2022 m. liepos 1 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Žurnalistų senjorų pokalbis su kandidatu į prezidentus Zigmantu Balčyčiu buvo turiningas

2014-04-05
 
Žurnalistų senjorų svečias - Zigmantas Balčytis. Dainiaus Radzevičiaus nuotrauka

Žurnalistų senjorų svečias - Zigmantas Balčytis. Dainiaus Radzevičiaus nuotrauka

 

Jonas Vėlyvis

Gausiai susirinkę į balandžio mėnesio susibūrimą senjorai pradėjo šį mėnesį gimusiųjų paminėjimu. Jų pavardes perskaitė Senjorų klubo pirmininkas Stanislovas Pleskus. Tokių buvo vienuolika. Po kiekvieno vardo ir pavardės  paskelbimo senjorai juos sveikino plojimais ir džiaugsmo šūksniais.

Po šios įžangos buvo sveikinami jubiliatai Alfonsas Čepauskas,  Danutė Juzefa Digrienė, Aleksandras Remeikis ir Albertas Vaidila, kuriems LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius įteikė Padėkos raštus su gražiais darbų priminimais ir mobilizuojančiais  linkėjimais ateičiai.

Žinomas dailininkas, vienas garsiausių  ekslibrisų Lietuvoje kūrėjas  Alfonsas Čepauskas padėkojo žurnalistų sąjungai už jo darbų įvertinimą, supažindino su jo būsima jubiliejine darbų paroda, padalijo susirinkusiems savo darbų katalogus.

Šio susitikimo svečias buvo Zigmantas Balčytis. Senjorų klubo pirmininkas Stanislovas Pleskus supažindino su šio Europos parlamento nario, kandidato į Respublikos prezidento postą darbine veikla. Z. Balčytis gimė 1953 metais. Baigė Vilniaus universitetą, įgijo  ekonominės kibernetikos specialybę. Gyvenimo darbinė patirtis: Maisto pramonės ministerijos Projektavimo ir konstravimo biuro inžinierius, Lietuvos nacionalinės filharmonijos direktoriaus pavaduotojas, Vilniaus asfalto ir betono gamyklos direktorius, AB "Lithun" generalinio direktoriaus pavaduotojas, Profesinių sąjungų reikalų valdytojas, Lietuvos demokratinės darbo partijos narys, Lietuvos socialdemokratų partijos narys, socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas, Vilniaus miesto tarybos narys, Vilniaus apskrities valdytojo pavaduotojas, Seimo narys, susisiekimo ministras, finansų ministras, Laikinai ėjo Ministro Pirmininko pareigas, Labdaros ir paramos fondo "Padėkime kitiems" steigėjas. Turi įvairių apdovanojimų.

Kalbėdamas apie šalies reikalus, kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis nurodė, jog vis dar yra takoskyra tarp vidaus ir užsienio politikų. Užsienio politika turi tarnauti vidaus reikalams. Jis, kaip būsimasis Prezidentas, sieks šio skirtumo panaikinimo. Jis supranta LR prezidento atstovavimą valstybei kaip labai atsakingą, svarbų ir sunkų darbą, kuriame reikalinga tam tikra kompetencija, gebėjimai ir vizijos turėjimas. Jis akcentavo aiškios ekonomiškai stiprios, dirbančios ir uždirbančios Lietuvos viziją, kurią jis turi.

"Pagal savo darbinę patirtį esu pasiruošęs toms pareigoms, ir aš galiu užtikrinti, kad savo pažadus įgyvendinsiu. Po penkerių metų Lietuva bus ekonomiškai stipresnė, saugesnė ir labiau uždirbanti," - teigė Zigmantas Balčytis.

Kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis nurodė, jog Briuselyje įgytą patirtį jis išnaudos tapęs prezidentu, kai įgyvendins viziją, kokia Lietuva turi būti po penkerių metų. Jo pagrindinė idėja yra tokia: norint sustiprinti ekonominę situaciją, turime didinti žmonių pajamas. Siekdami šito, privalome užtikrinti, kad mūsų valstybėje būtų gaminama daugiau, daugiau kurti darbo vietų, todėl jis, pasisako už naujas visuomenės ir politikų diskusijas dėl saugios ir skaidrios atominės energetikos vystymo Lietuvoje, kuri užtikrintų mūsų valstybėje didžiulių elektros energijos kiekių gamybą 60 metų.

Apskritai iki 2030-ųjų metų energijos poreikis padidės ne tik ES, bet ir visame pasaulyje, bet kuri energijos rūšis brangs, ir mes Lietuvoje neturime prarasti unikalaus šanso užimti aktyvią poziciją ES energetinėje politikoje. Pigesnė energija reiškia geresnes sąlygas verslui, daugiau darbo vietų, didesnį lėšų surinkimą į biudžetą, iš kurių mes galėsime padidinti atlyginimus ir švietimo, ir kultūros, ir sveikatos, ir kitose jautriose srityse, be to, galėsime padidinti ir pensijas, o ne tik grąžinti nusavintas.

Jam dirbant EP Energetikos komitete pavyko suformuoti ir priimti strategiją iki 2020-ųjų metų. Šioje strategijoje numatyti elektros jungties iš Švedijos Baltijos jūros dugnu nutiesimas į Lietuvą, dujų jungties iš Lietuvos į Lenkiją nutiesimas, kuris ateityje užtikrintų galimybę atvirkštiniu būdu gauti dujas iš ES valstybių, tame tarpe ir Vokietijos, ir suskystintų dujų terminalo užbaigimas. Kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis pabrėžė, kad mūsų žemė turi priklausyti Lietuvos valstybei, o Lietuvos valdžia privalėjo užtikrinti, nustatydama aiškius saugiklius dėl žemės pardavimo, kad ji nebūtų supirkinėjama spekuliaciniais tikslais. Mūsų valstybės piliečiai turi teisę išsakyti savo nuomonę per referendumą, parašai surinkti ir jis turi įvykti, tačiau mūsų visų pareiga yra aiškiai ir nemeluojant žmonėms išaiškinti šio referendumo pasekmes. Referendumo rezultatai gali pažeisti stojimo į ES sutartį, ES gali sustabdyti tiesioginių išmokų išmokėjimas mūsų žemdirbiams. Toks nutraukimas galės tęstis iki tol, kol mes nepakeisime savo sprendimo, arba nesusiderėsime su kitomis likusiomis 27 ES valstybėmis, kad Lietuvos sutartis būtų pakeista. Tad visą šį laikotarpį mūsų valstybėje auginti bet kurią žemės ūkio produkciją neapsimokės (nes negausime tiesioginių išmokų), vadinasi, kaip ir mėsa, taip ir kita žemės ūkio produkcija (pienas, bulvės ir kiti) aprūpins kiti - mūsų kaimynai Latvija ir Lenkija, kurie tas išmokas gaus.

Kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis atsakė į gausybę klausimų. Senjorai jam palinkėjo sėkmės rinkimuose.

Šį kartą senjorams koncertavo „Sakalo" vyrų choras.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-04-05 08:42
 
 

Komentarai (3)

Jūsų el. paštas

AAA

2014-04-23 11:53

Jonai gražiai parašiai. Bet ar viską?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Juozas

2014-04-13 10:22

Senjorai gali neblogiau padainuoti...

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Ga

2014-04-08 19:06

Ar dainavo tik "Sakalai"?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media