2024 m. birželio 21 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Skelbimai

*print*

Archyvas :: Inovacijos Lietuvos žiniasklaidoje: kviečia burtis žurnalistikos talentus. Ieškomas multimedinio turinio kūrėjas(-a)

2023-01-27
 
Neabejingus profesionalios žurnalistikos ateičiai „Media4Change" kviečia prisijungti prie analogų Lietuvoje neturinčio įtraukiosios žurnalistikos startuolio bendra.lt. Netradicinį žurnalistikos modelį išbandysiančio projekto išskirtinumas - dėmesys regionams, kokybę stiprinantys inovatyvūs žurnalistinio darbo įrankiai, pasitikėjimu grįstos visuomenės atstovų, žurnalistų, ekspertų bendruomenės kūrimas ir palaikymas.
„Visų pirma siekiame apjungti būsimus Lietuvos žurnalistikos talentus su patyrusiais profesionalais ir įkvėpti eksperimentuoti. Derinant patirtį su jaunatvišku polėkiu ir energija ieškoti naujų formų", - sako „Media4Change" programos vadovė Neringa Jurčiukonytė.
Tarptautinio judėjimo atstovai, žvelgdami į pasaulio tendencijas, mato daug drąsių ir inovatyvių žurnalistikos sprendimų, kurių tradicinėje žiniasklaidoje dėl laiko ar resursų trūkumo Lietuvos žurnalistams išbandyti ne visada pavyksta. Tikimasi tam sukurti palankesnes sąlygas. Pirmą staigmena - jau vasarį auditoriją ir žurnalistus bendradarbiavimui apjungsiantis virtualus įrankis „Idėjų mugė", kurio angliška versija talkins žurnalistams iš viso pasaulio: padės rasti kolegų ir idėjų sudėtingesniems žurnalistikos sumanymams.
Idėją „Media4Change" pasufleravo sėkmingi pasaulio pavyzdžiai, kurie ne tik randa naujų, žiniasklaidos priemonės nepriklausomumą užtikrinančių finansavimo modelių, bet ir mažina atotrūkį tarp auditorijos ir jai turinį kuriančių žiniasklaidos kūrėjų.
„Šiandien etika yra ne tik garbės, bet ir žurnalistikos išlikimo klausimas. Kai žmogus jaučia, kad jo balsas nėra girdimas, o žiniasklaidos naujienos jam yra tolimos, smunka ir pasitikėjimas žurnalistika", - sako N. Jurčiukonytė. Kaip rodo užsienio praktika, tai pastebėję inovatoriai šiandien jau startuoja su naujais modeliais. Jie kitaip bendrauja su savo auditorija, ją įtraukia ir kuria pasitikėjimu grįstus santykius. „Tokios žurnalistikos turinį auditorija yra pasirengusi išlaikyti, tad formuojamos tinkamos sąlygos keisti mums žinomą tradicinį žiniasklaidos verslo modelį", - teigia „Media4change" programos vadovė.
„BENDRA" pavadinimu neseniai startavusi, tačiau savo darbais jau spėjusi pasižymėti įtraukiosios žurnalistikos platformos komanda neria gilyn į regionus ir pildo pajėgas: kviečiami prie teigiamo pokyčio norintys prisidėti tiek rašto, tiek vaizdo ar garso raiškoje besispecializuojantys žurnalistai. Durys atvertos ir įtaigaus vaizdo kūrėjams, režisieriams, menininkams.
Tiek pradedančius savo žurnalistinę karjerą, tiek profesionalus kviečiame tapti analogų Lietuvoje neturinčio, dalyvaujamosios žurnalistikos bandomojo projekto bendraautoriais. Kviečiami žurnalistai ir iš regionų, ir iš didmiesčių, bei patyrę iniasklaidos verslo vystyme - visi, ieškantys kitokių formatų ir norintys kurti pasitikėjimu grįstus santykius su auditorija.
Svarbiausios kandidatuose ieškomos savybės - motyvacija analizuoti pasirinkto regiono ir vietos bendruomenės problemas bei noras augti ir kartu auginti Lietuvos žurnalistiką, gebėjimai įtraukiai pasakoti rašto, vaizdo ir garso raiška.
Šiuo laikotarpiu skubiai ieškomi:
Multimedinio turinio kūrėjas(-a):
Reikalavimai kandidatui:
Vaizdo/garso pasakojimų kūrimo įgūdžiai (darbas su kamera, vaizdo, garso medžiagos montavimo įgūdžiai);
Žurnalistinis kūrybiškumas, gebėjimas nuolat ieškoti naujų, netikėtų pasakojimo formatų ir kampų;
Lankstumas ir mobilumas (multimediniai pasakojimai kuriami keliaujant po Lietuvos regionus)
Supratimas, kad įtraukiosios žurnalistikos platformos bendra.lt istorijos prasideda nuo žmogaus. Tai yra lėtoji žurnalistika, gimstanti iš dialogo su auditorija.
Pasirengimas savo patirtimi pasidalinti su kolegomis iš skirtingų šalių;
Gebėjimas dirbti komandoje, kurioje darbas nėra orientuotas tik į rezultatą. Tai visų pirma profesinis tobulėjimas - gebėjimas mokytis vieniems iš kitų stiprybių ir klaidų, noras dalintis savo išskirtiniais gebėjimais/žiniomis ir atidumas bei pagrba pritaikant vienas kito stiprybes BENDRAm darbui.
Gebėjimas dirbti savarankiškai, koordinuoti darbus su komanda nuotoliu.
Darbo specifika:
Multimedinių žurnalistinių darbų kūrimas taikant įtraukiosios žurnalistikos principus.
Atlyginimas, darbo apimtys:
Už vieną multimedinį pasakojimą skiriamas 500 eur. honoraras. Prie pasakojimo kūrimo gali prisidėti keli žurnalistai, tuomet honoraras komandoje dalinamas pagal indėlį į komandos darbą. Darbų intensyvumas priklauso nuo multimedijų pasakotojo galimybių.
Šiuo metu laukiame naujų paraiškų atrankos rezultatų, tad finansinės sąlygos gali ir keistis.
Startas:
Darbų pradžia: nuo vasario 20 d.
Darbų pradžios data gali kisti priklausomai nuo naujo komandos nario galimybių - redakcija bus nuolat papildoma.
Susidomėjusius būsimus kolegas kviečiame užpildyti kandidato anketą iki vasario 15 d.
„Media4Change" - aukščiausiems standartams žiniasklaidoje įkvepiantis, atsakingą ir etišką žurnalistiką skatinantis ir žmogaus teisių vertybių įkvėptas tarptautinis judėjimas. Programa turi 4 pagrindines veiklos sritis, tarp kurių - tiriamosios žurnalistikos stiprinimas ir žurnalistikos inovacijos.
Kontaktinė informacija: neringa@zmogui.lt, +370 652 63 085
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-01-27 13:35
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media