2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: Regioninės radijo stotys vienijasi - steigiama Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija

2014-04-30
 
 

Valdas Latoža

Regioninės radijo stotys vienijasi - steigiama Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija. Oficialus jos pristatymas bus gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Seime organizuojamoje konferencijoje „Valstybės vaidmuo ir galimybės stiprinant žiniasklaidos atsparumą svetimoms įtakoms".

Šiuo metu asociacija vienija dešimt regioninių radijo stočių, kurios savo programą transliuoja Viniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Druskininkuose, Marijampolėje, Tauragėje, Biržuose, Utenoje, Plungėje ir  Mažeikiuose.

Asociacija ketina atstovauti tiek regionų radijo stotis kuriant žiniaskaidą  reguliuojančius įstatymus, tiek ir pasiūlyti savo, kaip juridinio vieneto, paslaugas reklamos bei viešinimo srityje. Į asociaciją susijungę radijo stotys jau dabar keičiasi savo kuriamomis laidomis, ketina steigti ir bendrą žinių tarnybą, kuri dalintųsi regionų naujienomis.

"Regioninė žiniasklaida yra vienas iš pilietiškumo bei politinio stabilumo garantų regionuose. Tačiau arčiausiai žmonių esanti, nemokama ir lengviausiai pasiekiama žiniasklaidos priemonė šiuo metu yra ties išnykimo riba", - sakė asociacijos prezidentas, radijo stoties "FM99" direktorius Liudas Ramanauskas. Ekonominė krizė ir išaugę mokesčiai autoriniams atlyginimams bei pakeltas PVM, kuriuo radijas prilygintas eiliniam tik pelno siekiančiam subjektui, privertė pakeisti programos turinį ir kokybę minimalizuojant sąnaudas arba išvis atsisakyti autorinių ir informacinių programų. Kai kurios kitos žiniasklaidos priemonės turi mokestines lengvatas, kurios padeda išgyveti konkurencinėje aplinkoje.  Regioninis radijas, be to, kad neturi jokių mokestinių lengvatų PVM, visą surinktą pridėtinės vertės mokestį sumoka į biudžetą, nes dėl veiklos specifikos beveik neturi atskaitomo PVM.  Didžiausios regioninių radijo stočių sąnaudos yra darbo jėga, kurios apmokestinimas Lietuvoje vienas didžiausių visoje Europos Sąjungoje. Tad ir santykinai didžiausią dalį radijo programos kūrimo sąnaudų sudaro mokesčiai į biudžetą.

 „Regionų radijai yra ir kultūrinių, sportinių renginių, socialinių projektų informaciniai rėmėjai", - kalbėjo L.Ramanauskas. Anot jo, savo regiono, miesto radijo stotis puikiai pažįsta ir vertina gyventojai, jos turi didelelę įtaką savo transliacijos zonoje. "Regioninės radijo stotys yra ir pati operatyviausia informavimo priemonė regione - tikrai ne kiekvienas mažesnių miestelių ir rajonų gyventojas kiauras dienas leidžia internete siurbdamas naujienas", - sako prezidentas. Tik ši žiniasklaidos priemonė gali tuoj pat pranešti apie savivaldybėse priimtus sprendimus ar suteikti galimybę dalyvauti „spaudos konferencijoje" kiekvienam savo klausytojui bei tiesioginiame eteryje klausti politikų, tarnautojų, atsakingų pareigūnų apie jo gyvenamos vietovės reikalus. Ir tik vietos radijas gali skubiai pranešti apie remontuojamą gatvę ar avariją tavo mieste, rajone, ar net kaimyniniame bute.

 Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija ketina plėstis. Artimiausiu metu prisijungti ketina dar trys radijo stotys, transliuojančios Klaipėdoje, Neringoje ir Telšiuose.

Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos nariai (abėcėline tvarka):

A2 (Vilnius),

FM99 (Alytus, Druskininkai),

Kapsai (Marijampolė),

Mažeikių aidas (Mažeikiai)

Pulsas (Panevėžys, Biržai),

RS2 (Šiauliai),

Saulės radijas (Šiauliai)

Spindulys (Plungė)

Tau (Kaunas),

Tauragės radijas (Tauragė)

 

Kontaktai:

Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos prezidentas

Liudas Ramanauskas

+370 687 32080

liudas@fm99.lt

 

Valdybos narys

Valdas Latoža

+370 686 83815

valdas@tauragesradijas.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-05-01 09:42
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media