2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Europos Parlamentas kviečia teikti paraiškas D. K. Galicijos žurnalistikos premijai

2023-05-05
 
Dafnė Karuana Galicija

Dafnė Karuana Galicija

Gegužės 3 d. minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną Europos Parlamentas kviečia teikti paraiškas 2023 m. Dafnės Karuanos Galicijos žurnalistikos premijai.
2021 m. įsteigta premija kasmet skiriama už geriausius žurnalistikos darbus, kuriais puoselėjami ir ginami pagrindiniai ES principai ir vertybės, tokios kaip žmogaus orumas, laisvė, demokratija, lygybė, teisinė valstybė ir žmogaus teisės.
Skelbdama paraiškų teikimo pradžią Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola pažymėjo: „Tirdami nepatogią tiesą žurnalistai yra persekiojami. Nors buvo mėginama visais būdais nutildyti Dafnę, tačiau ji niekada nebus užmiršta. Tam pasitarnauja kiekvienais metais jos vardu teikiama žurnalistikos premija. Tai svarbus priminimas, kad Europos Parlamentas gina žiniasklaidos laisvę ir žurnalistų saugumą."
Kandidatais į premiją gali būti bet kokios tautybės profesionalūs žurnalistai ir jų komandos. Jie turi pateikti išsamius darbus, kuriuos paskelbė vienoje iš 27 ES valstybių įsteigta žiniasklaidos įmonė.
Laimėtoją išrinks nepriklausoma komisija, kurią sudarys žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės atstovai iš 27 ES valstybių bei svarbiausių Europos žurnalistikos asociacijų atstovai. Piniginės premijos dydis - 20 tūkst. eurų. Kasmetinė premijos teikimo ceremonijos data siejama su spalio 16 d. - Maltos žurnalistės Dafnės Karuanos Galicijos nužudymo diena.
Paraiškas premijai gauti galima teikti iki šių metų liepos 31 d. 24 val. internetu https://daphnejournalismprize.eu/
Europos Parlamentas jau daugelį metų atkreipia dėmesį į mėginimus paminti žiniasklaidos pliuralizmą tiek ES, tiek už jos ribų. EP nariai smerkia išpuolius prieš žurnalistus ir yra paraginę Europos Komisiją pateikti taisykles, kurios apsaugotų žurnalistus nuo nepagrįstų ieškinių. Nuo praėjusių metų šios taisyklės yra derinamos tarp ES institucijų.
Dafnė Karuana Galicija (Daphne Caruana Galizia) buvo Maltos žurnalistė ir tinklaraštininkė, daug rašiusi apie korupciją, pinigų plovimą, organizuotą nusikalstamumą, pilietybės pardavimą ir Maltos vyriausybės ryšius su Panamos dokumentais. Žurnalistė patyrė priekabiavimą ir grasinimus, o galiausiai 2017 m. spalio 16 d. buvo nužudyta susprogdinus automobilį. Europos Parlamentas kritiškai įvertino šio nusikaltimo tyrimo spragas ir paragino Europos Komisiją imtis veiksmų. Praėjusių metų spalį europarlamentarai pripažino tyrimo ir reformų Maltoje pažangą, tačiau apgailestavo, kad iki šiol buvo priimti tik trys apkaltinamieji nuosprendžiai ir paragino patraukti kitus su žmogžudyste susijusius asmenis baudžiamojon atsakomybėn.

Dovaidas Pabiržis
EP ryšių su žiniasklaida administratorius
+ 370 5 212 0766
+ 370 685 51121
dovaidas.pabirzis@europarl.europa.eu
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-05-05 12:32
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media