2023 m. vasario 2 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pranešimas po spaudos konferencijos „Kokia grėsmė pakibo virš valstybinės kalbos?“

2022-11-24
 
Remigijus Žemaitaitis

Remigijus Žemaitaitis

Ar Laisvės partija nori panaikinti valstybinį lietuvių kalbos statusą? - tokį klausimą lapkričio 23 d. spaudos konferencijoje aptarė Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis ir Stasys Tumėnas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.
Pristatydamas temą R. Žemaitaitis papasakojo apie naujos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) skyrimo procesą, kuris „buvo neskaidrus, slaptas" ir apgailestavo, kad Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas nesugebėjo paminėto proceso organizuoti ir „pats tą netvarką kūrė".
Parlamentaras S. Tumėnas akcentavo kadenciją baigiančio VLKK pirmininko nuopelnus ir valstybinei kalbai kylančius pavojus, kuriuos spaudos konferencijoje įvardijo A. Antanaitis. Didžiausias pavojus, pasak Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko, - kad vis garsiau skamba Laisvės partijos siūlymai uždaryti Valstybinės kalbos inspekciją ir Valstybinės lietuvių kalbos komisiją, o pačią valstybinę kalbą palikti savireguliacijai. Kitaip tariant, panaikinti valstybinės kalbos statusą. A. Antanaitis pakvietė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto valdančiosios daugumos atstovus į viešą diskusiją apie kalbą.
Spaudos konferencijos dalyviai atsakė į klausimus, tarp kurių buvo klausimas apie naują terminą „daugybiniai rinkimai", kuris atsirado po to, kai Seimo Švietimo ir mokslo komitetas nusprendė rengti naujus narių rinkimus į tą pačią Valstybinę lietuvių kalbos komisiją dar nepasibaigus seniesiems.
Daugiau informacijos:
Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio patarėja
Edita Karčiauskienė
Tel. (8 5) 239 6972
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-11-24 10:26
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media