2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Paskelbti konkurso „Žmogus ir aplinka“ laureatai. Kas ir už ką laimėjo?

2023-12-18
 
Po apdovanojimų

Po apdovanojimų

Dvidešimt pirmąjį kartą surengto žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka" pirmąją vietą pasidalijo Kėdainių rajono laikraščio ir naujienų portalo „Rinkos aikštė" žurnalistė Rasa Jakubauskienė už publikaciją „Net nežinia, ar „Lifosa" mažiau tarši dirbdama, ar sustabdžiusi veiklą" ir „Žinių radijo" laidos „O koks tavo CO2 pėdsakas?" kūrėja ir vedėja Rima Aukštuolytė.
Šiais metais taip pat skirtos dvi antrosios ir dvi trečiosios vietos. Antroji vieta atiteko žurnalistams Tomui Janoniui ir Monikai Augustaitytei, o trečioji - Šarūnui Meškiui ir Jurgitai Ulkienei.
Aukščiausius įvertinimus pelniusių konkurso dalyvių darbai atspindėjo svarbiausias Lietuvos ir pasaulio aplinkosaugines aktualijas - klimato kaitos ir prisitaikymo prie jos, aplinkos taršos, vartojimo mažinimo, žiedinės ekonomikos, biologinės įvairovės išsaugojimo.
„Delfi.lt" žurnalistas Tomas Janonis įvertintas už 12 straipsnių ciklą apie aplinkosauginius pažeidimus Gulbinų kvartale: „Prieš įtakingiausius šalies verslininkus valstybė bejėgė: situacija ežero pakrantėje tiesiog bado akis", „Teko kviesti pareigūnus: Delfi žurnalistai ir Skirmantas Malinauskas išvyti iš prabangiausio Lietuvoje Gulbinų kvartalo" ir kitus.

Įtraukiosios žurnalistikos platformos „bendra.lt" žurnalistė Monika Augustaitytė apdovanojimą pelnė už publikaciją „Jūros pradžia - tualete arba iš kur žuvis gauna ibuprofeno".

Trečiosios vietos laimėtojai - „Delfi.lt" autorius Šarūnas Meškys įvertintas už darbą „Mokslininkai: dėl prasidėjusių procesų Antarktidoje iki 2100-ųjų po vandeniu atsidurs reikšminga dalis Lietuvos", o laikraščio „Ignalinos diena" žurnalistė Jurgita Ulkienė už straipsnį „Aukštaitijos parkai - gamtos ir tradicijų puoselėtojai".
Speciali aplinkos ministro Simono Gentvilo padėka ir aplinkosauginis prizas įteikti dokumentinio filmo „Pakalbėkime apie tvarumą" žurnalistui, scenaristui Erikui Kudreckui ir kūrybinei komadai.
„Nebėra dienraščio, savaitraščio, portalo, kuriuose nebūtų skilties žaliajam kursui, ekologijai ar aplinkosaugai. Ši informacija pasiekia žmones jūsų, kurie apie tai rašo ar kalba, deka, todėl ačiū, kad kartu su mumis buvote šiose temose. Šiemet komisija vertino 66 darbus, ir džiugu, kad ši kreivė kasmet kyla aukštyn", - sakė Simonas Gentvilas.
Konkurse dalyvavo 26 autoriai, iš viso pateikti 66 darbai, kurie 2023 m. buvo paskelbti spaudoje, radijuje, internetinėje žiniasklaidoje, nepriklausomo turinio platformose. Kūrinius vertino iš septynių Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Aplinkos ministerijos atstovų sudaryta komisija.
Konkurso laimėtojams įteikti piniginiai prizai ir nugalėtojų diplomai.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-01-02 12:51
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Cekavas

2023-12-19 11:07

O kada bus paskelbti Vaižganto premijos šiųmetiniai laureatai? ar ir vėl konkursas pratęstas keliems mėnesiams?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media