2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: M. Papinigis: kaip verslo vadybininkas tapo geidžiamu aktoriumi ir gabiu prodiuseriu?

2016-01-23
 
Arūnas Sakalauskas ir Mindaugas Papinigis. Vido Venslovaičio nuotrauka

Arūnas Sakalauskas ir Mindaugas Papinigis. Vido Venslovaičio nuotrauka

 

Aktorius Mindaugas Papinigis visiems pažįstamas ne tik iš TV, bet ir iš kino ekranų. Išsiskiriantį balso tembrą turintį aktorių gerbėjai vis dažniau išvysta ne vaidinantį jam įprastą blogiuko vaidmenį, bet dirbantį už kadro. Praėjusią vasarą prodiuserio amplua komedijoje „Kunigo naudą velniai gaudo" debiutavęs aktorius, ėmėsi ir dar vienos lietuviškos komedijos. Sausio mėnesio gale kino teatrus pasieks naujas M. Papinigio prodiusuotas kino filmas - „Patriotai".

„Aš įsitikinęs, kad nieko panašaus visos Nepriklausomos Lietuvos kino mylėtojas dar nėra matęs Nacionalinio kino prasme. Tai bus nuoširdžiai linksma, jautru ir artima", - naujos lietuviškos komedijos „Patriotai" sėkme neabejodamas kalbėjo M. Papinigis.

Šių metų sausio 29-ąją visuose šalies kino teatruose pasirodysiančiame komiškame filme „Patriotai" vaidmenis kuria garsiausi šalies aktoriai: Giedrius Savickas, Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė, Nerijus Gadliauskas, Arūnas Sakalauskas, Emilija Latėnaitė, Marius Čižauskas ir kiti.

Filmo prodiuseris M. Papinigis pasakojo, kad mėnesis praleistas filmavimo aikštelėje buvo tikrai įsimintinas: „Mano akys atsivėrė, kokie iš tikrųjų yra geri ir talentingi mūsų aktoriai. Turėjau daug laiko pabendrauti ir su jais, ir su kūrybine komanda, su kuria mes beveik mėnesį praleidome kartu".

 

Vadybą pakeitė vaidyba

 

Ilgą laiką vienoje įmonėje verslo vadybininku dirbusiam aktoriui, atradus save naujoje veikloje, šio darbo teko atsisakyti. Karjerą kine pradėjusį nuo tokių kino filmų, kaip „Zero", „Zero II" ir „Redirected. Už Lietuvą", Mindaugą pastebėjo ir serialų industrijos profesionalai, prodiuserių kompanija „Videometra".

Neilgai truko kol kompanijos vadovai pastebėjo ir kitą M. Papinigio talentą - gebėjimą organizuoti ir paskirstyti darbus. Todėl ir pasiūlė jam išmėginti jėgas kuriant filmą „Kunigo naudą velniai gaudo". M. Papinigis neslepia, kad ateities planuose yra dar ne vienas svarbus ir įdomus projektas.

„Prodiusavimas atima daug laiko, jėgų, sveikatos, kartais net draugų ir artimųjų, bet tai veikla, kuri teikia didelį pasitenkinimą. Labai karčios ir apmaudžios yra nesėkmes, tiek komandos, tiek individualios. Bet pergalės yra ant tiek saldžios ir džiuginančios, kad nežinau, kurio srityje dar galėtų būti panašiai. Šiame darbe mane labiausiai žavi galimybė kurti filmus, juos leisti į gyvenimą ir būti svarbia jų dalimi. Vėliau žiūrėti juos ir džiaugtis", - naujoje veikloje save atradęs pasakojo Mindaugas Papinigis. 

 

Pratinasi prie prodiuserio vaidmens

 

Praėjusių metų pabaigoje pristatytoje komedijoje „Kunigo naudą velniai gaudo" M. Papinigis ne tik prodiusavo ją, bet ir atliko pagrindinį vaidmenį. O štai dabar Mindaugas prodiusuoja jau antrąjį kino filmą: tos pačios prodiuserių kompanijos „Singing Fish" kuriamą juostą „Patriotai". Šį kartą aktorius liko už kadro ir ėmėsi tik prodiuserio darbo.

„Aš nemėgstu kai vienu metu, viename filme, reikia būti ir aktoriumi, ir prodiuseriu. Tačiau man labai patinka abi šios veiklos, kol kas negalėčiau pasakyti, kuri labiau. Tam dar reikia laiko", - prisipažino M. Papinigis.

Filmas „Patriotai" pasakos apie garsiai savo patriotiškumą deklaruojančios šeimos pasiruošimą ypatingai šventei - sūnaus Karolio išlydėtuvėms į karius savanorius. Tačiau ruošiantis šventei ima aiškėti, kad tikrieji patriotai - visai ne tie, kurie garsiai kalba apie meilę tėvynei. Sūnaus išlydėtuves užgožia vertybiniai konfliktai, komiškos ir absurdiškos pastangos norint įrodyti savo atsidavimą Lietuvai.

 

Justina Dirsė

E-paštas: j.dirse@gmail.com

Mob. tel.: +370 621 66 350

 

 

Rubrika Kitu kampu yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-04-11 17:10
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media