2020 m. rugpjucio 12 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Mato Šalčiaus premija skirta LRT žurnalistui Rimui Bružui

2020-05-27
 
Rimas Bružas

Rimas Bružas

Kasmet pavasarį teikiama žymaus Lietuvos visuomenės veikėjo, rašytojo, žurnalisto, keliautojo ir idealisto Mato Šalčiaus premija. Ji skiriama žurnalistui (-ams) už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, fotografijos, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika, paskelbtus per kalendorinius metus. 
Šiemet premija skirta žurnalistui Rimui Bružui. Jis žurnalistikoje nuo 1998 metų, yra daugelio dokumentinių-istorinių filmų autorius. Darbas už kurį laimėta ši premija - dokumentinių filmų ciklas "Nuo Baltijos iki Bengalijos", sulaukęs didelio žiūrovų susidomėjimo - laida tapo viena populiariausių LRT televizijoje.
„2018 metais nusprendžiau įgyvendinti seniai planuotą sumanymą, - sakė R. Bružas.- ir drauge su kolega Aurimu Mockumi, leidausi į kelionę motociklu (autentišku, 1929 - ųjų metų) Antano Poškos maršrutu, aprašytu knygų cikle "Nuo Baltijos iki Bengalijos".
Svarbiausias kelionės tikslas buvo pamėginti kiek įmanoma tiksliau atkartoti A. Poškos ir M. Šalčiaus kelionę, aplankant aprašytas vietas ir ieškant knygose paminėtų objektų. Kita užduotis - nuvežti trispalvę į Kalkutos (Indija) universitetą, kuriame studijavo, dirbo ir 2014 m. garbės daktaro vardu buvo įvertintas A. Poška, pakeliui susitinkant su užsienyje gyvenančiais lietuviais ir pasakojant apie legendinę kelionę. Tokiu būdu (kelionės 90-mečio proga) buvo siekta pagerbti legendinį keliautoją, žurnalistą, mokslininką, antropologą A. Pošką garsinant Lietuvos vardą, telkiant užsienio lietuvių diasporą ir skatinant pasididžiavimą lietuvių tautos herojais.
Ekspedicija truko 108 dienas, per kurias buvo nuvažiuota daugiau nei 15 000 kilometrų, aplankytos 15 valstybių. LRT televizijai buvo parengtas 11 dalių pasakojimas, paremtas A. Poškos atsiminimais ir šiandienos keliautojų patirtais nuotykiais.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-06-06 11:38
 
 

Komentarai (3)

Jūsų el. paštas

Verta

2020-05-28 15:45

Tikrai vertas tokio apdovanojimo gerb. Rimas. Susidomėję žiūrėjome per TV jo reportažus iš kelionės motociklu tais keliais, kuriais keliavo ir A.Poška. Sveikiname.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Povilas

2020-05-28 09:26

Pritariu. Sveikinu darbštų laureatą:)

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Jurgis

2020-05-27 20:04

Valio!!! Tikrai vertas!!!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media