35-erių metų, kol, deja, bet nutiko taip, kaip nutiko", - laidoje savo istorija pasakojo Stano.
Žinomas vyras, antrindamas profesoriui, teigia, jog be fizinio aktyvumo taip pat labai svarbi ir mityba. Tinkamai pasirinkti produktai ne tik suteikia energijos, bet pagerina ir savijautą bei padeda išvengti daugelio ligų ir negalavimų.
„Labai svarbu, ką valgai, kada valgai ir kiek valgai. Kiek įmanoma, reikia stengtis nevartoti modifikuotų produktų. Aš pats vengiu visokių dešrelių, rūkytų, plikytų maisto produktų, stengiuosi, jog maistas būtų kuo natūralesnis, todėl daržovės yra būtinybė. Yra žmonių, kuriems daržoves valgyti tampa kančia, tačiau man - tikras malonumas. Brokolis ir man, ir mano vaikams yra viena mėgstamiausių daržovių. Profesorius Robertas Thomas apie visą tai rašo savo knygoje, jis tikras savo srities profesionalas, o dar ir vienas iš maisto papildų, kuriuo aš vartoju, yra kurtas su jo pagalba", - atviravo Stano.
Pasak Kembridžo universiteto profesoriaus onkologo R. Thomo, kai kurie polifenoliai turi tiesioginę sąveiką su žarnyno sveikata, maitina ir stiprina gerąsias bakterijas, turi įrodytą antivėžinį, antiuždegiminį ir imunitetą stiprinantį poveikį. Tai buvo nustatyta atlikus garsųjį Jungtinės Karalystės nacionalinį „Pomi-T" tyrimą, kurio metu buvo išsiaiškinta, kad tyrime naudotame maisto papilde iš visadalių brokolių, ciberžolių, granatų ir žaliosios arbatos yra daugiausiai įvairių polifenolių, kurie veikė sinergetiškai ir efektyviai.
„Užtruko nemažai laiko, kol mes nustatėme kokių ir kokiais kiekiais reikia produktų, kokią juose esančių polifenolių koncentraciją organizmas tinkamai absorbuoja, kad kraujyje atsirastų reikiamas jų kiekis. Mes nustatėme, kad būtent brokoliai, ciberžolės, granatai ir žalioji arbata, patalpinti kapsulėse, veikia efektyviausiai. Jeigu mes, tarkim, pasirinktume vien ciberžolę, kad ir didelį jos kiekį, tai nebūtų taip efektyvu", - laidoje teigė prof. R. Thomas.

Šeškinės poliklinikoje atliekami inovatyvūs tyrimai

 

Lietuvos laboratorijų darbuotojai neseniai išgirdo padėką iš Sveikatos apsaugos ministro, mat retas pacientas supranta, kiek daug žmonių, ištikimai dirbančių dėl visuomenės sveikatos, lieka nematomi. Laboratorijų darbuotojai - vieni iš jų.
Medicininės laboratorijos darbo organizavimas yra sudėtingas ir itin didelio tikslumo reikalaujantis procesas, o inovacijos ir patirtis laboratorinėje diagnostikoje yra labai svarbūs siekiant užtikrinant nepertraukiamas ir kokybiškas paslaugas gydytojams ir pacientams.
Sostinės Šeškinės poliklinikoje veikia modernizuotas laboratorinės diagnostikos skyrius, kuriame dirba net 26 darbuotojai. Pasak gydytojų, laboratoriniai tyrimai turi lemiamos reikšmės ligų nustatymui, nes jie suteikia daugiau kaip 60 proc. informacijos.
Tiesa, šiuo metu, kai šalyje įvestas karantinas, šioje poliklinikoje paslaugos teikiamos tik nuotoliniu būdu, siekiant užtikrinti visų pacientų ir darbuotojų saugumą. Tačiau tokia situacija netruks ilgai ir Šeškinės poliklinikos darbuotojai jau pasiruošę grįžti prie įprastų darbų.
„Ši poliklinika yra viena iš didžiausių Vilniuje, turinti virš 80 tūkst. pacientų. Per metus atliekame virš 500 tūkst. laboratorinių tyrimų: pradedant kraujo, šlapimo ir visų kitų organizmo skysčių tyrimais, klinikinės biochemijos, nustatant klinikines inkstų ligas, cukrinio diabeto, riebalų, angliavandenių ir baltymų apykaitos pakitimų tyrimais bei baigiant imunofermentiniais ir naujai įdiegtais mikrobiologiniais tyrimais", - laidoje pasakojo Šeškinės poliklinikos vyresnioji klinikos laborantė Eglė Kučytė.

