2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Medijų rėmimo fondas ieško ekspertų ir ruošiasi skelbti kvietimus dalyvauti konkursuose

2024-01-02
 
2023-aisiais Seimo priimtu įstatymu įsteigtas ir iki šiol paramą žiniasklaidos projektams skirsčiusį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą (SRTRF) pakeisiantis naujasis Medijų rėmimo fondas (MRF) sparčiai kuriasi ir artėja prie starto linijos, kuomet bus kviečiama teikti paraiškas.
Baigiantis 2023 m. patvirtinta Fondo administracijos struktūra ir fondo darbuotojų pareigybių sąrašas. Suformuota fondo taryba, kuri išsirinko pirmininką ir pavaduotoją, patvirtino darbo reglamentą bei ekspertų atrankos taisykles.
KVIEČIA AKTYVIAI DALYVAUTI EKSPERTŲ ATRANKOJE
Gruodžio antroje pusėje paskelbtas viešas Fondo ekspertų atrankos konkursas, kuriame kviečiami dalyvauti nustatytus kriterijus atitinkantys asmenys. Su konkurso sąlygomis susipažinti ir dalyvauti atrankoje galima čia.
Ekspertais tapę pareiškėjai atliks svarbų vaidmenį puoselėjant žiniasklaidos kokybę ir įvairovę, įtvirtinant ir stiprinant etikos standartus. Jie ženkliai prisidės prie kokybiškos ir objektyvios žiniasklaidos aplinkos kūrimo.
„Norėčiau pakviesti visus pilietiškus asmenis aktyviai dalyvauti konkurse. Ieškome ekspertų, kurie vertins paraiškas kultūrinės, regioninės, naujienų, tiriamosios ir šviečiamosios žurnalistikos, tautinių mažumų kalbomis rengiamos ir lietuvių išeivijos (diasporos) žiniasklaidos, medijų ir informacinio raštingumo, informacinio saugumo, bei visuomenės atsparumo stiprinimo srityse. Jūsų darbas bus itin svarbus kokybiškai ir objektyviai vertinant fondui pateiktas paraiškas. Nors ekspertams teks ir didelė atsakomybė dėl pateiktų vertinimų, tačiau jais pradėsiantys dirbti asmenys turės ir unikalią galimybę dar giliau pažvelgti į Lietuvos žiniasklaidos situaciją", - sako Medijų rėmimo fondo direktorius Ruslanas Iržikevičius.
NORS PIRMIEJI KVIETIMAI - NE ANKSČIAU VASARIO, JIEMS REIKIA RUOŠTIS JAU DABAR
Fondo taryba jau dabar intensyviai kuria programas, pagal kurias Fondas skirs paramą viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų projektams ir veiklai. Tarybos pirmininkas Gytis Norvilas teigia: „Dėl įvairiausių priežasčių fondo steigimo ir kūrimo procesas užsitęsė. Suprantame, kad tai kelia nerimą visai žiniasklaidos bendruomenei, o ypač - sunkiausiai besiverčiančiai kultūrinei bei regioninei žiniasklaidai. Visa tai matome, suprantame ir jaučiame. Niekas ir nežadėjo, kad bus lengva. Esamoje situacijoje taryba intensyviai dirba, rengia reikiamus dokumentus, gaires ir dar visą eilę sklandžiai fondo veiklai užtikrinti būtinų dokumentų. Su šiuo naujuoju fondu sieta daug lūkesčių, įdėta daug darbo, ieškota sprendimų ir kompromisų. Tačiau svarbiausiu prioritetu manome esant kokybę, kuriai pasiekti reikia laiko, kuris ne mūsų pusėje. Ieškome ir pagreitintų konkursų skelbimo variantų, tad visų prašome supratimo, o ir būti pasiruošus būsimiems šaukimams."
Fondo atstovai ragina žiniasklaidos atstovus jau dabar aktyviai ruoštis rengiamiems kvietimams teikti paraiškas, pirmieji gali būti paskelbti dar vasario mėnesį. „Nors procesai ir vėluoja, bet darbai vyksta. Todėl norėtume perspėti ruoštis būsimiems kvietimams, kuriuos, tikimės paskelbti ne anksčiau vasario mėnesio", - sako R. Iržikevičius.
IEŠKOMA IR KITŲ FONDO ADMINISTRACIJOS DARBUOTOJŲ
Šiuo metu fondas kuria savo administraciją ir kviečia prie komandos prisijungti patarėją, finansininką ir tris projektų koordinatorius.
„Kviečiame tuos, kurie savo patirtį gali pritaikyti kurdami Lietuvos žiniasklaidos lauką. Ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei bei aukštiems etikos standartams, politiniam neutralumui, įvairovei bei naujovėms. Tad jei norite tiesiogiai dalyvauti procesuose, kurie skatins žiniasklaidos pliuralizmą, nuomonių ir tautinių kultūrų įvairovę, socialiai reikšmingos, kultūrą skatinančios informacijos prieinamumą visuomenėje - prisijunkite prie mūsų. Bus daug iššūkių, taigi ieškome žmonių, kurie būtų pasiruošę prasmingai misijai", - kviečia fondo direktorius R. Iržikevičius.
Daugiau informacijos apie Fondo veiklą, kaip ir darbo skelbimus, ekspertų atrankos konkursą galite rasti Fondo svetainėje (medijufondas.lt) taip pat Fondo Facebook ir LinkedIn puslapiuose.
Ruslanas Iržikevičius
Direktorius
Medijų rėmimo fondas
ruslanas@medijufondas.lt
+37061431215
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-01-02 12:49
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Česys

2024-01-09 11:01

MRF šiemet žiauriai vėluoja, ir mass media sutrikusi, nes negauna lėšų nuo pat metų pradžios pradėti aktyvią veiklą. Nėra atlygio - nėra ir publikacijų. O fondas dar tik ekspertus renka - ilgai ir nuobodžiai... Kada visi jie sės ir dalins paramą?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media