2023 m. sausio 29 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Dialogai apie žiniasklaidą

*print*

Archyvas :: A.Kubilius: “Reikia neklausyti radijo ir televizijos nežiūrėti”

2010-05-05
 
Šarūno Mažeikos (BFL) nuotraukoje: premjero Andriaus Kubiliaus kūno kalba išties išraiškinga

Šarūno Mažeikos (BFL) nuotraukoje: premjero Andriaus Kubiliaus kūno kalba išties išraiškinga

Vytaras Radzevičius

 

Ištrauka iš premjero Andriaus Kubiliaus interviu Lietuvos radijui (2010 05 04), ko gero, įsimintiniausias startas naujai rubrikai “Dialogai apie žiniasklaidą”.

 

Žurnalistė:

Nuo gegužės 1 d. dėl sumažinto biudžeto visuomeninis transliuotojas LRT sutrumpino transliacijų laiką. Tokį sprendimą priėmė LRT taryba. Lietuva- vienintelė Europoje, kur visuomeninis radijas naktį išsijungia dėl sumažinto finansavimo. Seimo komitetai svarstė papildomo finansavimo būtinybę LRT. Klausiu jūsų, premjere, ar LRT sulauks Vyriausybės sprendimo, kad lėšos iš biudžeto užtikrintų normalų LRT funkcionavimą?

 

Premjeras:

Kas yra normalus funkcionavimas? Aš naktimis miegu. Kodėl jūs tada transliuojate?

 

Žurnalistė:

Bet visuomeninio transliuotojo darbas naktį lyginamas su Nacionalinio saugumo reikalais. Nemažai žmonių juk radijo klauso naktį.

 

Premjeras:

Geriau tegu žmonės miega. Nežinau, kodėl Europoje reikia transliuoti. Nesuprantu, kodėl kai žmonės turi miegoti, kažkas transliuoja. Mano manymu, jei dirba, tai reikia neklausyti radijo ir TV nežiūrėti, o jei miega, tai reikia miegoti.

 

O LRT vadovybei siūlau aiškiai suvokti, jei yra skirta pinigų, tai pagal tuos pinigus turi būti transliuojama. Reikia suskaičiuoti savo misiją ir kas turi būti transliuojama, o ne pažiūrėti į lubas, ir pasakyti, kad mūsų misija tokia ir  tada prašom mums duoti pinigų.

 

Žurnalistė:

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis sako, kad negalima painioti politinių simpatijų ar antipatijų su visai Lietuvai labai svarbios institucijos veikla. O jūs kaip manote?

 

Premjeras:

Aš  irgi manau, kad nereikia painioti. Yra ūkiška logika, kurią turi visi įgyvendinti ir nėra jokio skirtumo, ar radijas, ar televizija, ar kuri kita įstaiga. Neturi būti jokių simpatijų ir antipatijų, ir nereikia kurti iliuzijų, kad gali  iš kažkur tų pinigų atsirasti. Jei biudžetas yra paskirtas, tai iš to biudžeto turi gyventi radijas ir televizija, taip pat, kaip iš to gyvena kelių tiesėjai. O koks skirtumas? Visur tas pats yra.

 

Žurnalistė:  

Iš jūsų žodžių galima spręsti, kad LRT papildomo finansavimo negaus?

 

Premjeras:

Nebent sumažintume finansavimą kelių tiesimui ir skirtume TV.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2010-05-27 14:16
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media