 

Kineziterapeuto patarimai, kaip stiprinti vyrų sveikatą

 

Urologai kiekvieną dieną aktyviai ragina vyrus, ypač perkopusius 45-erių metų ribą, bent kartą per metus pasitikrinti prostatą. Tai vienas svarbiausių vyro organų, atsakingas už lytinę potenciją ir vaisingumą. Nustatyta ir tai, kad prostatos vėžys dažniausiai vystosi blogai gydomoje arba išvis negydomoje prostatoje, o dėl itin spartaus gyvenimo ritmo dažnas vyras neretai pamiršta pasirūpinti savimi bei savo sveikata.
Jau nuo seno žinoma, jog vyro sveikatai gali būti naudinga ne viena augalinė medžiaga. Pavyzdžiui, iš afrikinės slyvos žievės išgaunamas ekstraktas padeda palaikyti normalią prostatos būklę, iš Peru Andų kilusi pipirnė kartu su Azijos žemyne viena vertingiausių žolelių - juoduoju eleuterokoku - naudingi vyro fizinei ir psichinei būklei. Vyro sveikatai veiksmingos ir goji uogos bei sėjamojo lino sėklos, bet norint, kad visa tai tikslingai pasiektų vyro organizmą, į pagalbą ateina maisto papildai.
„Kalbant apie vyrų sveikatą, mes visada turime susimąstyti apie esamo gyvenimo laikmetį, nes dauguma šiuolaikinių žmonių užsisėdi ir tai mažina mūsų kraujotaką, tampame vangesni ir endokrininė sistema neišskiria reikiamo kiekio hormonų, todėl vyrų organizme krenta testosterono lygis. O ypač dabar, karantino metu, jeigu negalime padaryti įprastinių 10 tūkst. žingsnių per dieną, turime ieškoti būdų, kaip tą atpirkti ir prisitaikyti prie esamos situacijos. Žinoma, sveika ir subalansuota mityba be galo svarbi, tačiau kartais jos nepakanka, todėl žolelių principu sukurti maisto papildai, tokie kaip RED3, padeda stimuliuoti mūsų organizmo gyvybines ir gynybines funkcijas ir yra ypač naudingi", - laidoje pasakos ir veiksmingus pratimus rodė sveikatos mokytojas, kineziterapeutas Nerijus Braždžiūnas.

 

 

 

 

Rubrikoje „Ačiū, daktare" - net dvi padėkos medikams

 

 

Šv. Velykų proga skambėjo net dvi padėkos, skirtos medikams. Pirmoji - Lietuvos sporto universiteto profesoriaus Alberto Skurvydo, skirta LSMUL Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centro ortopedui traumatologui gyd. Mindaugui Stravinskui. O antroji - Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus, kuris jautrią padėką skiria šios ligoninės personalui, ištikimai dirbančiam akistatoje su COVID-19.
„Trys slaugytojos ir dvi pagalbinės medicinos darbuotojos, atsiskyrusios nuo savo asmeninio gyvenimo, net aštuonias paras dėl koronaviruso infekcijos praleido izoliacijoje kartu su izoliuotais skyriaus pacientais. Jos teikė būtinąją pagalbą, slaugė pacientus bei užtikrino jų sveikatos priežiūrą visą izoliacijos laikotarpį. Nors darbuotojos neslėpė, jog nerimauja dėl tyrimų rezultatų, ilgėjosi namų, tačiau vakarais visos susirinkdavo kabinete ir uždainuodavo. Tikiu, kad šios tyliųjų herojų istorijos šiandien kaip niekada padeda neprarasti džiaugsmo ir vilties", - istorija dalyjosi biomedicinos m. dr. prof. Jonas Sąlyga.
Kaip rūpintis savo imunitetu, kai pasaulį sukaustęs grėsmingas virusas, ką svarbu nepamiršti vyrams, siekiant išsaugoti savo vyriškumą bei sunkus ir ištikimas nematomo medicinos personalo darbas - apie visa tai buvo laidoje „Sveikatos medis" per TV8 televiziją.

 

 

Septintąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis" ir toliau džiugina savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalija patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.
„Sveikatos medis" - tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.
Medicinos laida „Sveikatos medis", kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas - sekmadieniais, 15 val. per TV8!
 

 

 

Vaida Skaisgirė
TV TOPAS 
vaidapoderyte@gmail.com , vaida@tvtopas.lt

 

Tel. +370 698 54276

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-04-13 13:18
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media