2021 m. birželio 14 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Pirmą kartą Lietuvoje – konferencija apie įvairovę darbo vietoje. Kviečiami žurnalistai

2019-09-18
 
2018 m. Lietuvoje įsteigta Įvairovės chartija vienija organizacijas, įsipareigojančias užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje, sustiprinti įvairovės valdymą bei kurti draugišką ir įtraukią darbo aplinką. Vienas iš rugsėjo 19 d. „Swedbank" vyksiančios pirmosios metinės konferencijos „Neatskleistas įvairovės potencialas" (angl. Taking Best out of Diversity) tikslų - atrasti už įvairovės slypintį potencialą ir suteikti idėjų bei praktinių instrumentų, kaip kurti įtraukią darbo vietą ir puoselėti atvirą darbo kultūrą. Apie įvairovę ir jos valdymą darbo vietoje diskutuos verslo ir viešojo sektoriaus atstovai bei ekspertai iš užsienio.
Programoje - pamokos iš geriausių
Vienas pirmųjų, pradėjusių kalbėti apie įvairovės ir įtraukties valdymą Europoje, yra vokietis Michaelas Stuberis, pastaraisiais metais konsultuojantis įmones, įstaigas ir institucijas visame pasaulyje. Ekspertas šiandien pasakoja, kad įvairovės ir įtraukties temos yra bene labiausiai skatinančios verslo spurtą, tačiau tai pastebi tik retas darbdavys. Pasak jo, įvairovė darbo vietoje yra neišnaudotas potencialas, kuris gali paskatinti verslo augimą, kurį sukuria ne kas kitas, o įmonės darbuotojai. O jie bus efektyvūs tik tuomet, jei jausis reikalingi, nevaržomi ir jiems bus žadama kur kas daugiau nei galima nupirkti už pinigus. 
Tarp 6 geriausių valstybių, užtikrinančių lygias teises, Pasaulio bankas įtraukė ir Latviją, už nugaros palikusią kaimynines šalis ir visas posovietines valstybes. Pasak K. Zaličio, jo šalis sparčiai keičiasi ir kasdien auga sąmoningumo, žmogaus orumo svarbos ir suvokimo klausimu. 
„Neapykanta visame pasaulyje yra universalus dalykas: ją reiškia nepasitikintys savimi, gyvenimo stabilumo neturintys ir baimę kitoniškumui jaučiantys žmonės, kurie dažnai yra kur kas labiau pažeidžiami nei tie, kurių adresu ta neapykanta skrieja", - dėsto ekspertas. 
Nuo teorijos iki praktikos
Konferencijoje bus diskutuojama apie holistinę įvairovės ir įtraukties strategiją organizacijose, tinkamą ir strategiškai naudingiausią jos pritaikymą. Organizatorių teigimu, konferencijos dalyviai ne tik išgirs įkvepiančių pavyzdžių bei įtraukiančių istorijų, tačiau turės ir praktinę galimybę čia ir dabar pradėti taikyti įvairovės valdymo instrumentus bei požiūrį savo organizaciniuose procesuose ir kultūroje.

 

Tarptautinė konferencija vyks š.m. rugsėjo 19 d., „Swedbank" (Konstitucijos pr. 20A, Vilnius)). Dalyvių registracija nuo 8.30 val.
Registruotis į konferenciją kviečiame žemiau nurodytais kontaktais
Kontaktai žiniasklaidai
Vija Platačiūtė 
vija@diversitygroup.lt 
+37067084739
www.ivairove.lt
***
Siekdamos prisidėti prie lygybės ir socialinės įtraukties užtikrinimo darbo vietoje ir visuomenėje, „Diversity Development Group" ir SOPA 2018 m. įsteigė Lietuvos „Įvairovės chartiją", kurią pasirašė daugiau nei 30 organizacijų. Įsteigdama chartiją Lietuva tapo 22-ąją šalimi ES, prisijungusia prie Europos Komisijos koordinuojamos Įvairovės chartijų platformos (plačiau skaitykite čia). Įvairovės chartija vienija organizacijas, įsipareigojančias užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje, sustiprinti įvairovės valdymą bei kurti draugišką ir įtraukią darbo aplinką.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-09-18 11:03
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media