2023 m. spalio 3 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Vilniaus universiteto Didžiajame kieme – iki šiol nematyti fotomenininko Antano Sutkaus kadrai

2021-09-12
 
Fotografai Antanas Sutkus ir Artūras Morozovas parodos „Universiteto žmonės“.fotografijų parodos „Universiteto žmonės“ atidaryme. R.Danisevičiaus nuotr.

Fotografai Antanas Sutkus ir Artūras Morozovas parodos „Universiteto žmonės“.fotografijų parodos „Universiteto žmonės“ atidaryme. R.Danisevičiaus nuotr.

Liudmila Januškevičienė,
Vilniaus universitetas

 

Nuo rugsėjo 9 dienos Vilniaus universiteto Didžiajame kieme veikia garsaus fotomenininko, Lietuvos kultūros ir meno nacionalinės premijos laureato Antano Sutkaus fotografijų paroda „Universiteto žmonės".
Iki šiol niekur nematyti A. Sutkaus kadrai ir kartu su naujosios kartos fotografu Artūru Morozovu įgyvendinto meninio projekto - VU dėstytojų portretų - nuotraukos kviečia susipažinti su VU erdvėmis, žmonėmis ir istorija iš unikalios menininkų perspektyvos.
„Parodoje - mano nuotraukos nuo 1958 metų. Kai atvažiavau į universitetą studijuoti, tai ir pradėjau fotografuoti. Dariau nuotraukas universiteto studentų laikraščiui, pasidarydavau nuotraukų ir sau. Vienoje iš fotografijų „Maratonas Universiteto gatvėje" yra įamžinta mano studijų laikų meilė. Nuotrauka daryta iš Stuokos bendrabučio 3 aukšto, prisirišęs diržais ir laikomas už kojų buvau persisvėręs per balkono turėklus. Jai padaryti turėjau tik 10 sekundžių", - legendinio kadro įamžinimą prisimina A. Sutkus.
VU dėstytojų portretai ir dar niekur neeksponuotos A. Sutkaus nuotraukos išskirtinėje parodoje leis artimiau pažinti neeilines VU asmenybes, tokias kaip ilgiausiai pareigas ėjęs ir jauniausias VU rektorius Jonas Kubilius; daugiau sužinoti apie tradicijomis tapusius renginius, tarp kurių - „Poezijos pavasario" festivalis, iki šiol vykstantis buvusio VU profesoriaus M. K. Sarbievijaus vardu pavadintame kieme.
Parodoje bus galima daugiau sužinoti ir apie legendomis apipintas VU bendruomenės tradicijas, atskleidžiančias, kodėl pastaruosius 50 metų Filologijos fakultete Fizikų dienos proga pasirodo dinozauras. Pasak legendos, kadaise Dinas Zauras prarijo filologę, todėl fizikai kasmet keliauja jų atsiprašyti.
Bendro projekto idėją įkvėpė daugeliui puikiai žinoma legendinė A. Sutkaus fotografija iš Universiteto gatvės („Maratonas Universiteto gatvėje"), kurią yra įsigijęs pats seras Eltonas Johnas. Neblėstantis prisiminimas apie šią ir kitas A. Sutkaus darytas VU nuotraukas paskatino universitetą pakviesti prie meninio projekto prisijungti tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje pripažintą fotomenininką ir jo mokinį A. Morozovą. VU dėstytojų portretai leido atskleisti nuoširdų ir įsiklausantį mokytojo santykį su savo mokiniais, kuris svarbus tiek universitete, tiek fotografų veikloje.
„Fotografijos yra svarbus šaltinis VU atminčiai ir tapatybei puoselėti. Žymaus Lietuvos fotomenininko ir VU alumno A. Sutkaus fotografijose atsiskleidžia universiteto gyvenimas. Tai galimybė prisiliesti prie dar nesenos universiteto istorijos, pamatyti pažįstamus veidus, pastatus, pajusti akademinę atmosferą. Parodą papildo ir pratęsia A. Sutkaus mokinio A. Morozovo VU dėstytojų portretai ir šitaip mezgasi dabarties ir praeities dialogas", - sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
Atvira ir nemokama A. Sutkaus ir A. Morozovo fotografijų paroda „Universiteto žmonės" nuo rugsėjo 9 d. iki spalio 28 d. veiks VU Didžiajame kieme, Universiteto g. 3. Parodą organizuoja Vilniaus universitetas. Parodos partneriai - advokatų kontora „Glimstedt".

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-09-12 12:58
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media