2023 m. gruodžio 7 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Vakcinacijai pasirengę naujienų žurnalistai laukia valdžios sprendimų

2021-04-08
 
VAKCINACIJAI PASIRENGĘ NAUJIENŲ ŽURNALISTAI LAUKIA VALDŽIOS SPRENDIMŲ
Lietuvos žiniasklaidos ir žurnalistų organizacijos raštu informavo Sveikatos apsaugos ministeriją, kad Tarptautinė žurnalistų federacija (TŽF) išreiškė paramą žiniasklaidos darbuotojams, įtrauktiems į skiepijimo nuo COVID-19 prioritetines grupes. Sudėtingomis sąlygomis visą karantino laikotarpį dirbantys naujienų ir aktualijų žurnalistai bei kiti redakcijų darbuotojai yra pasirengę skiepų programai ir laukia atsakingų institucijų sprendimų.
Tarptautinė žurnalistų federacija viešai vasario mėnesį atkreipė dėmesį, kodėl verta įtraukti žurnalistus į prioritetines skiepijimo grupes. TŽF nuomone, dėl savo atliekamų (ypatingai krizės metu) svarbių pareigų informuojant visuomenę, žurnalistai yra „esminiai" darbuotojai, su kuriais turėtų būti elgiamasi kaip su tokiais. Paskelbtame pareiškime TŽF teigė, kad remia savo filialų įvairiose šalyse peticiją, kad žiniasklaidos darbuotojai būtų laikomi esminiais darbuotojais ir kad jie būtų įtraukti į prioritetines grupes vakcinacijos nuo COVID-19 kampanijose.
"Nuo pandemijos pradžios žurnalistai didžiąja dalimi įrodė, kokį svarbų vaidmenį jie atlieka informuodami savo piliečius ir kovodami su dezinformacija apie Covid-19. Žurnalistai yra esminiai darbuotojai, kurie turėtų būti traktuojami kaip tokie per nacionalines Covid-19 vakcinacijos kampanijas visame pasaulyje", - sakė TŽF generalinis sekretorius Anthony Bellangeris.
Žurnalistų ir kitų redakcijų darbuotojų, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu, įtraukimas į prioritetines grupes argumentuojamas ir tuo, kad panašiai kaip ir kitos profesijos, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros specialistai, mokytojai, policija ar ugniagesiai, žiniasklaidos darbuotojai privalo rizikuoti garantuodami kiekvienam piliečiui prieigą prie patikimos ir viešojo intereso informacijos. Teikti visuomenei kokybišką informaciją yra esminė paslauga. Naujienų ir aktualijų žurnalistai kasdien susiduria su galimu ligos užkrato plitimu ir šiandien jau ne viena redakcija yra patyrusi Covid-19 viruso pasekmes.
Kelios Lietuvos žurnalistus ir žiniasklaidos priemones vienijančios organizacijos jau kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Nepriklausomų ekspertų patariamąją tarybą prašydami įvertinti galimybę įtraukti žurnalisto profesiją į prioritetinių pareigybių ir profesijų sąrašą, kuriam būtų taikomas ankstyvas skiepijimas nuo COVID-19.
Lietuvos verslo konfederacija ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija yra suinteresuotos sėkmingu ir operatyviu vakcinacijos nuo COVID-19 procesu, kadangi tik įgyvendinta visuotinė vakcinacija leis visuomenei ir verslams greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Atsižvelgdami į didelę riziką užsikrėsti COVID-19, su kuria susiduria žiniasklaidos atstovai bei įvertinę šių organizacijų narių - žiniasklaidos atstovų nuomonę, Lietuvos verslo konfederacija kartu su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija palaiko 2021 m. balandžio 7 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės viešai išreikštą poziciją prioriteto tvarka skiepyti žiniasklaidos atstovus.
Lietuvos žurnalistų ir žiniasklaidos organizacijos yra pasirengusios glaudžiam bendradarbiavimui sprendžiant šį kausimą ir užtikrinant sklandų vakcinacijos procesą tiems žurnalistams, kurie dėl savo veiklos specifikos negali dirbti nuotoliniu būdu ir turi nuolatinį kontaktą su kitais žmonėmis.
Šį pareiškimą pasirašo:
Asociacija „Nacionalinė spauda", Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos sporto žurnalistų federacija, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija, Regioninių radijo stočių asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos žiniasklaidos tautinių bendrijų kalbomis asociacija, Lietuvos spaudos fotografų klubas, VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija", LNK ir TV3 televizijų žinių tarnybos.
 
Pranešimą spaudai išplatino Lietuvos žurnalistų sąjunga
---
Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai
DĖL PRIORITETINIŲ GRUPIŲ SKIEPIJIMO NUO COVID-19
Lietuvos verslo konfederacija (toliau - LVK) - didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (toliau - LPSK) yra suinteresuotos sėkmingu ir operatyviu vakcinacijos nuo COVID-19 procesu, kadangi tik įgyvendinta visuotinė vakcinacija leis visuomenei ir verslams greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.
Atsižvelgdami į didelę riziką užsikrėsti COVID-19, su kuria susiduria žiniasklaidos atstovai bei įvertinę mūsų narių - žiniasklaidos atstovų nuomonę, mes, Lietuvos verslo konfederacija kartu su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija palaikome 2021 m. balandžio 7 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės poziciją prioriteto tvarka skiepyti visus žiniasklaidos atstovus.
Pagarbiai
Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė
---
Daugiau informacijos:
Dainius Radzevičius
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas
"Žurnalistų namai"
Jogailos g. 11, LT-01116 Vilnius
Tel. 8-5-2122805, 8-612-63838
Faks. 8-5-2121571
e. paštas pirmininkas@lzs.lt, skype dainius.radzevicius
www.lzs.lt
http://dainius.org/
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-04-08 15:02
 
 

Komentarai (10)

Jūsų el. paštas

Taip

2021-04-09 13:23

Valdžia neduos. Jai labai nepatinka žurnalistai.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Saulius Daugėla

2021-04-09 13:21

Pritariu, ypač reikia reporteriams, kurie bėgioja į įvykio vietas, su mikrofonais, fotoaparatais ir kameromis.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Giedrė Radzevičiūtė

2021-04-09 10:49

Prekybininkus maisto parduotuvių skiepyti seniai reikėjo, jie dirbo visada....

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Marius Aleksiūnas

2021-04-09 10:46

Kokie prioritetai? Šios valdžios mąstymo vingiai labai nenuspėjami.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Brigita Sabaliauskaitė

2021-04-09 10:44

Esu viešai sakiusi, kad žurnalistų vakcinacija būtų buvus gera skatinimo kampanija, bet ji įvyko kitu būdu. Dabar sakyčiau po/ arba drauge su statutinių tarnybų pareigūnais. Jokiu būdu, anksčiau už juos.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Ona Nosevičienė

2021-04-09 10:41

Žurnalistams iškart reiktų dvigubą dozę, kaip dovanėlę tiems, kurie ypač pijarino covid 19 ir varė žmonėms baimę.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Janina Sabataitienė

2021-04-09 10:36

Aš už

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Romas Sadauskas

2021-04-08 17:56

O kaip bus dirbantiems pagal individualios veiklos pažymas - liks neskiepyti?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Artūras

2021-04-08 15:04

Teisingai pasielgta.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media