2024 m. gegužes 30 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Nuomonių barometras

*print*

Archyvas :: Visuomenės informavimo etikos komisija: Viešas kreipimasis į laikraščio ,,Rinkos aikštė

2022-06-16
 
Visuomenės informavimo įstatymas įpareigoja Visuomenės informavimo etikos komisiją rūpintis viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų profesinės etikos ugdymu (VIĮ 461 str.3d.1p.). Nagrinėdama skundus dėl galimų Visuomenės informavimo etikos kodekso pažeidimų Komisija neretai turi pastabų ir dėl tų publikacijų, kuriose Kodekso pažeidimų nenustato. Tais atvejais, kai publikacijoje akivaizdžiai priartėta prie pažeidimo ribos, bet pažeidimo konstatavimas dar yra diskutuotinas, Komisija formuluoja individualų kreipimąsi į visuomenės informavimo priemonę, nurodydama spragas ir prašydama užtikrinti profesinės etikos standartų laikymąsi.
Individualus kreipimasis yra svarbus profesinės etikos ugdymo įrankis. Kasmet Komisija išsiunčia redakcijoms ne vieną dešimtį kreipimųsi, atkreipdama dėmesį į pastebėtus trūkumus, kuriuos būtina įvertinti ir taisyti, kol jie nepavirto Kodekso pažeidimais.
Šių metų sausio mėnesį nagrinėdama Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nario A. Kižausko skundą dėl Eglės Kuktienės publikacijos „Politiko karjerą baigti nori triskart pakeltu mokesčiu", paskelbtą laikraštyje „Rinkos aikštė" ir portale rinkosaikste.lt, nusprendė, kad Kodeksas nebuvo pažeistas, tačiau individualiu kreipimusi informavo redakciją, kad straipsnis stokoja tikslumo. Komisija atkreipė dėmesį, kad publikacijoje, kurioje buvo atsiliepiama į rajono savivaldybės Kaimo reikalų komitete svarstytus siūlymus dėl žemės nuomos mokesčio pakeitimo, nebuvo pateikta informacija apie galutinį Tarybos sprendimą. ,,Komisijos nuomone, atsižvelgiant į tai, kad publikacija portale buvo pateikta jau po savivaldybės posėdžio, ją derėjo papildyti informacija apie Tarybos priimtą sprendimą dėl žemės nuomos kainų", - teigė Komisija redakcijai išsiųstame individualiame kreipimesi.
Netrukus laikraštis ,,Rinkos aikštė" paskelbė Kristinos Kasparavičės publikaciją „Bandė apkaltinti šmeižtu, bet nepavyko", kuriame žurnalistė painioja institucijas, kompetencijas ir priimamus sprendimus. Šie netikslumai nėra esminiai, tačiau įneša sumaišties ir vargu ar atsiradę netyčia. Žurnalisto pirmutinė pareiga - pateikti tikslią, nešališką informaciją, todėl bet koks manipuliavimas informacija, ją nutylint ar pasakant tik dalį jos, byloja apie tam tikrą profesionalių įgūdžių stoką ir etikos normų ignoravimą.
Komisija rekomenduoja redakcijos žurnalistams būti atidesniems, laikytis nešališkumo principo ir puoselėti žurnalistinės etikos standartus savo darbe.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-06-30 10:17
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media