2023 m. gruodžio 5 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktuali informacija

*print*

Archyvas :: Lietuvos žiniasklaidos ir žurnalistų organizacijos kviečiamos kartu stiprinti profesinės etikos savireguliaciją

2021-04-08
 
Visuomenės informavimo etikos asociaciją sukūrusios žurnalistų ir žiniasklaidos organizacijos kviečia prisijungti profesinės bendruomenės narius kartu kurti profesinės etikos standartus bei efektyvią savireguliaciją.
Tokią iniciatyvą bendru sprendimu priėmė visi VIEA nariai. Po diskusijų su žurnalistais ir žiniasklaidos organizacijomis taip pat medijų ekspertais viešam kolegų aptarimui planuojama parengti ir pateikti siūlymus dėl Visuomenės informavimo etikos kodekso atnaujinimo, pasitikėjimo savireguliacija stiprinimo, visuomenės ir žiniasklaidos atstovų švietimo programos, naujų žiniasklaidos ir žurnalistų organizacijų aktyvesnio įsitraukimo į savireguliaciją, bendradarbiavimo su visuomeniniu transliuotoju bei kitomis medijų kompanijomis.
Visuomenės informavimo etikos asociacija planuoja artimiausiu metu surengti keletą teminių diskusijų dėl praktinių savireguliacijos stiprinimo aspektų. Tokiose diskusijose bus siekiama įtraukti ir ekspertus, kurie pasidalintų gerąja praktika. Bendru sutarimu pasiekti susitarimai dėl būtinų pokyčių bus pristatyti viešai. Žiniasklaidos savireguliacijos pokyčiai galėtų būti papildomai reglamentuoti ir įstatymuose, todėl bendroms diskusijoms dėl žiniasklaidos veiklos įstatyminio reguliavimo ir savireguliacijos santykio bus kreipiamasi į visuomenę, Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę. Tokiems pokyčiams būtinas platus visuomeninis sutarimas, nes tik tokiu būdu yra užtikrinama skaidri, efektyvi ir pasitikėjimą keliantis visuomenės informavimo savireguliacija.
Pasiūlymus ir idėjas dėl žiniasklaidos ir žurnalistų savitvarkos stiprinimo jau dabar galima teikti elektroniniu paštu info@etikoskomisija.lt.
Interneto žiniasklaidos asociacija
Lietuvos kabelinės televizijos asociacija
Lietuvos radijo ir televizijos asociacija
Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija
Lietuvos žurnalistų draugija
Lietuvos žurnalistų sąjunga
Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija
Regioninių televizijų asociacija
 

 

Daugiau informacijos:
Viktoras Popandopula
Direktorius
Visuomenės informavimo etikos asociacija
J.Basanavičiaus g. 4B, LT-01118 Vilnius
Tel. (8 5) 260 8288
www.etikoskomisija.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-04-08 12:06
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media