2024 m. vasario 29 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Rasos Čepaitienės knygos „Postsovietinis tranzitas: nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iki karo Ukrinoje“ pristatymas

2023-11-05
 
Tuskulėnų rimties parko memorialo konferencijų salįje lapkričio 8 d. 16 val įvyks profesorės Rasos Čepaitienės knygos „Postsovietinis tranzitas: nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iki karo Ukrainoje" pristatymas.
Renginyje dalyvaus knygos autorė ir knygos recenzentai: menotyrininkė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė dr. Vaida Ščiglienė, istorikas dr. Valdemaras Klumbys, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys. Renginį ves prof. Algis Vyšniūnas.
Tai naujausia, jau aštuntoji, humanitarinių mokslų daktarės, kultūros istorikės Rasos Čepaitienės knyga, skirta komunistinės idėjos (pa)likimo aptarimui postsovietinėse šalyse. Daugiaaspektis tarpdisciplinis tyrimas, skirtas požiūrių į sovietinę epochą analizei itin plačiu geografiniu ir tematiniu pjūviais. Knygoje aptariama, kaip sovietmečiu kurtas simbolinis kraštovaizdis, žlugus jį palaikiusiai sistemai, pamažu virto materialiosiomis ir nematerialiosiomis praėjusios epochos liekanomis. Jos šiandien (per)interpretuojamos, (per)vertinamos, pritaikomos, perdirbamos, komerciškai išnaudojamos, apleidžiamos ar ištrinamos, o dalis jų patenka ir į paveldosaugos ar muziejininkystės akiratį. Knygoje atskleista ir susisteminta daugybė naujos, platesniam skaitytojų ratui nežinomos ar menkiau žinomos informacijos. Gausią medžiagą suvaldyti autorei padeda ir kelionių į postsovietines valstybes patirtis, lankymasis daugelyje knygoje išsamiau aptariamų objektų ir muziejų. Tai padaro šį tyrimą svariu indėliu į postsovietinių studijų bendrai ir sovietinio paveldo Lietuvoje analizę, o aistras dažnai tebekeliančius pavienių epochos reliktų tvarkybos ar pašalinimo klausimus leidžia pamatyti platesnėje lyginamojoje perspektyvoje.

 

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas
Okupacijų ir laisvės kovų muziejus || Memorialinis departamentas
Žirmūnų g. 1F, LT-09239 Vilnius
Tel. 8 602 87308
renginiai.tuskulenai@genocid.lt
www.tuskulenumemorialas.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-11-05 13:32
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media