2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas :: Akcija „Šou be šešėlių“ parodė, kad šou gyvena šešėlyje. Ačiū VMI

2014-11-21
 
LŽS ir NŽKA pirmininkas Dainius Radzevičius

LŽS ir NŽKA pirmininkas Dainius Radzevičius

 

 Dainius Radzevičius

 

Valstybinė mokesčių inspekcija padarė naują atradimą - stebėdami garsių pramogų pasaulio atstovų finansus pamatė, kad kas penkto atlikėjo oficialiai deklaruojamos pajamos yra netgi mažesnės nei statistinis šalies vidurkis. Kitaip tariant, arba jie yra visiški ubagai, arba... sukčiai. Gaila tik sąrašas nebuvo paviešintas.

Man ypač patiko Vilniaus VMI  projekto „Šou be šešėlių" darbo grupės vadovės Lauros Viešūnienės taikli pastaba:

„Mokesčių inspekcija ne tik stebi garsių šalies atlikėjų pajamas, bet ir atkreipia dėmesį į informaciniuose portaluose, socialiniuose tinkluose, žurnaluose pasirodančią informaciją apie garsenybių keliones, prabangius pirkinius, viešai deklaruojamą nemažą koncertų ir išparduotų bilietų skaičių. Pavyzdžiui, išanalizavusi plačiai reklamuotų kai kurių atlikėjų renginius, nustatyta, kad neretai atlikėjai dainavo už dyką ar vos kelis šimtus litų, o kai kuriais atvejais atlikėjo uždarbis keliasdešimt kartų nusileido koncerto apšvietėjo ar garso įrangos nuomos paslaugas teikusio asmens pajamoms. Mokesčių administratorius, matydamas tokius neatitikimus, jau ėmėsi veiksmų, mandagiai pakviesdamas kai kuriuos atlikėjus atvykti į VMI pokalbiui."

Mokesčių inspekcija atkreipė dėmesį, kad "kai kurie atlikėjai iš savo oficialiai VMI deklaruotų pajamų sunkiai pragyventų, o kasdienėms išlaidoms jiems tektų skirti vos po keletą litų per dieną". Kaip suprantu, jie galėtų visi dalyvauti Vaidoto Ilgio iššūkio projekte ir parodyti visuomenei, kaip galima prasimaitinti už 5 litus per dieną. Matyt, kai kurie pagal oficialias pajams galėtų ir už tris litus sočiai valgyti ir net viešai reklamuotis VIP vakarėliuose.

Ką čia ir bepridursi. Nebent tai, jog apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus visi mes galime pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk", užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę mokesčių inspekcijoje.

 

Rubrika LŽS ir NŽKA pirmininkas yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015-01-03 10:52
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

T.T.

2014-11-28 06:31

Juos reikėtų gerai papurtyti. Valstybės biudžetas papailnėtų.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Taip

2014-11-22 07:36

Mokesčių nemoka ne tik šoumenai.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media