2023 m. vasario 4 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Petras Dovydas Šidagis: LRT laidos, vedančios Lietuvą ir jos piliečius į moralinę degradaciją

2022-12-08
 
Petras Dovydas Šidagis,
Pedagogas, Dieveniškės
Gerb. Lietuvos valdžių atstovai. Ar mes ir vėl Dievo akyse būsime verti negailestingai tremčiai į Sibirą, nes nepasimokėme iš savo skaudžios istorijos? Ypač didžiulį pasibjaurėjimą mūsų valstybės piliečių dorai kelia laidos, kaip „Lietuva kalba", visais žurnalistikos būdais mūsų jaunimą vedančius blogais keliais į iškrypėlišką gyvenimą be šeimos, narkomaniją, kitokią moralinę degradaciją.
Kur pradingo žurnalistinės etikos sargai? Štai paskutinėje laidoje buvo „ugdomos" nuostatos, aiškiai mūsų jaunimą ateityje vedančios link narkotikų legalizavimo ir į visokį dorą paminusį pasaulį. Tai nedaroma tiesiogiai, bet gudriai „švelniai", pradedant nuo narkomanijos dekriminalizavimo. Tai tamsių blogio jėgų apgaulingas kelias.
Tame dalyvavo ir teisėjas, kuris elgėsi visiškai priešingai moralinei etikai. Ar jis to nesupranta? Deja, tokie dirba mūsų teismuose. Kur žiūri mūsų teisinės institucijos, kur žiūri mūsų prezidentas?
Tokie doroje parklupę teisėjai - didžiulė valstybės piliečių nelaimė. Dėl jų šalyje teisingumo neliks.
Laidoje dalyvavę jaunieji medikai studentai, manau, buvo sukviesti pademonstruoti „tiesai" už narkomanijos legalizavimą. Net iki 80 proc. jų netiesiogiai, bet visgi, dauguma pasisakė už dekriminalizavimą. Vedėja tai priėmė kaip daugumos ir teisingą nuostatą. Bet tokio rezultato laidą vedusi žurnalistė ir siekė. Be to iš visko matyti, kad šioje laidoje dalyvaujanti jaunų medikų auditorija sąmoningai ar ne, bet tokiam tikslui ir buvo surinkta. Niekas tarp tokių nenorėjo būti „balta varna". Jie tarsi atvyko ginti „demokratijos", siekiančios įteisinti kuo daugiau kūno malonumų legalizavimo. Tokia jų nuomonė buvo suformuota žiniasklaidos kaip „mano", nepaisant, kad objektyviai morališkai tai klaidinga nuostata.
Bet kuriam bent kiek išsilavinusiam asmeniui Lietuvoje, nebūtinai pedagogui, aiškiai matėsi, kad sukviestieji į laidą visiškai neturi dorinių nuostatų. Todėl tokios LRT laidos morališkai formuodamos mūsų jaunimą iš tikrųjų jį žlugdo, vesdama juos į moralinę degradaciją.
Jaunimo degradacija savo ruožtu ateityje augs ir lems visą mūsų tautą bei visą mūsų šalį, mūsų pačių gyvenimą. Tai norime ar ne, bet toks visuomeninės žiniasklaidos piliečių „ugdymas" atveda prie visokeriopo jos piliečių moralinio dorinio nusmukimo, galų gale prie valstybės žlugimo slenksčio.
Kokios valstybės mes tokiu būdu siekiame? Čia pacituosiu tik mažą vaizdelį, kas atsitiko Brazilijoje, San Paule, kai buvo dekriminalizuoti ir legalizuoti narkotikai:
„San Paulo centras: narkomanų užgulti didingi pastatai Kaip ten bebūtų, Avenida Paulista benamiai - tik žiedeliai, palyginus su tuo, kas laukė miesto istoriniame centre. Planuodamas pirmąją kelionę į San Paulą, ketinau ten ir apsistoti - viešbutį radau pigų, šalimais - graži Luz stotis. Tačiau San Paulo gyventojai griežtai patarė nakvoti kur kitur. Pasiskaičiau daugiau - tas rajonas liaudyje vadinamas krakolandija: viena iš zonų, kur gatvėse (ar, tiksliau, įsivaizduojamame kaifo pasaulyje) gyvena(?) narkomanų pulkai. Kelionių vadovai pataria į istorinį centrą važiuoti tik darbo dienomis, kol dar šviesu. Tuo metu rajonas pilnas ten dirbančių žmonių, tad ne toks pavojingas. Tačiau pirmąkart San Paule buvome tik savaitgalį. „Iki sekmadienio pietų gal dar bus viskas gerai" - patarė buto, kuriame gyvenome, šeimininkas. Tačiau tąryt turėjome susitikimą, ir Katedros (Se) stotelėje išlipome tik apie penktą valandą po pietų, saulei jau sukant vakarop. Geras ar blogas rajonas laukia viršuje San Paule supranti nė neiškišęs nosies iš metro požemių. Visi bilietų kasų langai mieste - šarvuoti, tačiau bloguose rajonuose anksčiau ar vėliau koks „lomkių" kamuojamas narkomanas vis tiek pamėgina laimę: o gal didžiulis užrašas „BLINDADO" („šarvuotas") - melagingas. Todėl tokiose stotelėse, kaip Katedros, bilietų kasų stiklai - sueižėję nuo banditų smūgių ar šūvių".
Ar tokios Lietuvos mes savo darbais siekiame? Kurioje vietoje mes būsime Dievo pastatyti, kai ateis Kristus? Tarp ožių ar tarp avinėlių? Advento laikas tam yra ir skirtas, tam mūsų laisvam apsisprendimui. Saugokimės pirmiausia tų, kurie per skiepijamą piliečiams moralinę degradaciją nori pražudyti ne kūnus, bet sielas.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-12-08 11:11
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media