2022 m. gruodžio 10 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Jonas Paulauskas: jau esame pusiukelėje iki devintosios – ketvirtoji ateina...

2021-09-04
 
Jonas Paulauskas

Jonas Paulauskas

Jonas Paulauskas,

LŽS narys

 

Kaip pamename, kai įbridome į pirmąją koronaviruso bangą, raminomės: nieko, kaip nors iškęsime ją. Va, devintoji tai būtų baisiau. Visų laikų jūreiviai šią prisimena su siaubu.

Ir taip atėjo pirmoji banga (alfa), iškentėme ją. Pradėjome mokytis naudoti savisaugos ir kitų saugojimo priemones. Po to atėjo antroji (beta), baisesnė. Iškentėme ir ją. Negana to, atplaukė dar baisesnė - trečioji (delta). Sugriežtinome saugos priemones. Lyg ir pradėjome ją įveikti. Deja, išgirdome, kad jau atplaukia dar labiau pavojingesnė - ketvirtoji (lambda). O graikų abėcėlėje gi 28 raidės!

Silpnesniųjų nervai nebeišlaikė, pradėjo maištauti, rengti protesto žygius prieš Seimą. Su abipusiais nuostoliais. Antras toks žygis laukiamas rugsėjo 10 dieną. Ypač netinka jiems priverstinis vakcinavimas ar baudos už jų vengimą. Taip pat draudimas dalyvauti aplinkoje su kitais be medicininių kaukių. O ką su jais daryti, jei ne tik patys nesisaugo, bet ir nesaugo kitų - aplinkinių?
Kalbant apie vakcinas, paaiškėjo štai kas. Pradžioje virusų atakos buvo manoma, kad užteks vienos stipresnės arba dviejų silpnesnių vakcinų. Ir užteks 70 procentų vakcinuotos visuomenės, kad įgytume visuotinį imunitetą. Deja, paaiškėjo, kad virusams mutuojant, to nebepakanka. Neužteks nei 70 ar 80 procentų vakcinuotų. Prireiks 90 ar net 100 procentų. Ir bent vienas antivakseris stipriai didina šį pavojų.
O ir iš kur ši bėda atsirado? Pradžioje būta nuomonių, kad tai dirbtinai sukurtas virusas, ištrūkęs į aplinką iš laboratorijos. Deja, daugkartinės jo mutacijos verčia galvoti, kad tai vis tik gamtos savigyna prieš žmogų. Nuo seno buvo diegiama, kad žmogus - gamtos karalius. Kaip jis nori, taip ir tvarko tą gamtą pagal savo poreikius ar įnorius. Ir gamtai, kaip tiems antivakseriams, tai nusibodo ir ji pradėjo keršyti savo viešpačiui. Ėmė kovoti su juo, siųsdama jam vis naujus ir mutuojančius virusus. Ir kol kas jos viršus. Ir jei žmogus nenustos gamtos niekinti, visaip ją žaloti, gindamasi ji gali dar ne tą sumanyti. Siekdama pastatyti nedorėlį į vietą. Nes gamta gi buvo pirminė, o žmogus tik paskui atsirado. Štai taip.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-09-04 12:15
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Jonas

2021-09-04 17:51

Gerbiamas antivakseri D.L., jei turi kitą nuomonę apie vakcinavimasi - nesivakcinavimą, nereikia slėptis po inicialais - pasirašinėk pilnu vardu.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media