2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Valdo Rakučio ir Žilvinės Petrauskaitės knygos „Karai ir taikos. Nuo seniausių laikų iki dabarties“ pristatymas

2024-03-19
 
Renginyje dalyvaus knygos autorius Valdas Rakutis, apie šiuolaikinių karų technologijas kalbės Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos politikos mokslo grupės profesorius dr. Giedrius Česnakas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Kumža, su knygos ištraukomis supažindins skaitovas Paulius Šironas, o melodijomis popietę pagyvins Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos trombonų kvartetas.
„Karas ir taika yra priešingi, bet susiję poliai. Karas neturi prasmės, jei tolumoje nešviečia taika. Bet ir taika be karo šešėlio ne tokia vertinga. Suvokus, jog karai buvo, yra ir bus, ateina sprendimas, kad valstybė turi būti pasiruošusi karui. Lygiai taip pat karo metu nuo pasidavimo nevilčiai saugo žinojimas, kad taika vis vien kada nors ateis. Karas ir taika yra esminės būsenos, per kurias atsiskleidžia žmonijos dorybės ir nuodėmės. Ateities neišvengsi, bet gali jai pasiruošti. Išlikdamas žmogumi", - teigia knygos autorius V. Rakutis.
Dabar žmonės daug žino apie Rusijos pradėtą karą Ukrainoje, apie jį kasdien praneša televizija, radijas, naujienų portalai. Bet tai tėra paviršutiniškos žinios, perprasti karo mechanizmą nėra lengva, tai padaryti gali padėti Lietuvos ir pasaulio istorija, liudijanti, kad - neįtikėtina - visi karai tam tikru atžvilgiu panašūs: tokia pati pradžia, kruvinos kovos, iliuzijų žlugimas, jėgų išsekimas ir pabaiga. Aišku, skiriasi kovos priemonės, žalos dydis, kitaip sakant - karo formos.
Karo istorikas V. Rakutis naujoje knygoje pasakoja ne tik apie karą, jo priežastis, principus, karo pramonę, bet ir apie taiką, kuri yra visų karų tikslas. Kaip ji sudaroma, kaip keičia laimėtojų ir pralaimėtojų likimus, kuri yra tvari, o kuri - iš anksto žinoma - ilgai netruks.
Tikimės, ši knyga padės lengviau susivokti karo ir taikos pasauliuose, pergalvoti, kas tikra ir kas ne, ar mūsų naujosios vertybės, ateities įsivaizdavimas atitinka realų jėgos pasaulį, ar tėra iliuzijų ir svajonių debesis, kurį lengvai išsklaido rūsti Marso kasdienybė.
Ar lietuviai - karių tauta? Kodėl vadams nerūpi varvančios karių nosys? Kas lietuviams atrodo didžiausias priešas? Kiek filmuose apie šnipus esama tiesos? Kam reikia lietuviškų ginklų? Kurių garsiausių Lietuvos kariuomenės vadų pavardės į karo istoriją įrašytos aukso raidėmis? Knygoje atsakomą į šiuos ir kitus aktualius klausimus iš ilgos karo ir taikos istorijos Lietuvoje.
Daugiau informacijos:
Seimo nario Valdo Rakučio patarėjas
Dominykas Datkūnas, tel. (8 5) 209 6613
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-03-19 12:29
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media